dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražské krimi

Opilec? Šílenec? Šílený opilec! Při honičce s policisty jel sedmdesátkou po chodníku

V sobotu chvíli po třetí hodině ráno si policisté pohotovostní motorizované jednotky všimli v ulici Hviezdoslavova kličkujícího „skútristy“. Jelikož vyvstalo podezření, že je řidič malého motocyklu pod vlivem alkoholu, chtěli ho „péjáci“ zastavit k silniční kontrole.

Muž na motorce byl ale proti a před policisty začal ujíždět ulicí Mikulova, poté přilehlým parčíkem do ulice Bachova, a pak zase přes trávník zpět do ulice Mikulova.

V této ulici dojel na její konec k základní škole, kde chtěl sjet několik schodů, a tím policistům definitivně ujet. To se mu ale stalo osudným, neboť tento krkolomný sjezd z celkem třech schodů nezvládl a havaroval.

Díky tomu ho policisté po několika minutách pronásledování zadrželi a provedli u něj orientační dechovou zkoušku, která potvrdila jejich domněnku. Její výsledek byl totiž pozitivní, kdy se na displeji přístroje objevila hodnota téměř jeden a půl promile.

„Nutno zmínit, že byť řidič ujížděl před policisty v převážné většině po chodníku, nebránil mu tento fakt v tom, aby mnohdy prchal až sedmdesátikilometrovou rychlostí,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Na základě popsaného skončil čtyřiatřicetiletý muž na policejní služebně pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest, nebo zákaz činnosti.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru