dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C

Operační program Praha - pól růstu ČR prošel auditem

Pražský operační program má za sebou úspěšný audit, který potvrdil, že došlo ke splnění všech potřebných podmínek, aby se Magistrát hlavního města Prahy mohl oficiálně stát řídícím orgánem Operačního programu Praha – pól růstu ČR. 

V minulých dnech informovala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová svým dopisem primátorku hlavního města Prahy Adrianu Krnáčovou o výsledcích provedeného auditu, který ministerstvo zadalo v rámci své vykonávané kompetence designačního orgánu. Audit provedl určený nezávislý auditní subjekt, kterým bylo na základě usnesení vlády č. 612 ze dne 21. července 2014 určeno Ministerstvo financí ČR. To předalo auditní stanovisko s výrokem „bez výhrad“. Došlo tak ke splnění podmínek, na jejichž základě byl Magistrát hlavního města Prahy určen za řídící orgán Operačního programu Praha – pól růstu ČR.

„Ministerstvo financí, jako auditní orgán, prověřuje při auditu designace správné nastavení řídícího a kontrolního systému operačního programu. Jde o důležité prověření včetně řízení vnitřního kontrolního prostředí a řízení rizik. Pražský operační program tak prošel zkouškou, která nám ukázala, že je Operační program Praha – pól růstu ČR v současné době dobře řízen,“ uvedla radní hl. m. Prahy pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

„Těší mne, že je metropole mezi prvními subjekty, které audit vyhodnotil bez výhrad, tedy pozitivně a že nyní můžeme bez obav garantovat proplacení jednotlivých schválených projektů z evropských finančních zdrojů,“ doplnil Jan Hauser, ředitel Odboru evropských fondů Magistrátu hlavního města Prahy.

Ministryně Karla Šlechtová dále ve svém dopise pražské primátorce uvedla, že kromě řídícího orgánu určila pro Operační program Praha – pól růstu ČR také certifikační orgán, kterým bude Ministerstvo financí ČR. O těchto skutečnostech a určeních bude ministryně dále informovat členy vlády a Evropskou komisi.

„I přes počáteční časové zpoždění a problémy, kterými si Operační program Praha – pól růstu ČR prošel, se nám podařilo vrátit se opět do tempa a Pražany dnes může těšit, že se k nim evropské finance dostanou. Máme k dispozici téměř 11 miliard korun, abychom zlepšili život v metropoli, a já věřím, že i v dalších výzvách budou přicházet opět kvalitní projekty, na které tyto prostředky použijeme,“ dodala Ropková.

Informace o Operačnímu programu Praha – pól růstu ČR najdou zájemci na: www.prahafondy.eu.


Adventní zpívání na Kozím plácku

Včera v 09:01

Praha 1 a radní pro oblast školství a spolků Eva Špačková zvou na Adventní zpívání na Kozím plácku ve čtvrtek 14. prosince od 17 hodin.

Praha 1: Přijďte si zabruslit na Ovocný trh

Včera v 08:47

Kluziště pro veřejnost se jako každý rok bezplatně otevřelo na pěší zóně na Ovocném trhu.

Umprum SHOP 2017

Včera v 08:35

Od 13. do 17. prosince se na náměstí Jana Palacha koná unikátní předvánoční akce, na které si můžete zakoupit originální dárky z dílen studentů a absolventů UMPRUM.

Při požáru rodinného domu v Praze 12 zemřela kočička

Včera v 08:16

Dnes ráno v 5 hodin zasahovali hasiči z Modřan, Krče a Radotína u požáru rodinného domu v ulici Na Šabatce v Praze 12. Hasiči pracovali v dýchací technice, plameny zničily veškeré vybavení v domě v prvním nadzemním podlaží a částečně se rozšířily i do druhého podlaží. Při požáru...

Praha 1: Oceněné osobnosti městské části uvidíte na výstavě

Včera v 07:55

Radnice Prahy 1 oceňuje osobnosti, které svou činností přispívají k českému uměleckému i vědeckému dědictví.

Praha 6: Ve čtvrtek začínají Vánoce na Náměstíčku

Včera v 07:30

Od 14. prosince najdete na Náměstíčku stánky s vánoční tematikou, dětské dílničky a celou řadu koncertů. 

Praha 3: Vánoční zvyky a tradice

9. prosince 2017 v 19:57

Koncertní program v dobových kostýmech s průvodním slovem určený pro rodiče s dětmi, na kterém vystoupí Smíšený sbor Josefa Vycpálka a sólisté za doprovodu varhan.

Praha 1: Večer plný zábavy a inspirace

9. prosince 2017 v 17:28

Christmans talkshov vznikne, když se dají dohromady dvě akce pro obyvatele Prahy 1. Čaj o sedmé a Vostrý kafe.

Farmářské produkty, vánoční sortiment, oslava Silvestra. Poslední letošní trhy na Náplavce

9. prosince 2017 v 11:32

Během adventních sobot 9. 12., 16. 12., 23. 12. zde najdete kromě klasického farmářského tržiště i dárky od českých designérů a tvůrců, kosmetiku a vánoční dekorace.

Zesílí policejní bezpečnostní opatření. U bankovních a obchodních domů

9. prosince 2017 v 09:09

Před letošními vánočními svátky zesílí Pražská policie bezpečnostní opatření týkající se bankovních domů, ale nejen jich.

Další krátké zprávy
Nahoru