dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Pražská kultura

Opera se po dobu rekonstrukce Státní opery přesune do Karlína

Po dobu rekonstrukce historické budovy pražské Státní opery se v operní sezoně 2016/2017 odehraje až 95 představení v Hudebním divadle Karlín.

Jde o opery Jeníček a Mařenka, Romeo a Julie, Rusalka, Rigoletto, Nabucco, Trubadúr, La traviata a Netopýr. V závěru sezony v Karlíně Opera Národního divadla (ND) uvede jeden nový titul. ČTK o tom informovala ředitelka Opery ND a Státní opery Silvia Hroncová.

„Domluvili jsme se, že do Karlína nebudeme přenášet velmi populární opery Carmen a Aida, které tam hrají v muzikálové verzi,“ dodala.

Rekonstrukce budov Státní opery za přibližně miliardu korun má skončit v roce 2018.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru