Dnes Neděle - jasno 10°C
Zítra Pondělí - skorojasno 11°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Opilec mlátil na veřejnosti psa. Zanedbané zvíře čeká na nového majitele v útulku
K události došlo nedaleko od hlavního nádraží v Praze. Foto: Jan Puci

Opilec mlátil na veřejnosti psa. Zanedbané zvíře čeká na nového majitele v útulku

Během silvestrovského odpoledne opilý muž zbil psa, který posléze skončil v trojském útulku. Agresor byl převezen na záchytku. Jeho přestupky se bude zabývat správní orgán. O Případu informovala mluvčí Městské policie Irena Seifertová.

Na tísňovou linku strážníků zavolala v sobotu 31. prosince odpoledne žena s tím, že v Bolzanově ulici, která je nedaleko hlavního vlakového nádraží, zbil silně opilý muž psa. Když ho okřikla, začal jí sprostě nadávat.

Po příjezdu strážníků pak situaci ještě blíže popsala. Při čekání na tramvaj si na nedaleké lavičce všimla muže, který psa opakovaně uhodil pěstí. Ten pak začal kňučet. Poté, co na něj zavolala, ať toho okamžitě nechá, slovně proti ní zaútočil.

Čtyřicetiletý muž strážníkům nejprve řekl, že si se svým zvířetem může dělat, co chce, že ho může klidně i zabít. Pak dodal, že neposlouchal, tak dostal, co si zasloužil.

„Slovně se poté pustil i do strážníků. Agresivní muž nadýchal přes tři promile a byl převezen na záchytnou stanici,“ popsala Seifertová.  

Pes byl apatický, silně zanedbaný, přestože neměl viditelná zranění, působil jako týraný. Strážníci se spojili s pracovnicí úřadu, která rozhodla o odebrání zvířete.

„Psa pak pracovníci odchytové služby převezli do trojského útulku. Policie podezření na spáchání trestného činu vyloučila,“ podotkla mluvčí.

Osmiletý kříženec byl v útulku nejprve vyšetřen. Protože byl značně vystresovaný, byly mu podány uklidňující prostředky. Žádná zranění ale zjištěna nebyla. Zatím je stále v péči ošetřovatelů trojského útulku.


Autor: Jan Puci

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru