dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Opilcům se budou pracovníci záchytky snadněji bránit, byli proškoleni v sebeobraně
Pane, dnes spíte tady. Foto: MP Praha

Opilcům se budou pracovníci záchytky snadněji bránit, byli proškoleni v sebeobraně

Pracovníci záchytky v areálu nemocnice Na Bulovce byli proškoleni v základech sebeobrany. Školení vedená strážníky probíhala v květnu a červnu a není vyloučeno, že další budou následovat.

Pražští strážníci často poskytují doprovod záchranářům a asistují také při přijímání pacientů na pražskou záchranku a opilců na záchytku. „To vyústilo v projekt, v jehož rámci pracovníci pražské městské policie proškolili sedmnáct zaměstnanců pražské záchytky v základech sebeobrany,“ uvedla mluvčí policie Irena Seifertová.

Znalost různých hmatů a chvatů se jim bude určtiě hodit. Opilci, kteří končí na záchytce, jsou často agresivní a chtějí se prát.

Speciální hlídka městské policie zaměřená pouze na odvoz opilých osob na jedinou pražskou záchytku funguje už od konce ledna 2006 a za dobu své existence zajistila odvoz už téměř 34 tisícům lidí.

Za celý loňský rok pak na záchytnou stanici odvezli pražští strážníci celkem 3 570 osob, z toho bylo 657 žen a 862 cizinců. Za první polovinu letošního roku odvezli strážníci z této hlídky 1589 osob, z toho 212 žen. Není přitom nijak vzácné, že některé klienty odváží hlídka i několikrát týdně.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru