dnes
Úterý - prehanky-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Opilec bez řidičáku venčil psa na skútru. Při útěku ho zastavily kopřivy
Prchající pirát silnic přehlédl kopřivy. Ilustrační foto: Nino barbieri / Wikimedia Commons

Opilec bez řidičáku venčil psa na skútru. Při útěku ho zastavily kopřivy

Ve čtvrtek večer projížděl Kamýckou ulicí šestadvacetiletý řidič na skútru s Rotvailerem na klíně. Ve chvíli, kdy zaregistroval policejní auto, se otočil do protisměru a snažil se zmizet z dohledu. To se mu ale nepovedlo, a muži zákona ho zastavili u nedaleké benzínky.

Kontrolovaný byl od začátku poměrně upřímný, neboť se téměř okamžitě přiznal, že u sebe nemá žádné doklady. Hlavně řidičský průkaz nemá proto, že mu teprve nedávno skončil zákaz řízení motorových vozidel a on si ho ještě nevyzvedl, neboť zatím nevykonal povinné přezkoušení.

„Navíc z něj byl cítit alkohol, proto ho policisté podrobili orientační dechové zkoušce. Ta byla pozitivní, neboť se na displeji objevila hodnota dosahující téměř dvou promile,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Kontrolovanému bylo proto sděleno, že bude převezen na policejní služebnu.

On se dotázal, co bude s jeho psem. Policisté muže ujistili, že o toho bude postaráno, jelikož bude umístěn do útulku. To se ale kontrolovanému zjevně nelíbilo, a proto prohlásil „vy zmr…, na to vám ser…, to vám radši uteču“, a vzal nohy na ramena.

Jeho útěk ale skončil po pár metrech v nedalekém příkopu, který přehlédl díky vzrostlým kopřivám. Po zadržení převezli policisté šestadvacetiletého mladíka na služebnu, kde ho vyšetřovatel obvinil z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru