dnes
Sobota - jasno
19°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
19°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
17°C
Zpravodajství

Operační program Praha – pól růstu ČR podpoří zvýšení kapacity základních škol

Celkem 200 milionů korun zamíří z Operačního programu Praha – pól růstu ČR do pražských základních škol na zvýšení jejich kapacity. Rozhodli o tom včera radní hlavního města, kteří schválili novou výzvu k předkládání žádostí o podporu. Výzva s číslem 45 bude vyhlášena 12. září, své projekty do ní zájemci mohou podávat od 15. října.

„Vyčleněné prostředky umožní vytvořit na základních školách nové kmenové třídy a podpoří rekonstrukce, přístavy a stavební úpravy těchto budov. Prostřednictvím této výzvy chceme podpořit rovný přístup žáků ke vzdělávání. Konkrétně jde o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, respektive ty žáky, kteří potřebují podpůrná opatření. Navýšení kapacit v základních školách umožní snížit nebo udržet přiměřený počet žáků ve třídách, což je důležitý předpoklad pro zapojení vyššího počtu žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a pro zohledňování individuálních potřeb žáků,“ řekla radní pro oblast školství a evropských fondů Irena Ropková.

Dotaci je možné využít také na přístavby, nástavby či stavební úpravy objektů, které nejsou stavebně propojeny s budovou školy. „Může vzniknout detašované pracoviště, ovšem nesmí sloužit k segregaci dětí,“ zdůraznila radní Ropková. 

Posledním dnem, kdy je možné podat do této výzvy žádost o dotaci, je 20. červen příštího roku, výsledky by měly být vyhlášeny v říjnu 2019. Nejzazším termínem pro ukončení fyzické realizace projektu je 30. září 2021.

Výzva č. 45 je již čtrnáctou výzvou, která v pražském operačním programu míří do oblasti školství, přesněji do prioritní osy nazvané „Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti“. O podporu v prioritní ose 4 se ucházelo již více než osm set žadatelů, zatím poslední skupinu 119 projektů za téměř 97 milionů korun odsouhlasili pražští radní minulý týden.

Veškeré informace o pražském operačním programu jsou zájemcům k dispozici na webových stránkách www.penizeproprahu.cz.


Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

20. září 2018 v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

20. září 2018 v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

19. září 2018 ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Další články
Nahoru