Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 19°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražské krimi

Opět řidiči se zákazem

Strážníci v Praze zadrží ročně desítky řidičů se zákazem řízení. Další dva takoví zvýšili už tak dost smutnou statistiku. Jeden z nich se navíc odmítl podrobit testu na alkohol i drogy.

V půl páté ráno zastavila autohlídka osobní auto, které nejistě kličkovalo Sokolovskou ulicí. Hned po prvních slovech bylo zřejmé, že požil alkohol. Testu na jeho požití, stejně jako testu na drogy, se ale 33letý muž odmítl podrobit. Kontrolou databází bylo dále zjištěno, že má soudem vydány tři zákazy řízení.

O několik hodin později si hlídka strážníků na Václavském náměstí všimla vozidla, které stálo v zóně placeného stání bez patřičného oprávnění, proto přestupek v dopravě vyřešila nasazení tzv. „botičky“.

Vzápětí se na ně obrátila žena ohledně jejího sundání. Při řešení dopravního přestupku hlídka lustrací zjistila, že má 56letá žena vyslovený zákaz řízení. Žena strážníky ujistila, že řeší pouze přestupek, ale vozidlo odveze někdo jiný. O několik málo minut však nasedla do auta a rozjela se. Na rohu Vodičkovy ulice ji hlídka zastavila a pro podezření ze spáchání trestného činu omezila na osobní svobodě. Oba případy si převzala státní policie.


Autor: TZ, red

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

Včera v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Další články
Nahoru