Dnes Pátek - polojasno 30°C
Zítra Sobota - skorojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Opilý cestující si vybil zlost na tramvaji, způsobil škodu za statisíce korun
K vandalskému útoku došlo v tříčlánkové plně nízkopodlažní tramvaji typu Škoda 15T. Foto: Jan Puci

Opilý cestující si vybil zlost na tramvaji, způsobil škodu za statisíce korun

Pražští policisté pátrají po muži, kterého zkraje minulého týdne kvůli jeho podnapilosti vykázal řidič tramvaje z vozu. Cestující se však vrátil a způsobil škodu za čtyři sta tisíc korun. Zatím se ho nepodařilo dopadnout. Informoval o tom mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

K vandalskému činu došlo poblíž křižovatky Makovského a Drahoňovského v Praze 6, v pondělí 16. ledna kolem osmé hodiny večerní.

„Na konečné zastávce vykázal řidič tramvaje podnapilého muže, který obtěžoval svým nevhodným chováním ostatní cestující. Neznámý muž vystoupil z tramvaje a počkal si, až se vůz otočí a nastoupil zpět,“ sdělil Hrdina.

Když se tramvaj rozjela, vytrhl bezpečnostní kladívko a začal ničit interiér vozu. Nejprve vysklil několik výplní u vstupních dveří a poté prohodil kladívko dveřmi do kabiny řidiče a to se zastavilo až za řídícím panelem.

Policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je zachyceno jednání neznámého pachatele. „Avšak za použití všech pátracích prostředků se ho nepodařilo nalézt,“ sdělil mluvčí. Proto se policisté dnes obrátil na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání.

Hrdina popsal neznámého pachatele. „Je to česky hovořící muž ve věku 30 až 35 let, světlé pleti, kratší tmavé vlasy, vysoký je 175 až 180 centimetrů,“ pospal policejní mluvčí.

V době události byl hledaný vandal oblečen do khaki bundy, tmavých kalhot a na zádech měl šedý batoh. „Pachateli hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin poškození cizí věci až jeden rok za mřížemi,“ dodal policejní mluvčí. 


Autor: Jan Puci

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru