Dnes Čtvrtek - polojasno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Opilá žena nakažená žloutenkou poplivala policistu, neudělala to poprvé
K zadržení ženy došlo před hlavním nádražím. Foto: Jan Puci

Opilá žena nakažená žloutenkou poplivala policistu, neudělala to poprvé

Policisté na začátku týdne zakročili proti ženě, která úmyslně jednoho z nich poplivala do obličeje, očí a úst. Svým jednáním ohrozila jeho zdraví a policista musí postoupit opakovaná vyšetření. Zadržená má totiž žloutenku. Informovala o tom policejní mluvčí Eva Kropáčová.

V pondělí 7. srpna si policisté při kontrole ve Vrchlického sadech povšimli ženy, kterou z dřívějších zkušeností znali a věděli, že je vyhlášená v celostátním pátrání. Šestatřicetiletá žena nejdříve policistům opakovaně tvrdila, že je to omyl, že byla na policejní služebně již den před tím.

„Následnou kontrolou však policista ověřil, že se jedná o aktuálně nově vyhlášené pátrání a z tohoto důvodu ji vyzval, aby hlídku následovala na místní oddělení. Žena uposlechla, nicméně při průchodu Vrchlického sady policisty i okolní kolemjdoucí vulgárně urážela,“ popsala Kropáčová.

Při příchodu k služebnímu autu ji policisté vyzvali, aby z kapsy a rukou vyndala potenciálně nebezpečné předměty, jelikož věděli, že má u sebe injekční stříkačku nebo třeba zapalovač.

Po nasazení pout se její agrese začala rychle stupňovat, urážela policisty, snažila se je udeřit a dokonce jednomu několikrát plivla do obličeje, přičemž jej zasáhla přímo do očí a úst. V autě eskortovaná sdělila, že je nakažená žloutenkou typu C.

„Žena cíleně a z bezprostřední blízkosti plivla policistovi do tváře a přitom jej zasáhla do očí a úst, i přestože si byla vědoma, že má diagnostikované virové infekční onemocnění jater, které se přenáší primárně krví a není vyloučen ani přenos slinami. Z tohoto důvodu policisté zahájili ve věci úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu šíření nakažlivé lidské nemoci a výtržnictví, za což ji v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v délce až tří let,“ popsala mluvčí.

Policisté provedenou dechovou zkouškou ženě naměřili bezmála dvě promile alkoholu v dechu. Dále zjistili, že byla již v minulosti více než desetkrát soudně trestána, a dokonce se obdobného jednání dopustila již letos v březnu, kdy zcela stejně plivala na kriminalistu Prahy I.

Policista, na něhož zadržená plivla, ihned po příjezdu na policejní služebnu kontaktoval lékaře, který mu doporučil okamžité lékařské vyšetření. V souvislosti s možnou nákazou bude policista nyní pravidelně docházet na odběry krve a v případě zjištění nákazy musí lékaři zahájit nutnou léčbu.


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru