Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Opilec mlátil na veřejnosti psa. Zanedbané zvíře čeká na nového majitele v útulku
K události došlo nedaleko od hlavního nádraží v Praze. Foto: Jan Puci

Opilec mlátil na veřejnosti psa. Zanedbané zvíře čeká na nového majitele v útulku

Během silvestrovského odpoledne opilý muž zbil psa, který posléze skončil v trojském útulku. Agresor byl převezen na záchytku. Jeho přestupky se bude zabývat správní orgán. O Případu informovala mluvčí Městské policie Irena Seifertová.

Na tísňovou linku strážníků zavolala v sobotu 31. prosince odpoledne žena s tím, že v Bolzanově ulici, která je nedaleko hlavního vlakového nádraží, zbil silně opilý muž psa. Když ho okřikla, začal jí sprostě nadávat.

Po příjezdu strážníků pak situaci ještě blíže popsala. Při čekání na tramvaj si na nedaleké lavičce všimla muže, který psa opakovaně uhodil pěstí. Ten pak začal kňučet. Poté, co na něj zavolala, ať toho okamžitě nechá, slovně proti ní zaútočil.

Čtyřicetiletý muž strážníkům nejprve řekl, že si se svým zvířetem může dělat, co chce, že ho může klidně i zabít. Pak dodal, že neposlouchal, tak dostal, co si zasloužil.

„Slovně se poté pustil i do strážníků. Agresivní muž nadýchal přes tři promile a byl převezen na záchytnou stanici,“ popsala Seifertová.  

Pes byl apatický, silně zanedbaný, přestože neměl viditelná zranění, působil jako týraný. Strážníci se spojili s pracovnicí úřadu, která rozhodla o odebrání zvířete.

„Psa pak pracovníci odchytové služby převezli do trojského útulku. Policie podezření na spáchání trestného činu vyloučila,“ podotkla mluvčí.

Osmiletý kříženec byl v útulku nejprve vyšetřen. Protože byl značně vystresovaný, byly mu podány uklidňující prostředky. Žádná zranění ale zjištěna nebyla. Zatím je stále v péči ošetřovatelů trojského útulku.


Autor: Jan Puci

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru