dnes
Čtvrtek - jasno
10°C
zítra
Pátek - jasno
9°C
pozítří
Sobota - jasno
7°C
Zpravodajství

Operační program Praha – pól růstu ČR podpoří zvýšení kapacity základních škol

Celkem 200 milionů korun zamíří z Operačního programu Praha – pól růstu ČR do pražských základních škol na zvýšení jejich kapacity. Rozhodli o tom včera radní hlavního města, kteří schválili novou výzvu k předkládání žádostí o podporu. Výzva s číslem 45 bude vyhlášena 12. září, své projekty do ní zájemci mohou podávat od 15. října.

„Vyčleněné prostředky umožní vytvořit na základních školách nové kmenové třídy a podpoří rekonstrukce, přístavy a stavební úpravy těchto budov. Prostřednictvím této výzvy chceme podpořit rovný přístup žáků ke vzdělávání. Konkrétně jde o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, respektive ty žáky, kteří potřebují podpůrná opatření. Navýšení kapacit v základních školách umožní snížit nebo udržet přiměřený počet žáků ve třídách, což je důležitý předpoklad pro zapojení vyššího počtu žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a pro zohledňování individuálních potřeb žáků,“ řekla radní pro oblast školství a evropských fondů Irena Ropková.

Dotaci je možné využít také na přístavby, nástavby či stavební úpravy objektů, které nejsou stavebně propojeny s budovou školy. „Může vzniknout detašované pracoviště, ovšem nesmí sloužit k segregaci dětí,“ zdůraznila radní Ropková. 

Posledním dnem, kdy je možné podat do této výzvy žádost o dotaci, je 20. červen příštího roku, výsledky by měly být vyhlášeny v říjnu 2019. Nejzazším termínem pro ukončení fyzické realizace projektu je 30. září 2021.

Výzva č. 45 je již čtrnáctou výzvou, která v pražském operačním programu míří do oblasti školství, přesněji do prioritní osy nazvané „Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti“. O podporu v prioritní ose 4 se ucházelo již více než osm set žadatelů, zatím poslední skupinu 119 projektů za téměř 97 milionů korun odsouhlasili pražští radní minulý týden.

Veškeré informace o pražském operačním programu jsou zájemcům k dispozici na webových stránkách www.penizeproprahu.cz.


Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

Dnes ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

Včera v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

Včera v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

13. listopadu 2018 ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Listopadové Dny geografie na Albertově

12. listopadu 2018 v 08:46

Na Albertově bude od 19. do 23. listopadu probíhat již pátý ročník Dnů geografie. Program bude rozmanitý a připravila ho především výzkumná centra geografické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se geografie a demografie studují jako vědecké obory.

Další články
Nahoru