Dnes Úterý - zatazeno 7°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 13. 4. 2021
Svátek má Aleš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Opilec byl agresivní nejdřív na benzínce, po pár hodinách i v bufetu polikliniky
Konflikt na čerpací stanici. Foto: MP Praha

Opilec byl agresivní nejdřív na benzínce, po pár hodinách i v bufetu polikliniky

Čtyřiapadesátiletý muž v motorkářské přilbě napadl obsluhu čerpací stanice, následně i muže, který se jí zastal. O pár hodin později vulgárně nadával návštěvníkům polikliniky. Ti se na tísňovou linku strážníků obrátili původně proto, že neměl zakryté dýchací cesty. 

V pátek patnáct minut po páté hodině ranní zasahovala hlídka strážníků u čerpací stanice v modřanské ulici Čs. Exilu. Muž v motorkářské přilbě, fyzicky napadal jiného, který se snažil bránit. Agresor své výpady směřoval také na obsluhu.

Strážníci strkanici ukončili, „motorkář“ okamžitě napadl jednoho člena hlídky a doprovázel to vulgaritami. Obratem byl zpacifikován. Zaměstnankyně čerpací stanice pak popsala, co útoku předcházelo. S dotyčným měli konflikt již předcházejícího dne, kdy přijel na skútru a odhodil nedopalek z cigarety mezi stojany s palivem.

V pátek to zopakoval, navíc obsluhu urážel a choval se agresivně. Když ho pracovnice benzínky upozornila na to, že nesmí řídit, protože je pod vlivem alkoholu, vytočilo ho to a napadl ji a následně i muže, který se rozhodl ji bránit. Protože násilník odmítal prokázat totožnost a jeho agresivita nepolevovala, byla přivolána hlídka státní policie. Dechová zkouška ukázala pozitivní hodnotu 1,25 promile.

Ve stejný den byla patnáct minut po osmé hodině vyslána hlídka strážníků do ulice Soukalova k Poliklinice Modřany, kde se měl nacházet muž, který nemá zakryté dýchací cesty.
Hlídka ho našla v bufetu, kde se choval jak smyslů zbavený, urážel obsluhu, prskal na lidi okolo i na vystavené zboží a křičel, že mu nikdo nebude nic nařizovat. Výkřiky adresoval i na strážníci, když po něm požadovali nasazení roušky.

Výzvy byly neúčinné, agresivita se zvyšovala. „Na řadu přišly hmaty, chvaty a pouta, doprovázené výhružkami agresora o fyzické likvidaci strážníků. V odváděcí páce byl muž předveden na nedalekou služebnu státní policie, kde nadýchal 1,24 promile,“ sdělila mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Při kontrole totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o stejného muže, který „řádil“ na benzínce. „Přestupkem za porušení mimořádného nařízení a znevážení úřední osoby se budou zabývat správní orgány. Podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování bude řešit Policie ČR,“ dodala Seifertová.


Maminku ztraceného Adama našli strážníci

11. dubna 2021 v 08:27

Uplakaného asi tříletého chlapce bez doprovodu si 7. dubna všimla v Bergmanově ulici běžkyně. Nejprve s ní odmítal komunikovat, ale nakonec svolil, že se spolu vydají hledat maminku.

Tatínek a děti si zvolili ke sprejování nesprávnou zeď

7. dubna 2021 v 09:16

V Podolské ulici si hlídka strážníků 3. dubna během kontrolní činnosti všimla muže se dvěma dětmi, které vytvářely barevnými spreji obrazce na zeď vedle plaveckého stadionu. Pětačtyřicetiletý otec dětí strážníkům jejich počínání vysvětlil tím, že se jeho 12letý syn zajímá o graffiti a...

Ukradli zaměstnancům veřejné jídelny peněženku s hotovostí i platební kartu

6. dubna 2021 v 11:06

Do veřejné nonstop jídelny v Praze 5 vstoupila dvojice ve středu 31. března krátce po poledni, žena využila situace, kdy zaměstnanci provozovny obsluhovali zákazníky, a pronikla do neuzamčené šatny.

Český řidič se zákazem řízení ukázal polské doklady

5. dubna 2021 v 10:00

Policisté z místního oddělení Smíchov zastavili v sobotu dopoledne 20. března bílé sportovní vozidlo ve Wilsonově ulici v Praze 2 a rozhodli se zkontrolovat jeho řidiče. Důvodem byl fakt, že stejné vozidlo již v minulosti kontrolovali a muž sedící za volantem měl v té době platný zákaz řízení do...

Dvacetiletý cizinec pod vlivem alkoholu a se zákazem řízení ujížděl před policisty

4. dubna 2021 ve 21:47

V sobotu večer přijal operační důstojník oznámení, že před jeho domem v ulici v Rovinách v Praze 4, došlo k dopravní nehodě. Bílá Fabie tam nabourala do dopravní značky a kolem ní běhal muž. Vzápětí volal na tísňovou linku jiný občan, který oznamoval, že poblíž ulice Na Strži se pohybuje bílá...

V ulici Na Třebešíně hořela střecha domu

3. dubna 2021 ve 14:31

Dnes ráno od 9:45 hod zasahovali pražští hasiči společně s chemickou službou v ulici Na Třebešíně ve Strašnicích u požáru střechy rodinného domu.

V Újezdu nad Lesy hořel opuštěný hotel

2. dubna 2021 ve 20:40

V pátek 1. dubna od 8:24 hodin zasahovali hasiči ve Staroklánovické ulici v Újezdu nad Lesy u požáru jedné místnosti částečně devastovaného a neužívaného hotelu, který obývají osoby bez domova.

Havarovanou dodávku vyprostil jeřáb

2. dubna 2021 v 09:43

V pátek 1. dubna od 7:27 hodin zasahovali hasiči na Pražském okruhu u sjezdu na Řeporyje u nehody dodávky a osobního auta. 

Konec lásky na Andělu. Muž ohrožoval sebe i okolí

2. dubna 2021 v 09:16

Kvůli rozchodu neovládl emoce ani chování. Zhrzeného muže museli zklidnit strážníci. Kvůli obavám o jeho duševní zdraví raději přivolali záchranáře.

Fixem kreslili na stěnu výtahu, zachytily je kamery

2. dubna 2021 v 07:53

Dozorčí metra ve stanici Můstek si na kamerách všiml dvou mužů, jak kreslí po stěnách výtahu. Proto požádal hlídku strážníků, která zde kontrolovala dodržování mimořádných opatření, o pomoc.

Další články
Nahoru