Dnes Čtvrtek - zatazeno 6°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Opilé matce bylo odebráno na náměstí dítě, žena si prý chtěla s přítelem jen vyčistit hlavu
Kolem opilého páru se válelo několik prázdných lahví. Ilustrační foto: Freeimages.com

Opilé matce bylo odebráno na náměstí dítě, žena si prý chtěla s přítelem jen vyčistit hlavu

Na Škroupově náměstí v Praze 3 kontrolovali včera odpoledne strážníci dvojici, která popíjela alkohol a měla u sebe dvouleté dítě v kočárku.

Muž a žena seděli na lavičce a před nimi stál kočárek s dítětem. Neměli respirátor či jinou ochranu dýchacích cest. Kolem leželo pět lahví od alkoholu a oba jevili známky opilosti.

Na výzvu k podání vysvětlení osmatřicetiletý muž sdělil, že si respirátor zapomněl nasadit a k popíjení alkoholu na veřejně přístupném místě uvedl, že si potřebovali s přítelkyní „vyčistit hlavu“.

Na respirátor údajně zapomněla i o deset let mladší žena, po upozornění ho vyndala z příruční tašky kočárku a nasadila.

„V jejím chování se střídaly projevy lítosti a agrese, měla potíže s rovnováhou, několikrát upadla na zem. Dechová zkouška u ní ukázala hodnotu 2,55 promile, u muže 1,74 promile,“ sdělila mluvčí pražské policie Irena Seifertová.

Hlídka situaci telefonicky konzultovala s pracovnicí sociálky, která se následně dostavila na místo a rozhodla o převozu dítěte do Klokánku. Přestupkem se bude dále zabývat správní orgán.


Autor: red

Muž stál v okně a za nohu ho držela partnerka

Včera v 16:37

Minulý týden zasahovali policisté v Novodvorské ulici v Praze 4, kde chtěl muž spáchat sebevraždu skokem z pátého patra. Když přijeli na místo, tak zjistili, že muž stojí v okně a za nohu ho drží jeho partnerka.

Posprejovali viadukt na Holešovickém nádraží a utekli

Včera v 16:18

Autohlídka strážníků si v Partyzánské ulici v Praze 7 povšimla dvojice mužů, kteří sprejovali na betonovou konstrukci viaduktu. Muži na zákonné výzvy nereagovali a dali se na útěk.

Telefon za volantem a uprchlý vězeň

Včera ve 12:32

V pondělí před třetí hodinou ráno v Českobrodské ulici strážníci zastavili žlutou dodávku, protože její řidič držel za jízdy v ruce mobilní telefon. Při kontrole pojali podezření, že je šestatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu nebo drog. Test na alkohol vyšel negativní, test na drogy však odmítl....

Vloupal se do čtyř provozoven a způsobil škodu za téměř čtvrt milionu korun

31. ledna 2023 v 09:32

Na začátku prosince se neznámý muž vloupal do provozovny v ulici Národní v Praze 1, odkud si odnesl zboží a hotovost celkem za bezmála sto devadesát tisíc korun. Dřevěným kůlem vypáčil část plexiskla u prodejního pultu a malým otvorem se protáhl dovnitř.

Hořel pokoj rodinného domu

31. ledna 2023 v 06:07

V pondělí 30. ledna od 19:27 hodin zasahovali hasiči ve Větrušické ulici v Praze 8 u požáru vybavení pokoje rodinného domu.

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Další články
Nahoru