Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Opilec ničil v historickém centru betonové koše
Jeden ze zničených košů. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Opilec ničil v historickém centru betonové koše

V sobotu večer se měl kolem Staroměstského náměstí pohybovat muž, kterého nenechaly chladným odpadkové koše. Několik povalil a poškodil. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Když hlídka vandala hledala, oslovil ji kolemjdoucí a ukázal jí, kde se dotyčný nachází. Výzvě k zastavení nejprve nerozuměl.

„A to jako proč?,“ zeptal se hlídky. „Třeba proto, že jste měl poničit odpadkové koše,“ opáčil mu strážník. „Jo, tak to jsem rozbíjel,“ reagoval jednatřicetiletý muž.

Po provedení dechové zkoušky s výsledkem 2,73 promile přestal s hlídkou komunikovat a chtěl odejít. Výzvy ignoroval, proto skončil s pouty na rukou. Strážníci následně zjistili, že několik košů povalil a dva navíc poškodil.

„Z internetových stránek strážníci zjistili, že cena jednoho koše je okolo 3 600 korun. Policie ČR následně vyloučila trestný čin,“ sdělila Seifertová.

Než byl muž odvezen na záchytku, hlídka si vyslechla výživnou řadu urážek.


Autor: Jan Puci

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru