dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Pražské krimi

Opilého, zraněného a agresivního seniora museli zamknout v sanitce. Ani to nepomohlo

Záchranáři naložili v úterý přibližně v šest večer do sanitky muže, který do té doby bezvládně ležel v Křižovnické ulici. Krvácel, proto ho chtěli převézt, s ohledem na jeho krvácivé zranění hlavy, do zdravotnického zařízení. Stihli s ním však přijet pouze ke vchodu nemocnice Na Františku, kde ale zraněný vytáhl na záchranáře nůž s osmicentimetrovou čepelí.

Tím nejprve přeřízl bezpečnostní pás, kterým byl připoután k sedadlu, a následně chtěl touto zbraní bodnout jednoho ze záchranářů do břicha. „Proto agresora posádka vozu uzamkla v autě a přivolala policejní hlídku. Ta se snažila útočníka uklidnit a zjistit jeho totožnost,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Zraněný senior už však nerespektoval ani přítomnost policistů a ve svém agresivním jednání pokračoval. Proto ho muži zákona museli hned dvakrát zpacifikovat. Poprvé přímo na ulici u sanitky, podruhé pak uvnitř nemocnice při odborném vyšetření, při kterém začal urážet a napadat i zdravotnický personál.

Jelikož u dvaasedmdesátiletého útočníka policisté provedenou orientační dechovou zkouškou zjistili více jak dvě promile alkoholu v dechu, skončil po ošetření na záchytce. „Odtud byl dopoledne převezen na policejní služebnu, kde s ním vyšetřovatel zahájil úkony trestního řízení pro trestné činy ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a poškození cizí věci,“ dodal Tomáš Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru