Dnes Pátek - obcasny-dest 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Operátor ICT bude Praze poskytovat služby inovačního managementu

Rada hlavního města Prahy schválila na svém zasedání 22. ledna smlouvu o poskytování služeb inovačního managementu s městskou společností Operátor ICT (OICT). OICT tak bude v pilotním režimu pro českou metropoli zajišťovat řízení inovačních procesů, které zkoumají skutečný potenciál řešení vhodných pro realizace chytrých a inovativních projektů naplňujících vize Koncepce Smart Prague do roku 2030.

„Jsem rád, že se inovačnímu managementu začínáme v Praze věnovat koncepčně. Cílem Prahy je skrze OICT vyhledávat trendy inovativních technologií a mapovat skutečné potřeby města. Tento přístup nám tak umožní nedělat inovace pro inovace, ale soustředit se právě na inovativní řešení a postupy, které odpovídají skutečným výzvám a potřebám Prahy,” dodává k inovačnímu managementu radní pro oblast ICT, Smart City, vědu a výzkum Daniel Mazur.  

OICT bude aktivně vyhledávat příležitosti v oblasti nových technologií, sbírat nové ideje a nápady na městské inovativní projekty a vytvářet analýzy potřeb zákazníků: to znamená města a městských firem či jeho příspěvkových organizací. Cílem schváleného inovačního managementu pro českou metropoli je realizovat nový přístup k definování a designu funkčních a dlouhodobě udržitelných produktů a služeb, a také zajistit, že výstupy projektů přímo reagují na potřeby koncových uživatelů.

„Koncept Smart City se neustále vyvíjí a je potřeba nejen velice pečlivě mapovat nejnovější trendy, ale také objektivně zhodnotit jejich vhodnost pro konkrétní město, městskou firmu či obyvatele. V rámci přípravy nových projektů Smart Prague proto budeme aplikovat principy inovačního managementu tak, abychom si byli jistí nejen konkrétním přínosem pro město, ale rovněž jejich přínosem pro koncové uživatele. V současné době se v OICT zabýváme například mapováním nejnovějších trendů v oblasti umělé inteligence a jejího vhodného využití pro město,” doplnil za městskou společnost OICT místopředseda představenstva Petr Suška, který je pověřen řízením Úseku Smart City a inovací.  

Součástí poskytování služeb bude průběžné hodnocení a měření úspěšnosti zavádění zpracovaných inovací, aby bylo možné identifikovat oblasti, které je třeba zlepšit a optimalizovat.

Za účelem dohlížení na správné směřování služeb inovačního managementu a prioritizaci perspektivních projektů bude zřízen tzv. Inovační board.  

Jedním z dílčích výstupů bude například vytvoření základu multifunkčního centra pro městské inovace zaměřeného na zvyšování povědomí o práci města s novými technologiemi a daty, podporu inovačního managementu a zapojení organizací hlavního města Prahy, městských částí, ale i široké veřejnosti do řešení inovačních projektů. Centrum podpoří komunikaci inovačních projektů veřejnosti i mezisektorovou a mezinárodní spolupráci.  
Autor: TZ, red

Společnost Pražské služby existuje už třicet let

18. února 2024 ve 21:08

Pražské služby slaví v letošním roce 30 let od založení. V hlavním městě je součástí svozu směsného i tříděného odpadu, údržby ulic i parků. Společnost nadále plánuje posilovat své postavení na trhu, snižovat negativní dopady na životní prostředí, edukovat veřejnost a zároveň pomáhat v předcházení...

Londýn je v kvalitě 5G připojení nejhorší metropolí Evropy, konstatuje studie

16. února 2024 ve 20:42

Londýn patří z hlediska kvality 5G připojení mezi nejhorší evropské metropole. Tak zní závěr šetření společnosti MedUX, která analyzovala celkovou uživatelskou zkušenost s pevnými a mobilními sítěmi v deseti velkých městech Evropy. Hlavní město Spojeného království propadlo hlavně proto, že je...

Kooperativa využívá řešení od Resistant AI

11. února 2024 v 17:41

Pojišťovna Kooperativa, druhá největší pojišťovna na českém trhu, zahájila spolupráci se společností Resistant AI, specialistou na prevenci finanční kriminality využívající umělou inteligenci a strojové učení. Kooperativa využívá technologii Document Forensics, k ověřování dokumentů předložených...

Tobias Sonndorfer jmenován místopředsedou představenstva VIG Re

7. února 2024 ve 14:41

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, s potěšením oznamuje, že Tobias Sonndorfer byl jmenován místopředsedou představenstva s účinností od 1. února 2024. 

Změna výše dotace Nová zelená úsporám

5. února 2024 v 08:58

Od 15. února klesá dotace na fotovoltaiku. Při podpisu smlouvy do 9. února innogy garantuje vyplacení stávající dotace ve výši až 220 000 korun. Společnost o tom informovala na svém webu. 

Další články
Nahoru