Dnes Středa - oblacno 2°C
Zítra Čtvrtek - polojasno -2°C
Středa 20. 1. 2021
Svátek má Ilona
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Opilé řidičky nabízely policistům úplatky, jedna se dokonce chtěla revanšovat rehabilitační léčbou
Bohužel se stále najde dost lidí, kteří po konzumaci alkoholu usednou za volant. Ilustrační foto: Freeimages.com

Opilé řidičky nabízely policistům úplatky, jedna se dokonce chtěla revanšovat rehabilitační léčbou

V noci z neděle na pondělí se hned dvě opilé ženy za volantem pokoušely podplatit policisty. Jedna z hříšnic nabízela deset tisíc korun a k tomu pobyt na rehabilitační klinice.

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky vyjížděli v neděli večer prověřit oznámení o autě, které kličkovalo na silnici, najíždělo na obrubník a bylo tak podezření, že jeho řidič je opilý.

Podezřelý vůz značky Škoda Fabia se podařilo vypátrat v pražských Letňanech na ulici Tupolevova u obchodního domu, zrovna v momentě, kdy se jeho řidička snažila odjet.

Když se jí policisté snažili zastavit, tak nebyla schopná ani udržet auto v klidu a v jednu chvíli začala dokonce proti hlídce couvat a málem došlo k nehodě.

„Dechová zkouška u třiapadesátileté řidičky ukázala hodnotu bezmála jedné promile alkoholu v dechu, což její manévrování s vozidlem ihned vysvětlilo. Policistům se přiznala, že s kamarádkou popíjela vodku, a také že bourala v podzemních garážích v místě bydliště,“ sdělil mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Místo projevu lítosti ze svých činů však žena policistům nabídla úplatek 10 000 korun pro každého a navíc i léčebný pobyt na rehabilitační klinice, protože o řidičský průkaz si nemůže dovolit přijít.

„To mi nepotřebujeme,“ opáčil policista, který se ženy zároveň zeptal, jestli si je vědoma, že se právě pokouší o úplatek, což je trestný čin. Na to řidička přitakala a zároveň se nechtěla vzdát představy, že si zachrání řidičák poskytnutím masáží či jiných rehabilitačních služeb. „Třeba to jednou budete potřebovat,“ reagovala na policistovo odmítnutí.

Druhou hříšnicí nedělní noci byla šestatřicetiletá Asiatka, které nepomohlo při silniční kontrole v Praze 4 ani přeskakování na zadní sedadla z místa řidiče. Té policisté naměřili více než jeden a půl promile alkoholu v dechu.

„Ani této ženě však hrozící trest nestačil, a tak při opakování dechové zkoušky policistovi provádějícímu kontrolu strkala do ruky hrst bankovek v celkové hodnotě 9700 korun a snažila se ho uplatit,“ řekl Hrdina.

Obě ženy jsou v současné chvíli podezřelé ze spáchání trestného činu podplácení, za což jim v případě odsouzení hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

18. ledna 2021 ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

Další články
Nahoru