dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Pražské krimi

Opilý chodec si spletl barvu, pak se zachoval jako „hrdina“. A jeho následné vysvětlení? Cynismus silného kalibru

V pondělí večer zastavil hlídku strážníků muž, který jim oznámil, že v křižovatce ulic Budějovická a Olbrachtova došlo k dopravní nehodě autobusu MHD. Oznamovatel hlídce uvedl, že k nehodě došlo poté, co jeden z chodců náhle vběhl na přechod pro chodce před přijíždějící autobus, který měl zelenou.

Řidič autobusu začal okamžitě brzdit, aby chodce nezranil. Při prudkém brždění a následném zastavení se však v autobusu lehce zranili cestující. Chodec, který celou událost zavinil, začal z místa utíkat.

Svědek nehody udal strážníkům přesný popis muže a směr, kterým z místa nehody prchal. Strážníci po pár minutách propátrávání okolí spatřili muže odpovídajícího popisu. Proto ho zastavili a vyzvali k prokázání totožnosti a podání vysvětlení.

Muž se strážníkům přiznal, že vešel na přechod pro chodce ve chvíli, kdy na semaforu pro chodce svítila červená, a přímo před přijíždějící autobus, jehož řidič musel prudce brzdit, aby ho nesrazil.

On prý ale spěchal domů, a proto z místa odešel. Strážníci muže dovedli k místu dopravní nehody, kde již byla záchranka, která ošetřovala zraněné cestující.

„Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla celá věc předána k dalšímu šetření přivolaným policistům. Následně provedená orientační dechová zkouška u muže prokázala přes 2,1 ‰ alkoholu v dechu,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru