Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - snih -1°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Opilý cestující si vybil zlost na tramvaji, způsobil škodu za statisíce korun
K vandalskému útoku došlo v tříčlánkové plně nízkopodlažní tramvaji typu Škoda 15T. Foto: Jan Puci

Opilý cestující si vybil zlost na tramvaji, způsobil škodu za statisíce korun

Pražští policisté pátrají po muži, kterého zkraje minulého týdne kvůli jeho podnapilosti vykázal řidič tramvaje z vozu. Cestující se však vrátil a způsobil škodu za čtyři sta tisíc korun. Zatím se ho nepodařilo dopadnout. Informoval o tom mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

K vandalskému činu došlo poblíž křižovatky Makovského a Drahoňovského v Praze 6, v pondělí 16. ledna kolem osmé hodiny večerní.

„Na konečné zastávce vykázal řidič tramvaje podnapilého muže, který obtěžoval svým nevhodným chováním ostatní cestující. Neznámý muž vystoupil z tramvaje a počkal si, až se vůz otočí a nastoupil zpět,“ sdělil Hrdina.

Když se tramvaj rozjela, vytrhl bezpečnostní kladívko a začal ničit interiér vozu. Nejprve vysklil několik výplní u vstupních dveří a poté prohodil kladívko dveřmi do kabiny řidiče a to se zastavilo až za řídícím panelem.

Policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je zachyceno jednání neznámého pachatele. „Avšak za použití všech pátracích prostředků se ho nepodařilo nalézt,“ sdělil mluvčí. Proto se policisté dnes obrátil na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání.

Hrdina popsal neznámého pachatele. „Je to česky hovořící muž ve věku 30 až 35 let, světlé pleti, kratší tmavé vlasy, vysoký je 175 až 180 centimetrů,“ pospal policejní mluvčí.

V době události byl hledaný vandal oblečen do khaki bundy, tmavých kalhot a na zádech měl šedý batoh. „Pachateli hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin poškození cizí věci až jeden rok za mřížemi,“ dodal policejní mluvčí. 


Autor: Jan Puci

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru