Dnes Středa - oblacno 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Opilec mlátil na veřejnosti psa. Zanedbané zvíře čeká na nového majitele v útulku
K události došlo nedaleko od hlavního nádraží v Praze. Foto: Jan Puci

Opilec mlátil na veřejnosti psa. Zanedbané zvíře čeká na nového majitele v útulku

Během silvestrovského odpoledne opilý muž zbil psa, který posléze skončil v trojském útulku. Agresor byl převezen na záchytku. Jeho přestupky se bude zabývat správní orgán. O Případu informovala mluvčí Městské policie Irena Seifertová.

Na tísňovou linku strážníků zavolala v sobotu 31. prosince odpoledne žena s tím, že v Bolzanově ulici, která je nedaleko hlavního vlakového nádraží, zbil silně opilý muž psa. Když ho okřikla, začal jí sprostě nadávat.

Po příjezdu strážníků pak situaci ještě blíže popsala. Při čekání na tramvaj si na nedaleké lavičce všimla muže, který psa opakovaně uhodil pěstí. Ten pak začal kňučet. Poté, co na něj zavolala, ať toho okamžitě nechá, slovně proti ní zaútočil.

Čtyřicetiletý muž strážníkům nejprve řekl, že si se svým zvířetem může dělat, co chce, že ho může klidně i zabít. Pak dodal, že neposlouchal, tak dostal, co si zasloužil.

„Slovně se poté pustil i do strážníků. Agresivní muž nadýchal přes tři promile a byl převezen na záchytnou stanici,“ popsala Seifertová.  

Pes byl apatický, silně zanedbaný, přestože neměl viditelná zranění, působil jako týraný. Strážníci se spojili s pracovnicí úřadu, která rozhodla o odebrání zvířete.

„Psa pak pracovníci odchytové služby převezli do trojského útulku. Policie podezření na spáchání trestného činu vyloučila,“ podotkla mluvčí.

Osmiletý kříženec byl v útulku nejprve vyšetřen. Protože byl značně vystresovaný, byly mu podány uklidňující prostředky. Žádná zranění ale zjištěna nebyla. Zatím je stále v péči ošetřovatelů trojského útulku.


Autor: Jan Puci

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Další články
Nahoru