dnes
Čtvrtek - oblacno
0°C
zítra
Pátek - skorojasno
0°C
pozítří
Sobota - polojasno
0°C
Opilý cizinec vjel s koloběžkou do skupiny chodců, jednu ženu zranil
Nekoordinovaná jízda opilého mladíka na koloběžce skončila zraněním ženy. Foto: MP Praha

Opilý cizinec vjel s koloběžkou do skupiny chodců, jednu ženu zranil

Jízda opilého turisty na koloběžce skončila minulou sobotu na Václavském náměstí špatně pro jiné zahraniční návštěvníky Prahy. Mladík v podroušeném stavu najel na úrovni Jindřišské ulice do skupinky sedmi lidí a dvě ženy srazil k zemi. 

Po kolizi osmatřicetileté ženě poskytli kolemjdoucí strážníci nezbytná prvotní ošetření a následně si ji převzala do péče záchranná služba. Rozsah zranění nebyl zveřejněn, ale ze záběrů bezpečnostních kamer je patrné, že se jí nepodařilo postavit na nohy.

Čtyřiadvacetiletý mladík, který nehodu způsobil, následně nadýchal před dvě promile alkoholu. Případ si převzala státní policie.

„Na jezdce na koloběžce zákon pohlíží stejně jako na cyklistu, takže pro něj platí stejná práva a povinnosti jako pro všechny ostatní cyklisty,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Od začátku letošního roku strážníci v Praze odhalili 4219 přestupků v souvislosti s cyklisty. V roce 2018 zjistili 758 těchto přestupků a v roce 2017 pak 2083 přestupků.  Ze letošním nárůstem jsou do značné míry porušení předpisů ze strany koloběžkářů.


Na Barrandově hořely kulisy

Včera v 17:50

Dnes v 15:17 hodin vyslalo Krajské operační a informační středisko HZS hl. m. Prahy jednotky na Kříženecké náměstí, kam postupně vyjeli hasiči ze 7 stanic a chemická služba z Petřin s náhradními lahvemi do dýchacích přístrojů.  

Pečovatelské centrum Praha 7 převzalo nový elektromobil

Včera v 11:26

Pečovatelské centrum Praha 7 převzalo nový elektromobil značky Nissan e-NV 200. Vůz nahrazuje dosluhující, 15 let starý Fiat Ducato. Stejně jako on bude sloužit klientům pečovatelské služby například při cestách za lékaři či do Denního stacionáře a také rozvážet obědy těm, kteří si již sami uvařit...

Čtyřikrát drogy, alkohol a zákaz řízení

21. ledna 2020 ve 21:13

Dvacetiletého řidiče cizince s pozitivním výsledkem na kokain, amfetamin a metamfetamin zastavili strážníci v Bubenské ulici kvůli jeho nejisté jízdě. Testy potvrdily jejich podezření. 

Zraněná ležela na chodníku u zastávky

21. ledna 2020 ve 21:09

Ženu ležící na chodníku před autobusovou zastávkou spatřila autohlídka včera odpoledne ve Vrážské ulici v Radotíně. Měla povrchové krvavé zranění na hlavě a na dotazy nereagovala.

Další články
Nahoru