Dnes Středa - zatazeno 22°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 25°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Opilá řidička málem narazila do auta strážníků, manévry v křižovatce zakončila na přechodu
Žena málem narazila do vozu strážníků. Foto: Karel Netolický

Opilá řidička málem narazila do auta strážníků, manévry v křižovatce zakončila na přechodu

Devětačtyřicetiletá žena, která nekoordinovaně jela minulý týden v neděli odpoledne ulicemi Prahy 6, po zadržení hlídce tvrdila, že se nic neděje, a to i přesto, že málem nabourala do služebního auta. Svoje „manévry“ zakončila zaparkováním na přechodu. Na vině byl alkohol, který následně potvrdila dechová zkouška. O případu dnes informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Křižovatka ulic Na Petřinách a Na Větrníku se stala v neděli po šestnácté hodině nepřekonatelnou pastí pro řidičku červeného vozu. Při snaze otočit se v křižovatce do jiného směru málem poškodila projíždějící služební vůz strážníků.

„Dotyčná působila dezorientovaně, což potvrdilo její následné zastavení z části na přechodu pro chodce a z části na chodníku. Ve chvíli, kdy se k řidičce začal přibližovat strážník, snažila se místo opustit,“ popsala Seifertová.

Výtečnice však nebyla schopná zařadit rychlost, proto nasadila strategii „nic se neděje.“ Při následném jednání situaci zlehčovala a snažila se hlídku přesvědčit, aby ji nechali odjet. „Nechcete na mě bejt nějaká hodná,“ řekla například strážnici.

Během komunikace z ní byl cítit alkohol, proto strážníci přistoupili k dechové zkoušce. Hodnoty přesahující dvě promile nebyly vzhledem k předchozímu počínání ženy velkým překvapením.

Celá záležitost byla předána do rukou státní policie. Dle současné legislativy je jízda po vlivem víc než jedné promile alkoholu prošetřována pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí podmíněný či nepodmíněný trest až rok ve vězení, odebrání sedmi bodů a pokuta ve výši 25 až 50 tisíc korun.


Autor: Karel Netolický

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

5. června 2023 v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

Další články
Nahoru