dnes
Pondělí - zatazeno
23°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
14°C
pozítří
Středa - prehanky-dest
14°C
Pražské krimi

Opilého řidiče a řidičku zadrželi strážníci

Opilý řidič, který naboural do jiného auta v Praze 6 a řidička s proraženou pneumatikou a poškozeným blatníkem jedoucí centrem Prahy, neunikli pozornosti hlídek městské policie. Oba případy dále šetří státní policisté.

V pondělí večer projížděla hlídka strážníků z Prahy 6 Patočkovou ulicí ke křižovatce s ulicí Na Ořechovce, kde si všimla drobné dopravní nehody, kdy řidič nedobrzdil a naboural do vozidla před sebou. Autohlídka zastavila, rozsvítila výstražné majáky, aby označila překážku silničního provozu a šla se zeptat, zda se někdo nezranil.

Při komunikaci s jedním z řidičů strážníci pojali podezření, že je pod vlivem alkoholu. Měl zarudlé oči, motal se a na dotaz, zda před jízdou pil, přiznal, že vypil asi 4 piva. Strážníci u něj proto provedli orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem více než jedno a půl promile. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla celá věc předána Policii ČR.

V noci na středu kontrolovali strážníci z Prahy 1 Václavské náměstí, kde si všimli osobního auty, které mělo poškozenou levou zadní část a proraženou pneumatiku. Strážníci proto vozidlo zastavili a vyzvali řidičku k prokázání totožnosti. Žena byla na první pohled opilá. To potvrdila i provedená dechová zkouška s pozitivním výsledkem bezmála dvě promile. Strážníci řidičku omezili na osobní svobodě a pro podezření ze spáchání trestného činu celou věc předali Policii ČR k dalšímu šetření.

Hasiči v Horních Měcholupech: Zachránili dva lidi a čtyři psy

23. května 2019 v 06:35

Hasiči ze dvou profesionálních a jedné dobrovolné jednotky zasahovali včera od 16:50 hodin v ulici Hornoměcholupská. Hořelo tam vybavení kuchyně v bytě obytného domu.

Cizinec parkoval na vyhrazeném místě pro invalidy i s odcizeným přívěsem

21. května 2019 v 11:06

Cizinec neoprávněně zaparkoval vozidlo s přívěsným vozíkem na vyhrazeném místě pro invalidy. Při řešení přestupku hlídka strážníků zjistila, že v databázi je přívěs veden jako hledaný.

V Malešicích hořelo nákladní auto

18. května 2019 ve 23:07

Dvě jednotky hasičů zasahovaly dnes v 18 hodin v ulici Pod Táborem u požáru nákladního auta. Hasiči dostali požár pod kontrolu pět minut po příjezdu.

Muž se toulal po bytovém komplexu, pak se pokusil vloupat do auta

16. května 2019 ve 12:20

Včera večer převzalo operační středisko městské policie v Praze 7 oznámení o podezřelém muži, který se měl pohybovat v prostoru bytového komplexu. Podle popisu se mělo jednat o mladšího muže střední postavy, oblečeného do modré mikiny, černých kalhot a s batohem na...

Přijel si zasprejovat do Prahy

10. května 2019 ve 22:05

Dnes krátce před půl čtvrtou ráno u stanice metra Vltavská zadržela hlídka městské policie třiadvacetiletého muže z Plzeňska, který černým a bílým sprejem poničil zeď vestibulu. Mladík měl ruce čerstvě potřísněné barvou, vedle něj se povalovaly spreje a u sebe měl také šablony, které...

Cestou domů rozbíjel zrcátka a ohýbal stěrače

9. května 2019 ve 12:41

Dnes, krátce po druhé hodině ráno, vyslal operační důstojník motorizovanou hlídku do ulice Pplk. Sochora v Praze 7, kde neznámý muž ničil zaparkovaná vozidla.

Nechte mě bejt, běžte pryč, akorát tady překážíte

3. května 2019 v 19:04

Pouliční umění Busking, ať už hudební, divadelní nebo třeba artistické, upravuje v metropoli vyhláška. Díky novele došlo ke zpřesnění a částečně i zpřísnění pravidel na území pražské památkové rezervace. Smyslem bylo ochránit rezidenty před nadměrným hlukem a zároveň zajistit kvalitní pouliční...

Z letiště do centra za více než osm tisíc

3. května 2019 v 10:44

Za cestu z Letiště Václava Havla do hotelu v Praze 5 zaplatili zahraniční turisté neuvěřitelných 8700 korun. Obvyklá cena činí kolem 550 korun. Strážníci z Taxi týmu nepoctivého taxikáře nalezli.

Další články
Nahoru