Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Operátor ICT spouští etickou linku pro hlášení protiprávního jednání

Společnost Operátor ICT (OICT) spustila etickou linku. Jde o zabezpečený komunikační kanál pro hlášení protiprávního jednání, který slouží k ochraně oznamovatelů (tzv. whistleblowerů), na etickou linku se ale mohou obrátit zaměstnanci i v případě obtěžování či šikany na pracovišti. Podání skrze etickou linku se automaticky anonymizují.   

Transparentnost je jedním ze základních pilířů společnosti OICT, a tak je zcela zásadní poskytnout právní ochranu osobám, které informují o poškození veřejného zájmu, o kterém se doví při výkonu svého povolání nebo v souvislosti s ním. Jde například o oblast veřejných zakázek, finančních služeb, praní špinavých peněz, ochrany životního prostředí a podobně. Jako neméně zásadní vidíme i ochranu zdravých pracovních vztahů v rámci společnosti.   

Etická linka je otevřená pro naše zaměstnance, partnery, ale i pro veřejnost. „Etickou linku můžete využít při podezření na spáchání trestného činu či přestupku ze strany naší společnosti, porušení interních zásad a postupů, podezření z porušení ochrany osobních údajů a bezpečnosti počítačových sítí, ale i například při šikaně, obtěžování a diskriminaci na pracovišti,“ vysvětluje Michal Fišer, generální ředitel OICT.  

„Vážíme si spolupráce se všemi našimi partnery i práce našich zaměstnanců, a proto věříme, že etická linka umožní bezpečné řešení potenciálních problémů a povede k větší otevřenosti a transparentnosti naší společnosti. Přijde mi také důležité zdůraznit, že jde o nástroj anonymní a neukládají se v něm žádné informace o totožnosti oznamovatele,“ dodává Matej Šandor, místopředseda představenstva OICT.   

Portál etické linky je dostupný na: https://operatorict.cz/otevrena-spolecnost/


Autor: TZ, red

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

Dnes v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

Včera v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

Včera v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru