dnes
Středa - mlha
15°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
16°C
pozítří
Pátek - zatazeno
18°C
Opilý cizinec vjel s koloběžkou do skupiny chodců, jednu ženu zranil
Nekoordinovaná jízda opilého mladíka na koloběžce skončila zraněním ženy. Foto: MP Praha

Opilý cizinec vjel s koloběžkou do skupiny chodců, jednu ženu zranil

Jízda opilého turisty na koloběžce skončila minulou sobotu na Václavském náměstí špatně pro jiné zahraniční návštěvníky Prahy. Mladík v podroušeném stavu najel na úrovni Jindřišské ulice do skupinky sedmi lidí a dvě ženy srazil k zemi. 

Po kolizi osmatřicetileté ženě poskytli kolemjdoucí strážníci nezbytná prvotní ošetření a následně si ji převzala do péče záchranná služba. Rozsah zranění nebyl zveřejněn, ale ze záběrů bezpečnostních kamer je patrné, že se jí nepodařilo postavit na nohy.

Čtyřiadvacetiletý mladík, který nehodu způsobil, následně nadýchal před dvě promile alkoholu. Případ si převzala státní policie.

„Na jezdce na koloběžce zákon pohlíží stejně jako na cyklistu, takže pro něj platí stejná práva a povinnosti jako pro všechny ostatní cyklisty,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Od začátku letošního roku strážníci v Praze odhalili 4219 přestupků v souvislosti s cyklisty. V roce 2018 zjistili 758 těchto přestupků a v roce 2017 pak 2083 přestupků.  Ze letošním nárůstem jsou do značné míry porušení předpisů ze strany koloběžkářů.


Na Strakonické hořelo auto

Včera ve 21:02

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes od 15:39 na Strakonické ulici v Praze 5 u požáru osobního auta.

Praha 5: Uzavření úřadu pro veřejnost z důvodu konání voleb

28. září 2020 ve 20:32

Úřad městské části Praha 5 bude v pátek 2. října z důvodu konání voleb do Senátu Parlamentu ČR pro veřejnost uzavřen.

Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

28. září 2020 v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Nehoda kamionu se zmraženými polotovary

26. září 2020 v 18:07

Dnes se ve 12:52 hodin na Pražském okruhu v oblasti Cholupic převrátil kamion, který ve směru na D1 zablokoval všechny pruhy.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Další články
Nahoru