dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pražské krimi

Opilí cestující předvedli na palubě hysterické divadlo, nakonec do Říma neodletěl ani jeden

Policisté z ruzyňského letiště ve čtvrtek před půlnocí zasahovali na palubě letounu mířícího do Říma. Asi deset minut po třiadvacáté hodině vyjížděli na nástupní plochu k letadlu, kam si policejní posilu přivolal kapitán, protože jeden z cestujících byl pod vlivem alkoholu a nerespektoval pokyny posádky.

Třiačtyřicetiletý Čech se choval velice arogantně. Po krátké domluvě se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu a tou mu policisté naměřili více než 1,8 promile. S hlídkou přestal spolupracovat, vulgárně nadával kapitánovi a snažil se dostat zpět na palubu. Nakonec skončil v poutech na policejní služebně.

„Během toho však z letadla vystoupili muž a žena, kteří společně se zajištěným mužem popíjeli před nástupem do letadla a začali pokřikovat na zasahující policisty. Hrubým a nevybíravým způsobem slovně napadali posádku letadla, jak stewarda, tak i kapitána. Ten nakonec rozhodl o vyloučení z přepravy i u těchto dvou osob,“ sdělila mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Hlídka si na pomoc přivolala posilu, která dorazila téměř okamžitě a v ten moment začal i druhý muž zintenzivňovat svoje verbální útoky na policisty a vše směřovalo k napadení hlídky. Ta ho proto pomocí donucovacích prostředků rovněž zajistila a sedmatřicetiletému muži nasadila pouta.
 
Z letadla navíc vystoupila i čtvrtá osoba a společně se svojí kamarádkou začaly hystericky křičet na policisty s tím, že odlétají na víkend do Říma a protože měl let zpoždění, všichni trávili čas čekáním v salonku, kde požívali alkohol. První žena se nakonec z ničeho nic rozeběhla a chtěla se za každou cenu dostat zpět na palubu letadla.

Policisté tak zajistili i tuto jednačtyřicetiletou ženu. To oba zajištěné pasažéry pohoršilo a začali kolem sebe silně kopat, až si odřeli nohy do krve. Odmítali se uklidnit a jejich agresivita se stupňovala, navíc jejich partnerky se snažili napadnout hlídku a přitom se jedna z nich odřela o přechodový plech nástupního tunelu.
 
„Čtyři zajištěné osoby nakonec skončily na ruzyňské policejní služebně, kde jim policisté naměřili od 1,26 do 1,8 promile alkoholu v dechu. Během eskorty a při pobytu na oddělení se čtveřice chovala vulgárně, pokřikovala, znemožňovala hlídkám provádět policejní úkony a policistům tykala. Policisté nechali všechny čtyři osoby vystřízlivět, poté je propustili a stanovili termín podání vysvětlení,“ dodala Rendlová.
Za svoje jednání budou zpovídat příslušnému správnímu orgánu, který jim uloží pokutu.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru