Dnes Úterý - jasno 0°C
Zítra Středa - prehanky-snih 2°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Opilec byl agresivní nejdřív na benzínce, po pár hodinách i v bufetu polikliniky
Konflikt na čerpací stanici. Foto: MP Praha

Opilec byl agresivní nejdřív na benzínce, po pár hodinách i v bufetu polikliniky

Čtyřiapadesátiletý muž v motorkářské přilbě napadl obsluhu čerpací stanice, následně i muže, který se jí zastal. O pár hodin později vulgárně nadával návštěvníkům polikliniky. Ti se na tísňovou linku strážníků obrátili původně proto, že neměl zakryté dýchací cesty. 

V pátek patnáct minut po páté hodině ranní zasahovala hlídka strážníků u čerpací stanice v modřanské ulici Čs. Exilu. Muž v motorkářské přilbě, fyzicky napadal jiného, který se snažil bránit. Agresor své výpady směřoval také na obsluhu.

Strážníci strkanici ukončili, „motorkář“ okamžitě napadl jednoho člena hlídky a doprovázel to vulgaritami. Obratem byl zpacifikován. Zaměstnankyně čerpací stanice pak popsala, co útoku předcházelo. S dotyčným měli konflikt již předcházejícího dne, kdy přijel na skútru a odhodil nedopalek z cigarety mezi stojany s palivem.

V pátek to zopakoval, navíc obsluhu urážel a choval se agresivně. Když ho pracovnice benzínky upozornila na to, že nesmí řídit, protože je pod vlivem alkoholu, vytočilo ho to a napadl ji a následně i muže, který se rozhodl ji bránit. Protože násilník odmítal prokázat totožnost a jeho agresivita nepolevovala, byla přivolána hlídka státní policie. Dechová zkouška ukázala pozitivní hodnotu 1,25 promile.

Ve stejný den byla patnáct minut po osmé hodině vyslána hlídka strážníků do ulice Soukalova k Poliklinice Modřany, kde se měl nacházet muž, který nemá zakryté dýchací cesty.
Hlídka ho našla v bufetu, kde se choval jak smyslů zbavený, urážel obsluhu, prskal na lidi okolo i na vystavené zboží a křičel, že mu nikdo nebude nic nařizovat. Výkřiky adresoval i na strážníci, když po něm požadovali nasazení roušky.

Výzvy byly neúčinné, agresivita se zvyšovala. „Na řadu přišly hmaty, chvaty a pouta, doprovázené výhružkami agresora o fyzické likvidaci strážníků. V odváděcí páce byl muž předveden na nedalekou služebnu státní policie, kde nadýchal 1,24 promile,“ sdělila mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Při kontrole totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o stejného muže, který „řádil“ na benzínce. „Přestupkem za porušení mimořádného nařízení a znevážení úřední osoby se budou zabývat správní orgány. Podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování bude řešit Policie ČR,“ dodala Seifertová.


Ostří nůžek připevněné k ruce měl muž v Sherwoodu

Včera v 17:16

Policisté ze speciální pořádkové jednotky pražské policie hlídkovali v pátek 22. ledna ve Vrchlického sadech kde se rozhodli zkontrolovat muže. Ten ale na jejich výzvy nereagoval, začal se chovat agresivně a vyhrožovat, že kdyby je chtěl pobodat, tak by mohl.

Hlasitou hudbou a křikem rušili obyvatele domu

20. ledna 2021 v 09:27

V domě v Křižovnické ulici docházelo v sobotu před půlnocí k rušení nočního klidu. Oznamovatelka pustila přivolanou hlídku městské policie do domu a označila byty v 5. a 4. patře. S jejich nájemníky se údajně neúspěšně pokoušela dohodnout. Z bytů se ozývala hlasitá hudba...

Z vraku kradli náhradní díly

18. ledna 2021 v 15:23

Vybavena nářadím vyrazila v sobotu večer dvojice do Mozartovy ulice v Praze 5 k jednomu ze zaparkovaných vozidel, ze kterého se snažila vymontovat poloosu a homokinetický kloub.

V Praze 5 hořel byt

15. ledna 2021 v 10:55

Včera odpoledne zasahovali hasiči v Plzeňské ulici v Praze 5 u požáru bytu obytného domu.

Dvě nezletilé a silně opilé dívky zaměstnaly strážníky

14. ledna 2021 v 15:08

Na zastávce Nové náměstí v Praze 10 si včera večer procházející muž povšiml ležící osoby. Vše ohlásil strážníkům, kteří na místě nalezli dvě nezletilé dívky, jejichž stav napovídal požití alkoholu či jiné návykové látky.

Senior upadl v uzamčeném bytě

14. ledna 2021 ve 12:57

Vystrašená žena v pondělí kontaktovala městskou policii s prosbou o pomoc. Nemohla se dostat do bytu, ve kterém bydlí její bývalý manžel. Protože nereagoval na zvonění ani bouchání, měla strach, zda se mu něco nestalo.

Sprejeři zadrženi přímo při činu. Mysleli si, že se jedná o legální graffitovou plochu

13. ledna 2021 ve 12:43

V prostoru bývalého skateparku Praze 4 v ulici Na Křivině zadrželi strážníci v pondělí dva sprejery přímo při činu. Mysleli si, že se jedná o legální graffitovou plochu.

Jízda na sdíleném skútru nedopadla

13. ledna 2021 v 11:38

Nejen, že za sdílené skútry nezaplatili, ale jeli na nich i bez řidičského oprávnění. Zapomněli rozsvítit světla a vzít si ochrannou přilbu.

Policie ukončila v centru Prahy party šedesáti lidí

10. ledna 2021 v 18:57

Policie v noci na dnešek ukončila nepovolenou party šedesátky lidí v jednom z domů v Melantrichově ulici v centru Prahy.

Ukradl kondomy a lubrikanty, hrozí mu osm let vězení

10. ledna 2021 v 07:18

Policisté hledají muže, který ukradl kondomy, vibrační kroužky a lubrikanty za několik tisíc korun.

Další články
Nahoru