Dnes Neděle - zatazeno 8°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 15. 3. 2026
Svátek má Ida
Zpravodajství
Co se v metropoli děje aneb Buďte v Praze v obraze
Pražský patriot na Seznamu
Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Pražský patriot
Opilec mlátil na veřejnosti psa. Zanedbané zvíře čeká na nového majitele v útulku
K události došlo nedaleko od hlavního nádraží v Praze. Foto: Jan Puci

Opilec mlátil na veřejnosti psa. Zanedbané zvíře čeká na nového majitele v útulku

Během silvestrovského odpoledne opilý muž zbil psa, který posléze skončil v trojském útulku. Agresor byl převezen na záchytku. Jeho přestupky se bude zabývat správní orgán. O Případu informovala mluvčí Městské policie Irena Seifertová.

Na tísňovou linku strážníků zavolala v sobotu 31. prosince odpoledne žena s tím, že v Bolzanově ulici, která je nedaleko hlavního vlakového nádraží, zbil silně opilý muž psa. Když ho okřikla, začal jí sprostě nadávat.

Po příjezdu strážníků pak situaci ještě blíže popsala. Při čekání na tramvaj si na nedaleké lavičce všimla muže, který psa opakovaně uhodil pěstí. Ten pak začal kňučet. Poté, co na něj zavolala, ať toho okamžitě nechá, slovně proti ní zaútočil.

Čtyřicetiletý muž strážníkům nejprve řekl, že si se svým zvířetem může dělat, co chce, že ho může klidně i zabít. Pak dodal, že neposlouchal, tak dostal, co si zasloužil.

„Slovně se poté pustil i do strážníků. Agresivní muž nadýchal přes tři promile a byl převezen na záchytnou stanici,“ popsala Seifertová.  

Pes byl apatický, silně zanedbaný, přestože neměl viditelná zranění, působil jako týraný. Strážníci se spojili s pracovnicí úřadu, která rozhodla o odebrání zvířete.

„Psa pak pracovníci odchytové služby převezli do trojského útulku. Policie podezření na spáchání trestného činu vyloučila,“ podotkla mluvčí.

Osmiletý kříženec byl v útulku nejprve vyšetřen. Protože byl značně vystresovaný, byly mu podány uklidňující prostředky. Žádná zranění ale zjištěna nebyla. Zatím je stále v péči ošetřovatelů trojského útulku.


Autor: Jan Puci

Kuličkové hřiště v Nových Letňanech

Včera v 10:32

Projekt přihlášený do participativního rozpočtu Tvoříme Osmnáctku navrhuje vybudování soustavy tří kuličkových drah podél cyklostezky poblíž dětského hřiště. Herní prvek citlivě zapadne do stávající zelené plochy a využije přirozený terén bez nutnosti jeho úprav.

Mobilní svozy elektrozařízení z domácností zdarma pokračují

Včera v 07:26

V Praze 22 budou probíhat mobilní svozy v týdnu od 16. do 19. března a následně vždy po 10 týdnech. K dispozici bude automobil, který bude zajišťovat odvoz vyřazených elektrozařízení přímo z domácností.

Venkovní dřevěný vánoční betlém. Projekt, který se letos uchází o podporu

13. března 2026 v 10:42

Vánoce si většina z nás neumí představit bez betlému a v Letňanech zatím chybí důstojný venkovní betlém, u kterého by se lidé mohli na chvíli zastavit, zpomalit a nasát sváteční atmosféru.

Trhy na Slunečním náměstí začnou v dubnu

12. března 2026 v 11:01

Farmářské trhy na Slunečním náměstí v Praze 13 zahájí letošní sezónu v pondělí 13. dubna. Konat se budou pravidelně každé pondělí až do konce listopadu.

Koordinační schůzka k velkým kulturním akcím v Letňanech

12. března 2026 v 10:50

Na radnici Prahy 18 se konala koordinační schůzka k velkým kulturním akcím, které se v roce 2026 uskuteční na území Letňan. Hlavním cílem bylo co nejvíce snížit negativní dopady velkých kulturních akcí na obyvatele Letňan a okolí. Součástí jednání byla rovněž koordinace s plánovanou rekonstrukcí...

Další články
Nahoru