Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - zatazeno 5°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Opilec, hulvát nebo třeba spáč. Hledaní lidé na sebe často upozorní svým chováním
Strážníci v ulicích centra Prahy. Foto: Jan Puci

Opilec, hulvát nebo třeba spáč. Hledaní lidé na sebe často upozorní svým chováním

Loni pražští strážníci zjistili 303 celostátně hledaných osob. Od ledna do května letošního roku předali státní policii 92 hledaných. Server Pražský patriot o tom informovala Jiřina Ernestová z tiskového oddělení městské policie.

Za poslední den přibyli do statistiky další čtyři muži. Včera před osmou hodinou ranní probudili strážníci osmnáctiletého mladíka spícího na lavičce před základní školou v Praze 10. Lustrací se ukázalo, že byl celostátně hledaný.

V hledáčku státní policie byl i muž, který na sebe upozornil včera po čtrnácté hodiny před vršovickým nákupním centrem. Koupal se ve fontáně a nadával kolemjdoucím. Po zadržení byl odvezen na služebnu a následně předán Policii ČR. 

„Jiná hlídka strážníků o půl hodiny později kontrolovala ve Vrchlického sadech muže, který konzumoval alkohol na zakázaném místě,“ sdělila Ernestová. I tento výtečník byl hledaný, stejně jako vrávorající muž, který dnes po rozbřesku u zastávky MHD Sídliště Modřany opakovaně vstupoval do vozovky.


Autor: Jan Puci

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Za volantem nastartovaného auta seděl silně podnapilý muž

8. listopadu 2022 v 19:42

Auto s běžícím motorem a spící osobou na sedadle řidiče zaměstnalo v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníky v Praze 2. Muž, který se po probuzení neváhal přiznat k předchozí jízdě, vykazoval známky požití většího množství alkoholu, jehož přítomnost následně potvrdila dechová zkouška. Celou...

Našel odemčené kolo i kabely, skončil v rukou policie

1. listopadu 2022 v 08:48

V místě křížení železničního přejezdu a cyklostezky si hlídka strážníků všimla muže klečícího u sdíleného kola. Skřínka s elektronikou byla vylomená a na jeho nosiči byla naložená tři klubka kabelů.

Další články
Nahoru