Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Opilec ničil v historickém centru betonové koše
Jeden ze zničených košů. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Opilec ničil v historickém centru betonové koše

V sobotu večer se měl kolem Staroměstského náměstí pohybovat muž, kterého nenechaly chladným odpadkové koše. Několik povalil a poškodil. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Když hlídka vandala hledala, oslovil ji kolemjdoucí a ukázal jí, kde se dotyčný nachází. Výzvě k zastavení nejprve nerozuměl.

„A to jako proč?,“ zeptal se hlídky. „Třeba proto, že jste měl poničit odpadkové koše,“ opáčil mu strážník. „Jo, tak to jsem rozbíjel,“ reagoval jednatřicetiletý muž.

Po provedení dechové zkoušky s výsledkem 2,73 promile přestal s hlídkou komunikovat a chtěl odejít. Výzvy ignoroval, proto skončil s pouty na rukou. Strážníci následně zjistili, že několik košů povalil a dva navíc poškodil.

„Z internetových stránek strážníci zjistili, že cena jednoho koše je okolo 3 600 korun. Policie ČR následně vyloučila trestný čin,“ sdělila Seifertová.

Než byl muž odvezen na záchytku, hlídka si vyslechla výživnou řadu urážek.


Autor: Jan Puci

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Další články
Nahoru