Dnes Středa - oblacno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Operátor ICT spouští etickou linku pro hlášení protiprávního jednání

Společnost Operátor ICT (OICT) spustila etickou linku. Jde o zabezpečený komunikační kanál pro hlášení protiprávního jednání, který slouží k ochraně oznamovatelů (tzv. whistleblowerů), na etickou linku se ale mohou obrátit zaměstnanci i v případě obtěžování či šikany na pracovišti. Podání skrze etickou linku se automaticky anonymizují.   

Transparentnost je jedním ze základních pilířů společnosti OICT, a tak je zcela zásadní poskytnout právní ochranu osobám, které informují o poškození veřejného zájmu, o kterém se doví při výkonu svého povolání nebo v souvislosti s ním. Jde například o oblast veřejných zakázek, finančních služeb, praní špinavých peněz, ochrany životního prostředí a podobně. Jako neméně zásadní vidíme i ochranu zdravých pracovních vztahů v rámci společnosti.   

Etická linka je otevřená pro naše zaměstnance, partnery, ale i pro veřejnost. „Etickou linku můžete využít při podezření na spáchání trestného činu či přestupku ze strany naší společnosti, porušení interních zásad a postupů, podezření z porušení ochrany osobních údajů a bezpečnosti počítačových sítí, ale i například při šikaně, obtěžování a diskriminaci na pracovišti,“ vysvětluje Michal Fišer, generální ředitel OICT.  

„Vážíme si spolupráce se všemi našimi partnery i práce našich zaměstnanců, a proto věříme, že etická linka umožní bezpečné řešení potenciálních problémů a povede k větší otevřenosti a transparentnosti naší společnosti. Přijde mi také důležité zdůraznit, že jde o nástroj anonymní a neukládají se v něm žádné informace o totožnosti oznamovatele,“ dodává Matej Šandor, místopředseda představenstva OICT.   

Portál etické linky je dostupný na: https://operatorict.cz/otevrena-spolecnost/


Autor: TZ, red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Dnes ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru