Dnes Neděle - zatazeno 3°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Opilá řidička málem narazila do auta strážníků, manévry v křižovatce zakončila na přechodu
Žena málem narazila do vozu strážníků. Foto: Karel Netolický

Opilá řidička málem narazila do auta strážníků, manévry v křižovatce zakončila na přechodu

Devětačtyřicetiletá žena, která nekoordinovaně jela minulý týden v neděli odpoledne ulicemi Prahy 6, po zadržení hlídce tvrdila, že se nic neděje, a to i přesto, že málem nabourala do služebního auta. Svoje „manévry“ zakončila zaparkováním na přechodu. Na vině byl alkohol, který následně potvrdila dechová zkouška. O případu dnes informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Křižovatka ulic Na Petřinách a Na Větrníku se stala v neděli po šestnácté hodině nepřekonatelnou pastí pro řidičku červeného vozu. Při snaze otočit se v křižovatce do jiného směru málem poškodila projíždějící služební vůz strážníků.

„Dotyčná působila dezorientovaně, což potvrdilo její následné zastavení z části na přechodu pro chodce a z části na chodníku. Ve chvíli, kdy se k řidičce začal přibližovat strážník, snažila se místo opustit,“ popsala Seifertová.

Výtečnice však nebyla schopná zařadit rychlost, proto nasadila strategii „nic se neděje.“ Při následném jednání situaci zlehčovala a snažila se hlídku přesvědčit, aby ji nechali odjet. „Nechcete na mě bejt nějaká hodná,“ řekla například strážnici.

Během komunikace z ní byl cítit alkohol, proto strážníci přistoupili k dechové zkoušce. Hodnoty přesahující dvě promile nebyly vzhledem k předchozímu počínání ženy velkým překvapením.

Celá záležitost byla předána do rukou státní policie. Dle současné legislativy je jízda po vlivem víc než jedné promile alkoholu prošetřována pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí podmíněný či nepodmíněný trest až rok ve vězení, odebrání sedmi bodů a pokuta ve výši 25 až 50 tisíc korun.


Autor: Karel Netolický

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru