Dnes Pondělí - polojasno 24°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Setkání

Open House Praha a Krenovka zvou na debatu o zahušťování města

27. 9. 2023
Organizace Open House Praha pořádá ve spolupráci s kulturním centrem Krenovka již pátou debatu z cyklu Otevřeně o Praze, který se týká témat spojených s rozvojem hlavního města. Ve středu 27. září od 18 hodin se v Krenovce v prostorách Čítárny Unijazz na Praze 3 uskuteční panelová debata na téma zahušťování stávající pražské zástavby.  

Na mapě Prahy se nacházejí místa, která jsou již téměř zastavěná a v nichž budovat cokoli nového lze jen s velkými obtížemi. V historické části města rostou novostavby, které budí velké kontroverze. 

Záměry developerů a individuálních stavebníků však aktuálně směřují spíše do širšího centra nebo okrajových částí města. „Během večera budeme diskutovat o tom, nakolik takové projekty respektují zájmy těch, kteří v dané oblasti žijí, i o tom, jak se k nově výstavbě ve svém okolí staví,“ říká Klára Veselá, ředitelka Open House Praha. 

Po úvodní části, která účastníky seznámí s problematikou, bude následovat debata čtyř panelistů moderovaná Michalem Šedivým, lektorem celoročních akcí Open House Praha. Celý večer zakončí blok určený dotazům veřejnosti. 

Mezi panelisty debaty bude Jaromír Hainc, ředitel Sekce rozvoje města IPR, Michal Lehečka, sociální antropolog působící na Fakultě humanitních studií UK zaměřující se na téma udržitelného urbanismu, Pavel Hnilička, architekt, urbanista, autor územních i regulačních plánů a publikací, a Ondřej Prokop, zastupitel hl. města Prahy a Prahy 11 dlouhodobě kritizující plány na zahušťování Jižního Města. 

Debatní cyklus Otevřeně o Praze bude pokračovat i na podzim, vždy poslední středu v měsících říjnu a listopadu, a otevře témata související s overturismem či adaptací měst na klimatickou změnu. 

„Jsme rádi, že v rámci celoroční činnosti neziskové organizace Open House Praha můžeme veřejnosti nabídnout nejen komentované procházky Prahou, ale i právě panelové debaty, kde se potkávají představitelé městských částí a odborníci z různých institucí se zástupci občanských spolků a developery,“ říká Klára Veselá, ředitelka Open House Praha. 

Novým mediálním partnerem akce je portál ESTAV.cz, který zajišťuje i videozáznam přístupný na estav.tv

Vstup na akci je zdarma, ale vzhledem k omezené kapacitě prostoru organizátor doporučuje rezervaci vstupenky za symbolický poplatek prostřednictvím GoOut.net: Otevřeně o Praze: Zahušťování stávající zástavby. Více informací naleznete také na openhousepraha.cz/kalendar-akci/ nebo v události na Facebooku.


Autor: red

Setkání s veřejností o proměně části Parku Zahrádky

Včera v 11:04

Participační setkání s architekty a zástupci Prahy 9 o proměně vstupní části Parku Zahrádky u Rokytky se uskuteční ve středu 26. června od 10 do 18 hodin v ulici Ivana Hlinky při vstupu do parku Zahrádky. Cílem městské samosprávy je zlepšení podoby této části parku s ohledem na volnočasové...

Praha 6: Budoucnost altánu na Dědině

Včera v 06:21

Altán na Dědině vznikl jako jeden z úspěšných Nápadů pro šestku v roce 2021 a má sloužit jako místo pro trávení odpočinku.

Praha 6: Budoucnost sportoviště na Macharově náměstí

22. června 2024 v 06:47

Představitelé Prahy 6 zvou zájemce z řad místních obyvatel i širokou veřejnost na diskuzi o budoucnosti a způsobu využívání sportoviště na Macharově náměstí.

Oslava tramvajové smyčky Dlabačov

22. června 2024 v 06:31

Výstava, jízdy tramvají, kvízy. Akce se koná v neděli 23. června od 13 hodin.

Plánování Hradčanského rozhraní se posunulo do další fáze

21. června 2024 v 19:58

Projekt Testovací plánování: Hradčanské rozhraní, jehož cílem je rozvoj území u ulice Milady Horákové, postoupil do další fáze. Projekční týmy vytvořily koncepci rozvoje území na základě podkladů, jejichž součástí byly i výstupy z komunitního mapování, včetně sousedského setkání nad mapou a online...

Praha 15: Letní zahradní slavnost

21. června 2024 v 11:09

Praha 15 ve spolupráci s CSOP Praha 15 vás zve na Letní zahradní slavnost, která se koná 25. června od 15:30 v zahradě Domu s pečovatelskou službou v Janovské ulici 486.

Happening na Patnáctce na Veronském náměstí

20. června 2024 v 06:15

Akce na Veronském náměstí se koná 20. června od 13 hodin.

Vítání léta na Sulické 2024

19. června 2024 ve 14:08

Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická zve na akci pro malé i velké. Děti se mohou vyřádit ve skákacím hradu, chybět nebude dětský koutek, malování na obličej a vrací se oblíbená škola klaunů.

Veganské hody

17. června 2024 v 11:44

V parku Na Pankráci se 22. června uskuteční akce s názvem Veganské hody. Od 11 hodin jsou připraveny nejen veganské pokrmy, ale také přednášky či debata majitelů psů o rostlinné stravě.

V Kolbenově se bude tančit

16. června 2024 ve 14:50

Praha 9 a Škola tance pro všechny zvou na další tančírnu 19. června na plácek u budovy Afi City v Kolbenově ulici.

Bublinky na náplavce v Praze 2

16. června 2024 v 05:14

Frizzante, prosecca a sekty od vinařů na náplavce Rašínova nábřeží v sobotu 22. června. Degustace je doplněna gastronomií a živou hudbou. K tomu všemu taneční show.

Praha 6: Bavíme se o Sedlci

14. června 2024 v 17:06

Poslední předprázdninové setkání zástupců radnice Prahy 6 s občany se koná 19. června od 17 hodin na dětském hřišti Sedlec.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

13. června 2024 v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

Patnáctého na Patnáctce

13. června 2024 v 08:34

Modří andělé pořádají v rámci svého charitativního projektu hudební zábavný den s IZS na podporu Nadace policistů a hasičů s názvem Patnáctého na Patnáctce.

Zahradnictví Ďáblice slaví 100 let

12. června 2024 v 07:20

V letošním roce slaví Zahradnictví Ďáblice 100 let od svého založení a v průběhu celého roku pořádá různé akce, při kterých zve i do jeho zázemí a arboreta.

Další články
Nahoru