dnes
Sobota - prehanky-snih
2°C
zítra
Neděle - snih
0°C
pozítří
Pondělí - snih
0°C

Opilý a zdrogovaný motocyklista ujížděl policistům

Policisté z Pohotovostní motorizované jednotky včera krátce dopoledne projížděli ulicí Generála Šišky na Praze 4 a v jeden okamžik je vysokou rychlostí předjel motocyklista. Hlídka se proto rozhodla řidiče zkontrolovat a snažila se mladého muže na motocyklu zastavit. Ten však nereagoval na výstražné zvukové a světelné signály, přidal plyn a pokoušel se ujet.

Po několikaminutové nebezpečné jízdě Prahou dojel na křižovatku v Libušské ulici, kde však musel dát přednost odbočujícímu nákladnímu vozidlu. Toho policisté využili a řidiče pod pohrůžkou namířené střelné zbraně zadrželi.

Následoval převoz na nejbližší služebnu a tam policisté zjistili, že osmadvacetiletý řidič je pod vlivem návykových látek (pervitin) a orientační dechová zkouška vykazovala téměř jednu promile alkoholu v dechu.

„Z dostupných evidencí pak vyplynulo, že zadržený už několikrát řídil motocykl pod vlivem návykové látky nebo alkoholu a v roce 2008 byl dokonce soudně trestaný za zavinění vážné dopravní nehody na Praze 4, kde způsobil chodci těžké zranění,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Za trestný čin ohrožení návykové látky mu nyní hrozí až roční vězení. Policisté budou celý případ zpracovávat ve zkráceném přípravném řízení ve čtrnáctidenní lhůtě.


Tajemná Praha Richarda Horáka

Dnes v 09:20

Průřez autorovou tvorbou představuje soubor přibližně 60. fotografií. Jedná se o díla z období digitalizace, jak je sám autor nazývá, kdy už všechny fotografie pořídil pouze digitálním fotoaparátem.

Vinyl Fever v BIO OKO

Dnes v 07:29

Přijďte si poslechnout nebo koupit gramofonové desky do BIO OKO na Letné. Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od Muddyho Waterse po Franka Zappu. 

Film: Hledá se prezident (2013)

Dnes v 07:23

V době mezi prvním a druhým termínem přímé volby prezidenta je dobré udělat ohlédnutí za minulým obdobím a připravit se na věci příští.

Setkání s výtvarnicí Kateřinou Šedou

Dnes v 07:12

Setkat se s výtvarnicí Kateřinou Šedou, která za svou knihu Brnox obdržela cenu Magnesia Litera, můžete v pondělí 22. ledna v 18 hodin. Výtvarnice proslula projekty, které pomáhají probouzet komunitu a oživovat mezilidské vztahy. O nich promluví na lednovém setkání v Ústřední knihovně na...

Malé sportování v Harfě už posedmé

Dnes v 07:02

Máte doma dítko od 2 do 7 let? Přijďte s ním do Monkey´s Gym v Galerii Harfa, kde se 21. ledna již posedmé koná oblíbené sportovní odpoledne plné zábavného pohybu pro nejmenší.

Hasiči Praha: Uzavření Libeňského mostu dojezd na Palmovku zásadně neomezí

Včera v 15:04

Na Balabenku jezdí hasiči z Holešovic raději rychlejší trasou přes Most Barikádníků a Povltavskou.

Selhání obálkovací linky: Praha rozeslala 2500 dopravních pokut nesprávným adresátům

Včera ve 14:22

Zhruba 2500 výzev k zaplacení dopravních pokut rozeslal v poslední době pražský magistrát nesprávným adresátům. Lidé dostali v obálce se svým jménem a adresou pokutu pro jiného člověka. Důvodem bylo selhání obálkovací linky, uvedl na základě vyjádření magistrátu Český rozhlas-Radiožurnál....

Palmovka – Florenc. Noční přerušení provozu tramvají

Včera v 10:26

V noci z úterý 23. ledna od 22:30 hodin na středu 24. ledna do 4:40 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Palmovka – Florenc.

S Lenkou Vacvalovou na téma běhání, cvičení a životosprávy

Včera v 08:29

Stále nacházíte výmluvy, proč nemůžete jít běhat? Doběhněte na Čaj o sedmé s Lenkou Vacvalovou ve čtvrtek 25. ledna od 19 hodin do Galerie 1.

Další krátké zprávy
Nahoru