Dnes Pondělí - oblacno 1°C
Zítra Úterý - snih 0°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Opilý cizinec vjel s koloběžkou do skupiny chodců, jednu ženu zranil
Nekoordinovaná jízda opilého mladíka na koloběžce skončila zraněním ženy. Foto: MP Praha

Opilý cizinec vjel s koloběžkou do skupiny chodců, jednu ženu zranil

Jízda opilého turisty na koloběžce skončila minulou sobotu na Václavském náměstí špatně pro jiné zahraniční návštěvníky Prahy. Mladík v podroušeném stavu najel na úrovni Jindřišské ulice do skupinky sedmi lidí a dvě ženy srazil k zemi. 

Po kolizi osmatřicetileté ženě poskytli kolemjdoucí strážníci nezbytná prvotní ošetření a následně si ji převzala do péče záchranná služba. Rozsah zranění nebyl zveřejněn, ale ze záběrů bezpečnostních kamer je patrné, že se jí nepodařilo postavit na nohy.

Čtyřiadvacetiletý mladík, který nehodu způsobil, následně nadýchal před dvě promile alkoholu. Případ si převzala státní policie.

„Na jezdce na koloběžce zákon pohlíží stejně jako na cyklistu, takže pro něj platí stejná práva a povinnosti jako pro všechny ostatní cyklisty,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Od začátku letošního roku strážníci v Praze odhalili 4219 přestupků v souvislosti s cyklisty. V roce 2018 zjistili 758 těchto přestupků a v roce 2017 pak 2083 přestupků.  Ze letošním nárůstem jsou do značné míry porušení předpisů ze strany koloběžkářů.


Ostří nůžek připevněné k ruce měl muž v Sherwoodu

Dnes v 17:16

Policisté ze speciální pořádkové jednotky pražské policie hlídkovali v pátek 22. ledna ve Vrchlického sadech kde se rozhodli zkontrolovat muže. Ten ale na jejich výzvy nereagoval, začal se chovat agresivně a vyhrožovat, že kdyby je chtěl pobodat, tak by mohl.

Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

Dnes v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

Dnes v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru