Dnes Neděle - polojasno 20°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Opilá žena nakažená žloutenkou poplivala policistu, neudělala to poprvé
K zadržení ženy došlo před hlavním nádražím. Foto: Jan Puci

Opilá žena nakažená žloutenkou poplivala policistu, neudělala to poprvé

Policisté na začátku týdne zakročili proti ženě, která úmyslně jednoho z nich poplivala do obličeje, očí a úst. Svým jednáním ohrozila jeho zdraví a policista musí postoupit opakovaná vyšetření. Zadržená má totiž žloutenku. Informovala o tom policejní mluvčí Eva Kropáčová.

V pondělí 7. srpna si policisté při kontrole ve Vrchlického sadech povšimli ženy, kterou z dřívějších zkušeností znali a věděli, že je vyhlášená v celostátním pátrání. Šestatřicetiletá žena nejdříve policistům opakovaně tvrdila, že je to omyl, že byla na policejní služebně již den před tím.

„Následnou kontrolou však policista ověřil, že se jedná o aktuálně nově vyhlášené pátrání a z tohoto důvodu ji vyzval, aby hlídku následovala na místní oddělení. Žena uposlechla, nicméně při průchodu Vrchlického sady policisty i okolní kolemjdoucí vulgárně urážela,“ popsala Kropáčová.

Při příchodu k služebnímu autu ji policisté vyzvali, aby z kapsy a rukou vyndala potenciálně nebezpečné předměty, jelikož věděli, že má u sebe injekční stříkačku nebo třeba zapalovač.

Po nasazení pout se její agrese začala rychle stupňovat, urážela policisty, snažila se je udeřit a dokonce jednomu několikrát plivla do obličeje, přičemž jej zasáhla přímo do očí a úst. V autě eskortovaná sdělila, že je nakažená žloutenkou typu C.

„Žena cíleně a z bezprostřední blízkosti plivla policistovi do tváře a přitom jej zasáhla do očí a úst, i přestože si byla vědoma, že má diagnostikované virové infekční onemocnění jater, které se přenáší primárně krví a není vyloučen ani přenos slinami. Z tohoto důvodu policisté zahájili ve věci úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu šíření nakažlivé lidské nemoci a výtržnictví, za což ji v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v délce až tří let,“ popsala mluvčí.

Policisté provedenou dechovou zkouškou ženě naměřili bezmála dvě promile alkoholu v dechu. Dále zjistili, že byla již v minulosti více než desetkrát soudně trestána, a dokonce se obdobného jednání dopustila již letos v březnu, kdy zcela stejně plivala na kriminalistu Prahy I.

Policista, na něhož zadržená plivla, ihned po příjezdu na policejní služebnu kontaktoval lékaře, který mu doporučil okamžité lékařské vyšetření. V souvislosti s možnou nákazou bude policista nyní pravidelně docházet na odběry krve a v případě zjištění nákazy musí lékaři zahájit nutnou léčbu.


Autor: Jan Puci

Díky brusce se dostali do kontejneru na použitý textil

23. září 2023 v 09:20

Dvojice s bruskou u kontejneru na textil neušla ve středu 20. září po třetí hodině ranní pozornosti obyvatelky z Libeřské ulice v Praze 12. Přivolaní strážníci muže a ženu vyslechli a přivolali státní kolegy. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Další články
Nahoru