Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Opatření na březích Vltavy zůstanou v platnosti minimálně do konce roku
Protipovodňová vrata na Čertovce zůstanou uzavřena do Nového roku. Foto: MHMP

Opatření na březích Vltavy zůstanou v platnosti minimálně do konce roku

Povodňový orgán hl. m. Prahy ve čtvrtek odpoledne rozhodl, že veškerá opatření z předchozích dnů zůstávají i nadále v platnosti. Pro veřejnost je zpřístupněno pouze Dvořákovo a Hořejší nábřeží. Do těchto míst ale není umožněn vjezd aut  kromě zásobování v určené hodiny. Předpokladem je, že pokud se zásadně nezmění průtok Vltavy, opatření zůstanou v platnosti minimálně do pondělí 1. ledna. Praha opět vyzývá veřejnost k obezřetnosti a doporučuje opatrnost při průchodu otevřenými náplavkami. Informoval o tom Tadeáš Provazník z tiskového oddělení pražského magistrátu. 

V rámci ochrany obyvatel kvůli zvýšenému průtoky vody ve Vltavě hlavní město zachovává stávající opatření i pro následující dny. Do pondělí by měla být uzavřena i vrata na Čertovce. Hladina Vltavy v Praze bude i v následujících dnech vyšší, nicméně podle aktuálních informací a předpovědí by se měl průtok stabilizovat v rozmezí 500 až 600 m3/s (na limnigrafu v Malé Chuchli). 

„Hlavní město proto vyzývá veřejnost k opatrnosti při návštěvách Dvořákova a Hořejšího nábřeží a doporučuje co nejvyšší možnou obezřetnost. Zároveň důrazně upozorňuje návštěvníky, aby se nepřibližovali k hraně říčního koryta Vltavy," sdělil Provazník. 

S ohledem na dosavadní vývoj situace Praha od středečních 16 hodin umožnila vstup pro veřejnost a vjezd cyklistů na Dvořákovo a Hořejší nábřeží. Tyto náplavky i všechny ostatní v Praze 1, 2 a 5 nadále zůstávají uzavřené pro vozidla.

Vzhledem k tomu, že na výše zmíněných náplavkách jsou otevřeny i provozovny (například obchody nebo restaurační zařízení), platí zde výjimka pro vjezd zásobování od 8 do 10 hodin. Tato vozidla se však zde budou moci zdržet pouze po nezbytně nutnou dobu. Na dodržování těchto opatření budou stále dohlížet strážníci městské policie. 

Přijatá opatření jsou podle Provazníka preventivní a platí do odvolání. Praha bude situaci nadále sledovat a vyhodnocovat. Hladiny Vltavy a dalších rozhodujících toků by ale již neměly narůstat. 


Autor: Jan Puci

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Dnes v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru