dnes
Čtvrtek - zatazeno
23°C
zítra
Pátek - oblacno
31°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
18°C
Opilý cizinec vjel s koloběžkou do skupiny chodců, jednu ženu zranil
Nekoordinovaná jízda opilého mladíka na koloběžce skončila zraněním ženy. Foto: MP Praha

Opilý cizinec vjel s koloběžkou do skupiny chodců, jednu ženu zranil

Jízda opilého turisty na koloběžce skončila minulou sobotu na Václavském náměstí špatně pro jiné zahraniční návštěvníky Prahy. Mladík v podroušeném stavu najel na úrovni Jindřišské ulice do skupinky sedmi lidí a dvě ženy srazil k zemi. 

Po kolizi osmatřicetileté ženě poskytli kolemjdoucí strážníci nezbytná prvotní ošetření a následně si ji převzala do péče záchranná služba. Rozsah zranění nebyl zveřejněn, ale ze záběrů bezpečnostních kamer je patrné, že se jí nepodařilo postavit na nohy.

Čtyřiadvacetiletý mladík, který nehodu způsobil, následně nadýchal před dvě promile alkoholu. Případ si převzala státní policie.

„Na jezdce na koloběžce zákon pohlíží stejně jako na cyklistu, takže pro něj platí stejná práva a povinnosti jako pro všechny ostatní cyklisty,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Od začátku letošního roku strážníci v Praze odhalili 4219 přestupků v souvislosti s cyklisty. V roce 2018 zjistili 758 těchto přestupků a v roce 2017 pak 2083 přestupků.  Ze letošním nárůstem jsou do značné míry porušení předpisů ze strany koloběžkářů.


Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

Dnes v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Napadený řidič tramvaje se ubránil tyčí k přehazování výhybek

Dnes v 07:30

Na konečné stanici Divoká Šárka se dobýval muž násilím do tramvaje a kabiny řidiče. Když mu řidič vstup neumožnil, začal bušit pěstmi do přední části a do dveří, sprostě nadával a na opakované vysvětlování řidiče nereagoval.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

Dnes v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

Včera v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

Včera v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Mladíci, kteří posprejovali Negrelliho viadukt, způsobili škodu za více než pět tisíc

7. července 2020 v 16:21

V pondělí krátce před jedenáctou hodinou v noci přijal operační důstojník oznámení, že u Rohanského nábřeží v Praze 8 sprejují osoby. Na místo jako první dorazili velitelé policie z pohotovostní motorizované jednotky. Při dojezdu na místo uviděli u viaduktu sprejovat dva mladíky, kteří před nimi...

Severně od Opatovské vznikne prostor pro oddych a relaxaci

7. července 2020 ve 12:26

Zítra, 8. července, zahájí Praha 11 regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Konstantinova a Černockého. V rámci úprav lokality budou odstraněny původní květníky a prostor zkrášlí nový květník osázený trvalkovým záhonem.

Další články
Nahoru