dnes
Úterý - zatazeno
8°C
zítra
Středa - obcasny-dest
9°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
11°C
Opilý cizinec vjel s koloběžkou do skupiny chodců, jednu ženu zranil
Nekoordinovaná jízda opilého mladíka na koloběžce skončila zraněním ženy. Foto: MP Praha

Opilý cizinec vjel s koloběžkou do skupiny chodců, jednu ženu zranil

Jízda opilého turisty na koloběžce skončila minulou sobotu na Václavském náměstí špatně pro jiné zahraniční návštěvníky Prahy. Mladík v podroušeném stavu najel na úrovni Jindřišské ulice do skupinky sedmi lidí a dvě ženy srazil k zemi. 

Po kolizi osmatřicetileté ženě poskytli kolemjdoucí strážníci nezbytná prvotní ošetření a následně si ji převzala do péče záchranná služba. Rozsah zranění nebyl zveřejněn, ale ze záběrů bezpečnostních kamer je patrné, že se jí nepodařilo postavit na nohy.

Čtyřiadvacetiletý mladík, který nehodu způsobil, následně nadýchal před dvě promile alkoholu. Případ si převzala státní policie.

„Na jezdce na koloběžce zákon pohlíží stejně jako na cyklistu, takže pro něj platí stejná práva a povinnosti jako pro všechny ostatní cyklisty,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Od začátku letošního roku strážníci v Praze odhalili 4219 přestupků v souvislosti s cyklisty. V roce 2018 zjistili 758 těchto přestupků a v roce 2017 pak 2083 přestupků.  Ze letošním nárůstem jsou do značné míry porušení předpisů ze strany koloběžkářů.


Žena doma upadla, pomohli strážníci

Včera v 07:34

Volání o pomoc z bytu kamarádky zalarmovalo ženu, aby přivolala strážníky. Díky jejich pohotovému zásahu se zraněná žena dostala rychle do péče záchranářů. Hlídka se do bytu zraněné dostala přes balkon její sousedky.

Praha 11: Veřejné setkání k rekonstrukci pochozí zóny Háje

Včera v 07:13

Radnice Prahy 11 zve na veřejné setkání k budoucímu vývoji pochozí zóny Háje a přilehlých objektů v úterý 26. listopadu od 18 hodin v ZŠ Mendelova 550/2, Praha 11.

Další články
Nahoru