dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Opencard: Vrchní soud potvrdil předběžné opatření. Co to znamená pro držitele karty?
Metropole dala firmě EMS červenou kartu a vyloučila ji z budoucích představ o projektu. Ilustrační foto: archiv

Opencard: Vrchní soud potvrdil předběžné opatření. Co to znamená pro držitele karty?

Vrchní soud zamítl odvolání firmy eMoneyServices (EMS) a potvrdil platnost předběžného opatření, kterým se Praha domáhá dalšího fungování opencard. Výdej karet, který v uplynulých týdnech několikrát zkolaboval, by měl být bez problémů. Výpadky by se neměly opakovat. ČTK to řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Podle majitele karty, firmy EMS, ale rozhodnutí soudu nic neznamená. Nadále platí hrozba, že od čtvrtka nebude možné karty vydávat, reagoval mluvčí Martin Opatrný.

Praha nemá s EMS uzavřeny smlouvy na podporu systému Opencard. Tvrdí, že za projekt, který v minulosti stál přes 1,7 miliardy korun, nezaplatí už ani korunu. Předběžné opatření na návrh magistrátu vydal pražský městský soud na začátku roku. „Předběžné opatření je jen nástroj, jak se vypořádat se současnou situací. Prosím Pražany o trpělivost a doufám, že už za pár měsíců jim nabídnu lepší a modernější produkt, který nebude stát ani zlomek toho co ta červená karta," uvedla primátorka.

„Pro nás se situace nijak nemění," řekl Opatrný. Jde jen o předběžné rozhodnutí, nikoli o konečný verdikt v soudním řízení. „Do doby pravomocného rozhodnutí nebudeme na svém přístupu vůbec nic měnit," doplnil. EMS magistrát žalovala kvůli nezaplacené podpoře projektu. S certifikáty, jejichž platnost po několikerém prodloužení skončí ve čtvrtek a na nichž závisí vydávání nových karet, podle něj nemá předběžné opatření nic společného.

Podle primátorky magistrát pracuje na náhradním řešení, které problémy s Opencard vyřeší jednou pro vždy. „Město už nikoho nebude nutit k držení Opencard, v blízké budoucnosti si Pražané budou moci vybrat, jestli si svůj kupon nahrají do telefonu, na čipovou kartu nebo budou mít v peněžence klasický papírový kupon. Elektronický kupon si dobijí ze svého obývacího pokoje a nebudou muset někde na Andělu vystávat nesmyslné fronty," doplnila.

Kartu Opencard, která slouží především jako tramvajenka, vlastní asi 1,2 milionu lidí. Kvůli problémům a nejistotě, zda bude možné vydávat nové karty, se vedení Prahy rozhodlo vydávat cestujícím MHD papírové kupony.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru