dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Oooh, mmm, wow, yeah! Polepený letoun bude dva roky propagovat Prahu jako turistický cíl
Letadlo propagující Prahu. Foto: ČSA

Oooh, mmm, wow, yeah! Polepený letoun bude dva roky propagovat Prahu jako turistický cíl

Prahu jako magickou turistickou destinaci bude dva roky propagovat letoun Českých aerolinií. Airbus A 319 polepený motivem hlavního města se dnes vydal na svou první cestu na lince mezi Prahou a Barcelonou. Polep s motivem Hradčan a sloganem „Fly to the City of Magic" (Leťte do města kouzel) vyšel Pražskou informační službu na zhruba pět milionů korun.

„Chtěli jsme, aby se Praha mohla co nejlépe prezentovat na všech letištích, kam toto letadlo poletí," uvedla ředitelka Pražské informační služby Nora Dolanská. Letadlo v „barvách hlavního města" bude létat po celé Evropě a do oblastí v severní Africe.

„Bude přistávat na více než čtyřicítce mezinárodních letišť od Kazachstánu přes Rusko až po země Evropské unie včetně nových destinací, které České aerolinie otevřou v příští letní sezoně," uvedl ředitel ČSA pro obchod Jan Tóth.

Letadlo denně absolvuje minimálně dva lety a týdně pak 18 letů. Mezi destinace, které by měly v řádu ČSA přibýt od příštího léta, jsou například španělské Bilbao, irský Cork, ruská Kazaň a Kaliningrad.

Letoun pro propagaci vybrala informační služba na základě soutěže, kterou vypsala letos v létě. Podle Dolanské oslovila řadu i zahraničních společností, odpověděly nicméně jen dvě společnosti a obě z Česka.

ČSA nakonec zvítězily nad konkurenčním Travel Servisem proto, že nabídly delší dobu, po kterou letoun propagační polep ponese. Dopravce nabídl i další doprovodné služby, jako je promítání krátkého videa na palubě, dodala Dolanská.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru