Dnes Neděle - zatazeno 7°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 5°C
Neděle 18. 4. 2021
Svátek má Valérie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Opilé matce bylo odebráno na náměstí dítě, žena si prý chtěla s přítelem jen vyčistit hlavu
Kolem opilého páru se válelo několik prázdných lahví. Ilustrační foto: Freeimages.com

Opilé matce bylo odebráno na náměstí dítě, žena si prý chtěla s přítelem jen vyčistit hlavu

Na Škroupově náměstí v Praze 3 kontrolovali včera odpoledne strážníci dvojici, která popíjela alkohol a měla u sebe dvouleté dítě v kočárku.

Muž a žena seděli na lavičce a před nimi stál kočárek s dítětem. Neměli respirátor či jinou ochranu dýchacích cest. Kolem leželo pět lahví od alkoholu a oba jevili známky opilosti.

Na výzvu k podání vysvětlení osmatřicetiletý muž sdělil, že si respirátor zapomněl nasadit a k popíjení alkoholu na veřejně přístupném místě uvedl, že si potřebovali s přítelkyní „vyčistit hlavu“.

Na respirátor údajně zapomněla i o deset let mladší žena, po upozornění ho vyndala z příruční tašky kočárku a nasadila.

„V jejím chování se střídaly projevy lítosti a agrese, měla potíže s rovnováhou, několikrát upadla na zem. Dechová zkouška u ní ukázala hodnotu 2,55 promile, u muže 1,74 promile,“ sdělila mluvčí pražské policie Irena Seifertová.

Hlídka situaci telefonicky konzultovala s pracovnicí sociálky, která se následně dostavila na místo a rozhodla o převozu dítěte do Klokánku. Přestupkem se bude dále zabývat správní orgán.


Dva muži skončili v péči záchranářů

14. dubna 2021 v 08:51

Jednoho našli na autobusové zastávce v Praze 9, druhého na tramvajové v Praze 6. V obou případech strážníky přivolali kolemjdoucí.

Maminku ztraceného Adama našli strážníci

11. dubna 2021 v 08:27

Uplakaného asi tříletého chlapce bez doprovodu si 7. dubna všimla v Bergmanově ulici běžkyně. Nejprve s ní odmítal komunikovat, ale nakonec svolil, že se spolu vydají hledat maminku.

Tatínek a děti si zvolili ke sprejování nesprávnou zeď

7. dubna 2021 v 09:16

V Podolské ulici si hlídka strážníků 3. dubna během kontrolní činnosti všimla muže se dvěma dětmi, které vytvářely barevnými spreji obrazce na zeď vedle plaveckého stadionu. Pětačtyřicetiletý otec dětí strážníkům jejich počínání vysvětlil tím, že se jeho 12letý syn zajímá o graffiti a...

Ukradli zaměstnancům veřejné jídelny peněženku s hotovostí i platební kartu

6. dubna 2021 v 11:06

Do veřejné nonstop jídelny v Praze 5 vstoupila dvojice ve středu 31. března krátce po poledni, žena využila situace, kdy zaměstnanci provozovny obsluhovali zákazníky, a pronikla do neuzamčené šatny.

Český řidič se zákazem řízení ukázal polské doklady

5. dubna 2021 v 10:00

Policisté z místního oddělení Smíchov zastavili v sobotu dopoledne 20. března bílé sportovní vozidlo ve Wilsonově ulici v Praze 2 a rozhodli se zkontrolovat jeho řidiče. Důvodem byl fakt, že stejné vozidlo již v minulosti kontrolovali a muž sedící za volantem měl v té době platný zákaz řízení do...

Dvacetiletý cizinec pod vlivem alkoholu a se zákazem řízení ujížděl před policisty

4. dubna 2021 ve 21:47

V sobotu večer přijal operační důstojník oznámení, že před jeho domem v ulici v Rovinách v Praze 4, došlo k dopravní nehodě. Bílá Fabie tam nabourala do dopravní značky a kolem ní běhal muž. Vzápětí volal na tísňovou linku jiný občan, který oznamoval, že poblíž ulice Na Strži se pohybuje bílá...

V ulici Na Třebešíně hořela střecha domu

3. dubna 2021 ve 14:31

Dnes ráno od 9:45 hod zasahovali pražští hasiči společně s chemickou službou v ulici Na Třebešíně ve Strašnicích u požáru střechy rodinného domu.

V Újezdu nad Lesy hořel opuštěný hotel

2. dubna 2021 ve 20:40

V pátek 1. dubna od 8:24 hodin zasahovali hasiči ve Staroklánovické ulici v Újezdu nad Lesy u požáru jedné místnosti částečně devastovaného a neužívaného hotelu, který obývají osoby bez domova.

Havarovanou dodávku vyprostil jeřáb

2. dubna 2021 v 09:43

V pátek 1. dubna od 7:27 hodin zasahovali hasiči na Pražském okruhu u sjezdu na Řeporyje u nehody dodávky a osobního auta. 

Konec lásky na Andělu. Muž ohrožoval sebe i okolí

2. dubna 2021 v 09:16

Kvůli rozchodu neovládl emoce ani chování. Zhrzeného muže museli zklidnit strážníci. Kvůli obavám o jeho duševní zdraví raději přivolali záchranáře.

Další články
Nahoru