Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Operátor ICT spouští etickou linku pro hlášení protiprávního jednání

Společnost Operátor ICT (OICT) spustila etickou linku. Jde o zabezpečený komunikační kanál pro hlášení protiprávního jednání, který slouží k ochraně oznamovatelů (tzv. whistleblowerů), na etickou linku se ale mohou obrátit zaměstnanci i v případě obtěžování či šikany na pracovišti. Podání skrze etickou linku se automaticky anonymizují.   

Transparentnost je jedním ze základních pilířů společnosti OICT, a tak je zcela zásadní poskytnout právní ochranu osobám, které informují o poškození veřejného zájmu, o kterém se doví při výkonu svého povolání nebo v souvislosti s ním. Jde například o oblast veřejných zakázek, finančních služeb, praní špinavých peněz, ochrany životního prostředí a podobně. Jako neméně zásadní vidíme i ochranu zdravých pracovních vztahů v rámci společnosti.   

Etická linka je otevřená pro naše zaměstnance, partnery, ale i pro veřejnost. „Etickou linku můžete využít při podezření na spáchání trestného činu či přestupku ze strany naší společnosti, porušení interních zásad a postupů, podezření z porušení ochrany osobních údajů a bezpečnosti počítačových sítí, ale i například při šikaně, obtěžování a diskriminaci na pracovišti,“ vysvětluje Michal Fišer, generální ředitel OICT.  

„Vážíme si spolupráce se všemi našimi partnery i práce našich zaměstnanců, a proto věříme, že etická linka umožní bezpečné řešení potenciálních problémů a povede k větší otevřenosti a transparentnosti naší společnosti. Přijde mi také důležité zdůraznit, že jde o nástroj anonymní a neukládají se v něm žádné informace o totožnosti oznamovatele,“ dodává Matej Šandor, místopředseda představenstva OICT.   

Portál etické linky je dostupný na: https://operatorict.cz/otevrena-spolecnost/


Autor: TZ, red

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru