Dnes Čtvrtek - skorojasno 10°C
Zítra Pátek - oblacno 12°C
Čtvrtek 22. 4. 2021
Svátek má Evženie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Opilé řidičky nabízely policistům úplatky, jedna se dokonce chtěla revanšovat rehabilitační léčbou
Bohužel se stále najde dost lidí, kteří po konzumaci alkoholu usednou za volant. Ilustrační foto: Freeimages.com

Opilé řidičky nabízely policistům úplatky, jedna se dokonce chtěla revanšovat rehabilitační léčbou

V noci z neděle na pondělí se hned dvě opilé ženy za volantem pokoušely podplatit policisty. Jedna z hříšnic nabízela deset tisíc korun a k tomu pobyt na rehabilitační klinice.

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky vyjížděli v neděli večer prověřit oznámení o autě, které kličkovalo na silnici, najíždělo na obrubník a bylo tak podezření, že jeho řidič je opilý.

Podezřelý vůz značky Škoda Fabia se podařilo vypátrat v pražských Letňanech na ulici Tupolevova u obchodního domu, zrovna v momentě, kdy se jeho řidička snažila odjet.

Když se jí policisté snažili zastavit, tak nebyla schopná ani udržet auto v klidu a v jednu chvíli začala dokonce proti hlídce couvat a málem došlo k nehodě.

„Dechová zkouška u třiapadesátileté řidičky ukázala hodnotu bezmála jedné promile alkoholu v dechu, což její manévrování s vozidlem ihned vysvětlilo. Policistům se přiznala, že s kamarádkou popíjela vodku, a také že bourala v podzemních garážích v místě bydliště,“ sdělil mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Místo projevu lítosti ze svých činů však žena policistům nabídla úplatek 10 000 korun pro každého a navíc i léčebný pobyt na rehabilitační klinice, protože o řidičský průkaz si nemůže dovolit přijít.

„To mi nepotřebujeme,“ opáčil policista, který se ženy zároveň zeptal, jestli si je vědoma, že se právě pokouší o úplatek, což je trestný čin. Na to řidička přitakala a zároveň se nechtěla vzdát představy, že si zachrání řidičák poskytnutím masáží či jiných rehabilitačních služeb. „Třeba to jednou budete potřebovat,“ reagovala na policistovo odmítnutí.

Druhou hříšnicí nedělní noci byla šestatřicetiletá Asiatka, které nepomohlo při silniční kontrole v Praze 4 ani přeskakování na zadní sedadla z místa řidiče. Té policisté naměřili více než jeden a půl promile alkoholu v dechu.

„Ani této ženě však hrozící trest nestačil, a tak při opakování dechové zkoušky policistovi provádějícímu kontrolu strkala do ruky hrst bankovek v celkové hodnotě 9700 korun a snažila se ho uplatit,“ řekl Hrdina.

Obě ženy jsou v současné chvíli podezřelé ze spáchání trestného činu podplácení, za což jim v případě odsouzení hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi.


Earth Day Talk: Představitelé Tchaj-wanu, odborných institucí a Prahy se sešli u kulatého stolu

Dnes v 09:29

Hlavní město ve spolupráci s Tchaj-pejskou hospodářskou a kulturní kanceláří a tchaj-wanským ministerstvem zahraničí uspořádalo kulatý stůl na téma cirkulární ekonomiky a překonávání klimatických výzev. Praha i Tchaj-wan právě v těchto oblastech uskutečňují řadu inovativních i ambiciózních...

Zastupitelé drželi minutu ticha za oběti ruské agrese

Dnes v 08:52

Již 26. jednání pražského zastupitelstva v tomto volebním bylo dnes ráno zahájeno minutou ticha za oběti ruské agrese.

Praha 13 umístila kontejner na uhynulé ptactvo

Dnes v 07:53

Na základě Nařízení Státní veterinární správy ČR k preventivnímu zamezení šíření nebezpečné nákazy ptačí chřipky radnice pro případnou potřebu umístila u hasičské zbrojnice v Tlumačovské ulici 2747/28 na Velké Ohradě kontejner na uhynulé ptactvo.

Praha 15 schválila pomoc spolkům

Dnes v 07:06

Rada městské části minulý týden na svém jednání schválila návrh Výboru volnočasových aktivit a vnějších vztahů na vyhlášení dotačního programu na úhradu neinvestičních nákladů spolků, které působí v MČ Praha 15.

Centrem Prahy prošel pochod na podporu vězněného Navalného

Včera ve 23:03

Historickým centrem Prahy dnes prošel protestní pochod nazvaný Společně proti diktaturám.

Florenc 21. Mezinárodní soutěž, do které se může zapojit veřejnost

Včera v 18:15

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již...

Praha spustila webovou aplikaci s daty o veřejných zakázkách

Včera v 18:10

Praha začátkem dubna udělala krok v oblasti průhlednějšího nakládání s veřejnými prostředky. Stala se prvním městem v Česku, které uživatelsky přívětivou a interaktivní formou zveřejňuje podrobné informace o zadávaných veřejných zakázek.

Praha žádá ministra Arenbergera o otevření dětských skupin

20. dubna 2021 ve 21:42

Jménem hlavního města Prahy byl včera ministru zdravotnictví Petrovi Arenbergerovi odeslán dopis s žádostí o co nejdřívější otevření dětských skupin. Současná situace, kdy jsou dětské skupiny uzavřeny, představuje podle vedení metropole významnou zátěž nejen pro děti, které opatřeními bránícími...

Praha 2 vyzvala magistrát, aby zajistil pořádek na stanovištích tříděného odpadu

20. dubna 2021 ve 20:25

Praha 2 se v těchto dnech obrátila na vedení hlavního města s žádostí, aby přijalo opatření, která zajistí pořádek na stanovištích tříděného odpadu a zamezí vytváření černých skládek okolo nich.

Další články
Nahoru