dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Opilý frajírek se chtěl předvést před přítelkyní. Výsledek? Ve Vltavě zápasil o život
Lávka pro pěší, ze které skočil mladý muž. Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Opilý frajírek se chtěl předvést před přítelkyní. Výsledek? Ve Vltavě zápasil o život

Omlouvám se, nechtěl jsem se zabít, jen jsem se chtěl ukázat před přítelkyní. Mladý muž říkal policistům v neděli večer během dramatické záchranné akce ve Vltavě, proč skočil z pěší lávky spojující Císařský ostrov s Trójou.

Operační důstojník vyslal policisty z Pohotovostní motorizované jednotky k pěší lávce v neděli kolem půl desáté večer. Policisté přijeli na místo během pár minut a ve vodě objevili mladého muže křičícího ve Vltavě o pomoc. Na břehu stáli dva muži a žena, kteří s mladíkem hovořili.

Silný proud řeky bohužel neumožňoval policistům bezpečný vstup do vody, na pomoc k záchraně si proto přivolali hasiče s lanem.

„Nicméně ještě před jejich příjezdem se policisté stále snažili jakýmkoliv způsobem k muži přistoupit a to se jim nakonec podařilo. Použili například větve a obušky, aby se mohl mladík chytit a pak ho až do příjezdu hasičů pevně drželi a nepustili,“ popsala dramatickou záchrannou akci mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Po téměř půl hodině se nakonec podařilo čtyřiadvacetiletého muže vytáhnout z vody ven. Záchranná služba si nakonec podchlazeného mladíka s více než 1,5 promile alkoholu v dechu převzala do své péče.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru