dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
Opilec byl agresivní nejdřív na benzínce, po pár hodinách i v bufetu polikliniky
Konflikt na čerpací stanici. Foto: MP Praha

Opilec byl agresivní nejdřív na benzínce, po pár hodinách i v bufetu polikliniky

Čtyřiapadesátiletý muž v motorkářské přilbě napadl obsluhu čerpací stanice, následně i muže, který se jí zastal. O pár hodin později vulgárně nadával návštěvníkům polikliniky. Ti se na tísňovou linku strážníků obrátili původně proto, že neměl zakryté dýchací cesty. 

V pátek patnáct minut po páté hodině ranní zasahovala hlídka strážníků u čerpací stanice v modřanské ulici Čs. Exilu. Muž v motorkářské přilbě, fyzicky napadal jiného, který se snažil bránit. Agresor své výpady směřoval také na obsluhu.

Strážníci strkanici ukončili, „motorkář“ okamžitě napadl jednoho člena hlídky a doprovázel to vulgaritami. Obratem byl zpacifikován. Zaměstnankyně čerpací stanice pak popsala, co útoku předcházelo. S dotyčným měli konflikt již předcházejícího dne, kdy přijel na skútru a odhodil nedopalek z cigarety mezi stojany s palivem.

V pátek to zopakoval, navíc obsluhu urážel a choval se agresivně. Když ho pracovnice benzínky upozornila na to, že nesmí řídit, protože je pod vlivem alkoholu, vytočilo ho to a napadl ji a následně i muže, který se rozhodl ji bránit. Protože násilník odmítal prokázat totožnost a jeho agresivita nepolevovala, byla přivolána hlídka státní policie. Dechová zkouška ukázala pozitivní hodnotu 1,25 promile.

Ve stejný den byla patnáct minut po osmé hodině vyslána hlídka strážníků do ulice Soukalova k Poliklinice Modřany, kde se měl nacházet muž, který nemá zakryté dýchací cesty.
Hlídka ho našla v bufetu, kde se choval jak smyslů zbavený, urážel obsluhu, prskal na lidi okolo i na vystavené zboží a křičel, že mu nikdo nebude nic nařizovat. Výkřiky adresoval i na strážníci, když po něm požadovali nasazení roušky.

Výzvy byly neúčinné, agresivita se zvyšovala. „Na řadu přišly hmaty, chvaty a pouta, doprovázené výhružkami agresora o fyzické likvidaci strážníků. V odváděcí páce byl muž předveden na nedalekou služebnu státní policie, kde nadýchal 1,24 promile,“ sdělila mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Při kontrole totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o stejného muže, který „řádil“ na benzínce. „Přestupkem za porušení mimořádného nařízení a znevážení úřední osoby se budou zabývat správní orgány. Podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování bude řešit Policie ČR,“ dodala Seifertová.


Po zákazu vycházení si ustlal u vchodu

Dnes ve 12:35

Muž si ustlal před vchodem do domu v Lamačově ulici na Praze 5. Na strážníky, kteří se dostavili hodinu před půlnocí na místo, zareagoval po probuzení útokem zaťatými pěstmi. Hlídka musela použít donucovacích prostředků včetně pout. 

Vjel do zákazu, testu na drogy se odmítl podrobit

28. října 2020 v 18:02

V Praze 8 strážníci zastavili auto, jehož řidič vyslovený zákaz řízení do roku 2021, protože řídil pod vlivem omamných a návykových látek.

V opuštěném objektu strážníci nalezli dva muže, topili si dřevem

27. října 2020 v 08:52

V pátek krátce před osmou hodinou ranní byla vyslána hlídka strážníků k opuštěnému objektu v Zachově ulici na Praze 4, kde se scházejí lidé bez domova. Na místě, odkud stoupal kouř, nalezli jednoho muže, který si přitápěl nalezeným dřevem.

Na zastávce se střílelo z plynové pistole

26. října 2020 v 16:59

Konflikt čtyř mužů v noci na dnešek v Praze na Pankráci skončil střelbou jednoho z nich, zraněn nebyl nikdo.

V ulici V remízku hořel byt, evakuováno bylo deset lidí a dvě želvy

22. října 2020 v 17:36

Dnes v 8:23 vyjeli pražští hasiči ze Smíchova a Radotína k hlášenému kouři z balkonu obytného domu v ulici V remízku v Hlubočepích.

Rvačka na zastávce

21. října 2020 v 16:22

Ze zastávky MHD v Novodvorské ulici byla v sobotu 17. října hlášena rvačka dvou mužů. Při příjezdu hlídky se na místě nacházely čtyři osoby, které se napadaly pouze verbálně. Oznamovatelka strážníkům označila útočníka i napadeného, který se při pádu zranil...

Při požáru chaty v Petrovicích se zranila jedna osoba

21. října 2020 ve 14:49

Několik jednotek pražských hasičů zasahovalo dnes od 8:42 hodin v Ramanově ulici v Petrovicích u požáru půdního prostoru chaty.

Útočníci se chtěli schovat v hustém křoví

21. října 2020 ve 14:18

Do parku v Kupeckého ulici v Praze 11 byly hlídky strážníků vyslány ke rvačce mezi třemi muži. Na místě našli jednoho z nich a viděli další dva vběhnout do přilehlého křoví. Muž, který nebyl viditelně zraněn, hlídce sdělil, že byl napaden a útočníci se mu pokusili odcizit...

Další články
Nahoru