Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Opilý cestující si vybil zlost na tramvaji, způsobil škodu za statisíce korun
K vandalskému útoku došlo v tříčlánkové plně nízkopodlažní tramvaji typu Škoda 15T. Foto: Jan Puci

Opilý cestující si vybil zlost na tramvaji, způsobil škodu za statisíce korun

Pražští policisté pátrají po muži, kterého zkraje minulého týdne kvůli jeho podnapilosti vykázal řidič tramvaje z vozu. Cestující se však vrátil a způsobil škodu za čtyři sta tisíc korun. Zatím se ho nepodařilo dopadnout. Informoval o tom mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

K vandalskému činu došlo poblíž křižovatky Makovského a Drahoňovského v Praze 6, v pondělí 16. ledna kolem osmé hodiny večerní.

„Na konečné zastávce vykázal řidič tramvaje podnapilého muže, který obtěžoval svým nevhodným chováním ostatní cestující. Neznámý muž vystoupil z tramvaje a počkal si, až se vůz otočí a nastoupil zpět,“ sdělil Hrdina.

Když se tramvaj rozjela, vytrhl bezpečnostní kladívko a začal ničit interiér vozu. Nejprve vysklil několik výplní u vstupních dveří a poté prohodil kladívko dveřmi do kabiny řidiče a to se zastavilo až za řídícím panelem.

Policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je zachyceno jednání neznámého pachatele. „Avšak za použití všech pátracích prostředků se ho nepodařilo nalézt,“ sdělil mluvčí. Proto se policisté dnes obrátil na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání.

Hrdina popsal neznámého pachatele. „Je to česky hovořící muž ve věku 30 až 35 let, světlé pleti, kratší tmavé vlasy, vysoký je 175 až 180 centimetrů,“ pospal policejní mluvčí.

V době události byl hledaný vandal oblečen do khaki bundy, tmavých kalhot a na zádech měl šedý batoh. „Pachateli hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin poškození cizí věci až jeden rok za mřížemi,“ dodal policejní mluvčí. 


Autor: Jan Puci

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Do baru rovnou od dopravní nehody

18. ledna 2023 ve 14:46

Včera krátce před druhou hodinou ráno přijala hlídka strážníků oznámení o muži, který měl na Václavském náměstí způsobit dopravní nehodu a posléze z místa odejít. Řidič taxislužby, jehož auto naboural, strážníkům popsal, co se stalo a ukázal jim fotografii řidiče, který měl dopravní nehodu...

Špatné používání topidla způsobilo požár

18. ledna 2023 v 07:27

Jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 22. hodině v pondělí 16. ledna v ulici Waltariho v Praze 9 u požáru na stavbě obytných domů. 

Podnapilý řidič volal maminku

17. ledna 2023 v 18:48

Nejistá jízda a zhasnutá světla v neděli v půl jedné v noci v Olbrachtově ulici na Praze 4. Po zastavení vozidla byl řidič vyzván k předložení potřebných dokladů.

Nehoda v ulici Ke hřišti

16. ledna 2023 ve 13:01

Jednotka pražských hasičů z holešovické stanice zasahovala v pondělí 16. ledna od 9:14 hodin v ulici Ke hřišti v Praze 8. Hasiči likvidovali následky nehody dvou vozidel, jedno se převrátilo na střechu.

Hořel odpad a zbytky nábytku

13. ledna 2023 ve 14:14

V pátek 13. ledna, krátce před třetí hodinou ranní, zasahovala jednotka profesionálních hasičů v ulici V rovinách v Praze 4 u požáru odpadu v devastovaném a vybydleném objektu obývaném osobami bez domova. 

Další články
Nahoru