Dnes Pátek - obcasny-dest 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 11°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Opilá řidička málem narazila do auta strážníků, manévry v křižovatce zakončila na přechodu
Žena málem narazila do vozu strážníků. Foto: Karel Netolický

Opilá řidička málem narazila do auta strážníků, manévry v křižovatce zakončila na přechodu

Devětačtyřicetiletá žena, která nekoordinovaně jela minulý týden v neděli odpoledne ulicemi Prahy 6, po zadržení hlídce tvrdila, že se nic neděje, a to i přesto, že málem nabourala do služebního auta. Svoje „manévry“ zakončila zaparkováním na přechodu. Na vině byl alkohol, který následně potvrdila dechová zkouška. O případu dnes informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Křižovatka ulic Na Petřinách a Na Větrníku se stala v neděli po šestnácté hodině nepřekonatelnou pastí pro řidičku červeného vozu. Při snaze otočit se v křižovatce do jiného směru málem poškodila projíždějící služební vůz strážníků.

„Dotyčná působila dezorientovaně, což potvrdilo její následné zastavení z části na přechodu pro chodce a z části na chodníku. Ve chvíli, kdy se k řidičce začal přibližovat strážník, snažila se místo opustit,“ popsala Seifertová.

Výtečnice však nebyla schopná zařadit rychlost, proto nasadila strategii „nic se neděje.“ Při následném jednání situaci zlehčovala a snažila se hlídku přesvědčit, aby ji nechali odjet. „Nechcete na mě bejt nějaká hodná,“ řekla například strážnici.

Během komunikace z ní byl cítit alkohol, proto strážníci přistoupili k dechové zkoušce. Hodnoty přesahující dvě promile nebyly vzhledem k předchozímu počínání ženy velkým překvapením.

Celá záležitost byla předána do rukou státní policie. Dle současné legislativy je jízda po vlivem víc než jedné promile alkoholu prošetřována pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí podmíněný či nepodmíněný trest až rok ve vězení, odebrání sedmi bodů a pokuta ve výši 25 až 50 tisíc korun.


Autor: Karel Netolický

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru