Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Opilec ničil v historickém centru betonové koše
Jeden ze zničených košů. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Opilec ničil v historickém centru betonové koše

V sobotu večer se měl kolem Staroměstského náměstí pohybovat muž, kterého nenechaly chladným odpadkové koše. Několik povalil a poškodil. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Když hlídka vandala hledala, oslovil ji kolemjdoucí a ukázal jí, kde se dotyčný nachází. Výzvě k zastavení nejprve nerozuměl.

„A to jako proč?,“ zeptal se hlídky. „Třeba proto, že jste měl poničit odpadkové koše,“ opáčil mu strážník. „Jo, tak to jsem rozbíjel,“ reagoval jednatřicetiletý muž.

Po provedení dechové zkoušky s výsledkem 2,73 promile přestal s hlídkou komunikovat a chtěl odejít. Výzvy ignoroval, proto skončil s pouty na rukou. Strážníci následně zjistili, že několik košů povalil a dva navíc poškodil.

„Z internetových stránek strážníci zjistili, že cena jednoho koše je okolo 3 600 korun. Policie ČR následně vyloučila trestný čin,“ sdělila Seifertová.

Než byl muž odvezen na záchytku, hlídka si vyslechla výživnou řadu urážek.


Autor: Jan Puci

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Další články
Nahoru