dnes
Sobota - zatazeno
17°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
18°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
17°C
Zpravodajství

Operační program Praha – pól růstu ČR podpoří rozvoj a modernizaci pražských škol

Multifondový Operační program Praha – pól růstu ČR za dobu své existence podpořil již řadu oblastí. Mezi prioritní osy programu patří mimo jiné „Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti“, a právě v této oblasti schválila Rada hl. m. Prahy dvě nové výzvy k předkládání žádostí o podporu. Jejich cílem je navýšení kapacity a zkvalitnění předškolního, základního a středního vzdělávání a zařízení pro poskytování péče o děti v dětských skupinách.

První z nich je výzva č. 36 Navýšení kapacity předškolního vzdělávání a zařízení pro poskytování péče o děti II. V rámci této výzvy budou podpořeny projekty, které povedou k vytvoření nových tříd ve stávajících mateřských školách, k vytvoření nových míst ve stávajících zařízeních pro poskytování péče o děti v denním režimu a budování nových takových zařízení. Ve zmíněné výzvě je celkem alokováno 130 mil. korun.

„Současná přeplněnost předškolních zařízení je bohužel slabinou naší vzdělávací infrastruktury a problémem, který řadě rodičů po rodičovské dovolené komplikuje návrat do zaměstnání. Vyhlášením této výzvy tak chceme přispět k navýšení kapacity cenově dostupných zařízení péče o děti do zahájení povinné školní docházky a zároveň dosáhnout rovnoměrného pokrytí těchto typů zařízení na území hl. m. Prahy. Jedná se o dobrou příležitost podílet se na řešení tohoto problému a doufáme,  že ji žadatelé rádi využijí,“ uvedla radní pro oblast školství a evropských fondů Irena Ropková.

Rada hl. m. Prahy dále schválila výzvu č. 37 s názvem Modernizace zařízení a vybavení pražských škol II, v níž bude podpořena modernizace vybavení nejen mateřských, základních a středních škol, ale i speciálních základních škol a speciálních středních škol. Tato se výzva se pak dále týká komplementárních projektů směřujících k podpoře inkluze, mezi něž patří např. rekonstrukce školní knihovny či sálu, nebo pořízení nezbytného vybavení pro realizaci kulturně komunitních programů, apod. V této výzvě je pro žadatele připravena dotace v celkové výši 100 mil. korun.

„V rámci Operačního programu Praha – pól růstu ČR se dlouhodobě snažíme posilovat rovný přístup ke vzdělání, a také přispívat k řešení nerovnoměrné úrovně vybavení pražských škol. Podpora projektů ve výzvě č. 37 představuje další krok směrem ke zlepšení současné situace a věříme, že posune kvalitu pražských vzdělávacích zařízení zase o něco výše,“ doplnila Ropková.

Žádosti o podporu v rámci výše zmíněných výzev z oblasti Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti budou přijímány od 27. listopadu 2017. Zatímco výsledky výzvy č. 36 budou vyhlašovány průběžně, vždy do 7 měsíců od podání žádosti, vyhlášení výsledků výzvy č. 37 se předpokládá v říjnu 2018. Další výzvy v této prioritní ose pak budou vyhlášeny na podzim roku 2018.

Veškeré informace o Operačním programu Praha – pól růstu ČR jsou zájemcům k dispozici na webových stránkách www.penizeproprahu.cz.


Praha 4: Dotace na využití srážkových vod

4. června 2020 v 11:24

Radnice Prahy 4 vyhlásila druhou výzvu dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Chce tak podpořit občany při pořízení retenčních nádob na podporu akumulace a lokálního využití srážkových vod.

Magistrát upravuje provoz

3. června 2020 v 19:55

V souvislosti s uvolňováním mimořádných opatření upravil Magistrát hl. m. Prahy provoz v budově Nové radnice.

Praha 13 odpustí podnikatelům místní poplatek z pobytu

3. června 2020 v 11:24

V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření onemocnění Covid-19 v České republice rozhodla Praha 13 na svém zasedání 1. června o prominutí místního poplatku z pobytu podnikatelským subjektům na území městské části Praha 13. Důvodem je zmírnění negativních dopadů koronavirové...

Praha vyhlásila výběrové řízení na ředitele nebo ředitelku magistrátu

3. června 2020 v 07:31

Primátor Zdeněk Hřib vyhlásil výběrové řízení na místo ředitele nebo ředitelky Magistrátu hl. m. Prahy.  Zájemci o tuto pozici se mohou přihlásit do 30. června.

Všeobecná fakultní nemocnice bude spolupracovat s mladými architekty

2. června 2020 v 10:07

Oživení čekáren, venkovních prostor i moderní řešení budov a celého komplexu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) je nově součástí výuky studentů mezinárodní vysoké školy architektury ARCHIP. Téma zdravotnických zařízení byla přitom dosud architekty velmi opomíjená. Mladí talenti by mohli...

Praha 11: Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci

2. června 2020 v 07:01

Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11 je veřejné a koná se dnes, v úterý 2. června od 17 hodin v zasedací místnosti „C“, v budově úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, Praha – Háje.

Praha 8: Přijďte naplánovat budoucnost Palmovky

1. června 2020 v 11:52

Diskuse s odborníky a procházky Prahou 8. Praha 8 zve na akce, ve kterých budou moci obyvatelé hlavního města ovlivnit podobu veřejných prostranství v pražské Libni.

Další články
Nahoru