dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Opera pod širým nebem? Proč ne! Prodaná nevěsta láká na neděli do Šáreckého údolí
Loni zazněla v Šáreckém údolí Smertanova opera Hubička. Foto: archiv MČ Praha 6

Opera pod širým nebem? Proč ne! Prodaná nevěsta láká na neděli do Šáreckého údolí

Již tuto neděli se od 14 hodin divákům představí opera Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta. Akce se koná v rámci oslav Dne Prahy 6 v přírodním divadle v Šárce. Účinkovat budou sólisté, orchestr a sbor opery Národního divadla v Praze. Vstup je zdarma.

„Prvním představením šáreckého divadla byla v květnu 1913 právě Prodaná nevěsta. Hrála se i při znovuobnovení divadla před osmi lety. A Prodaná nevěsta zazní i 1. září v letošním jubilejním roce. Opera má tři jednání, mezi nimiž jsou zhruba 20 minutové přestávky. Určitě přijďte, bude to skvělá zážitek. Vstup na akci je zcela zdarma,“ řekla k letošnímu stému jubileu divadla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

Vzhledem k dopravním omezením na Evropské ulici je nutno počítat s dostatečným časovým předstihem, začínáme se přesně ve 14 hodin. Od stanic tramvají nebo od parkoviště je potřeba počítat s minimálně půlhodinovou cestou pěší chůzí.

pristupova-cesta-nahled

Kudy na operu v Šárce

Přístupové trasy jsou celkem tři, z nichž strmá cesta kolem Čertova mlýna je jen pro fyzicky zdatné osoby. Trasy budou značeny šipkami.

Pro špatně pohyblivé občany je zajištěný převoz od tenisových kurtů Aritma k divadlu. Rovněž jsou pro ně připraveny (v omezeném počtu) lavice k sezení.

Divákům se doporučuje, aby si s sebou vzali deky na sezení a případně pláštěnky. Stánky s občerstvením a WC kabiny v místě konání jsou samozřejmostí. Po představení (17,30 – 18,30 h) je Dopravním podnikem hl. m. Prahy zajištěn odvoz z parkoviště Džbán k metru Dejvická.

prodana-plakat-nahled „Jsem šťastná, že naše městská část mohla být nápomocna znovuzrození zázraku tohoto divadla, které nepotřebuje předplatné a bonusové programy, aby nalákalo diváky. Jsem ráda, že jsem mohla být u obnovy divadla, které bylo před sto lety jedním z největších přírodních divadel v Evropě, bylo inspirací pro letní divadla na dalších místech v Čechách, Moravě i na Slovensku,“ řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

Představení je tradičně doprovázené výstavou „Mezi stromy“, kde Taťána Součková dokumentuje historii šáreckého divadla od roku 1913 dodnes. Autorkou fotografií z inscenací od roku 2005 jsou především Hana Smejkalová, Jaroslav Tatek, Pavel Horník.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru