Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - oblacno -1°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Opilý cestující si vybil zlost na tramvaji, způsobil škodu za statisíce korun
K vandalskému útoku došlo v tříčlánkové plně nízkopodlažní tramvaji typu Škoda 15T. Foto: Jan Puci

Opilý cestující si vybil zlost na tramvaji, způsobil škodu za statisíce korun

Pražští policisté pátrají po muži, kterého zkraje minulého týdne kvůli jeho podnapilosti vykázal řidič tramvaje z vozu. Cestující se však vrátil a způsobil škodu za čtyři sta tisíc korun. Zatím se ho nepodařilo dopadnout. Informoval o tom mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

K vandalskému činu došlo poblíž křižovatky Makovského a Drahoňovského v Praze 6, v pondělí 16. ledna kolem osmé hodiny večerní.

„Na konečné zastávce vykázal řidič tramvaje podnapilého muže, který obtěžoval svým nevhodným chováním ostatní cestující. Neznámý muž vystoupil z tramvaje a počkal si, až se vůz otočí a nastoupil zpět,“ sdělil Hrdina.

Když se tramvaj rozjela, vytrhl bezpečnostní kladívko a začal ničit interiér vozu. Nejprve vysklil několik výplní u vstupních dveří a poté prohodil kladívko dveřmi do kabiny řidiče a to se zastavilo až za řídícím panelem.

Policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je zachyceno jednání neznámého pachatele. „Avšak za použití všech pátracích prostředků se ho nepodařilo nalézt,“ sdělil mluvčí. Proto se policisté dnes obrátil na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání.

Hrdina popsal neznámého pachatele. „Je to česky hovořící muž ve věku 30 až 35 let, světlé pleti, kratší tmavé vlasy, vysoký je 175 až 180 centimetrů,“ pospal policejní mluvčí.

V době události byl hledaný vandal oblečen do khaki bundy, tmavých kalhot a na zádech měl šedý batoh. „Pachateli hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin poškození cizí věci až jeden rok za mřížemi,“ dodal policejní mluvčí. 


Autor: Jan Puci

Policisté zadržení podvodníka, který udával do oběhu falešná eura

Včera v 16:40

Pražští kriminalisté v uplynulých dnech zadrželi muže, který minimálně ve třech případech udal do oběhu falešná eura. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Daněk.

Agresivní muž napadl strážníka

3. února 2023 v 15:41

Na křižovatce ulic Dušní a Bílkova hlídkující strážník zaregistroval mávání a volání o pomoc. Ve skupince mužů jeden napadal druhého. Vedle slovních útoků došlo i na rány pěstí.

Muž stál v okně a za nohu ho držela partnerka

1. února 2023 v 16:37

Minulý týden zasahovali policisté v Novodvorské ulici v Praze 4, kde chtěl muž spáchat sebevraždu skokem z pátého patra. Když přijeli na místo, tak zjistili, že muž stojí v okně a za nohu ho drží jeho partnerka.

Posprejovali viadukt na Holešovickém nádraží a utekli

1. února 2023 v 16:18

Autohlídka strážníků si v Partyzánské ulici v Praze 7 povšimla dvojice mužů, kteří sprejovali na betonovou konstrukci viaduktu. Muži na zákonné výzvy nereagovali a dali se na útěk.

Telefon za volantem a uprchlý vězeň

1. února 2023 ve 12:32

V pondělí před třetí hodinou ráno v Českobrodské ulici strážníci zastavili žlutou dodávku, protože její řidič držel za jízdy v ruce mobilní telefon. Při kontrole pojali podezření, že je šestatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu nebo drog. Test na alkohol vyšel negativní, test na drogy však odmítl....

Vloupal se do čtyř provozoven a způsobil škodu za téměř čtvrt milionu korun

31. ledna 2023 v 09:32

Na začátku prosince se neznámý muž vloupal do provozovny v ulici Národní v Praze 1, odkud si odnesl zboží a hotovost celkem za bezmála sto devadesát tisíc korun. Dřevěným kůlem vypáčil část plexiskla u prodejního pultu a malým otvorem se protáhl dovnitř.

Hořel pokoj rodinného domu

31. ledna 2023 v 06:07

V pondělí 30. ledna od 19:27 hodin zasahovali hasiči ve Větrušické ulici v Praze 8 u požáru vybavení pokoje rodinného domu.

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Další články
Nahoru