Dnes Neděle - oblacno 7°C
Zítra Pondělí - oblacno 5°C
Neděle 28. 2. 2021
Svátek má Lumír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Víkendové tipy

Online: Kongresové centrum Praha se již podruhé otevře veřejnosti

Během letních měsíců se Kongresové centrum otevřelo veřejnosti v rámci festivalu Open House Praha. Nyní se zapojí do společné události mezinárodní sítě festivalu Open House Worldwide. Ten proběhne formou 48hodiového nonstop živého online vysílání. Prostory Kongresového centra a dalších dvou pražských budov budou ke shlédnutí 15. listopadu od 23 hodin.

„Letošní ročník Open House Praha byl nejen v našich očích velkým úspěchem. Pro mnoho lidí představovala návštěva našich prostor možnost zavzpomínat například na své maturitní plesy nebo se poprvé podívat na unikátní technické řešení největšího kongresového sálu. Moc se proto těšíme na další ročník a rádi mezitím díky Open House Worldwide své dveře otevřeme ve společnosti budov ze světových metropolí jako je Londýn, New York, Lagos a mnoho dalších,“ říká Lenka Žlebková, generální ředitelka Kongresového centra.

Společně s prostory KCP si mohou návštěvníci prohlédnout i budovu Tančícího domu a kostel Nejsvětějšího srdce Páně. Průvodcem online festivalu nebude nikdo jiný než samotný Adam Gebrian, český architekt a popularizátor architektury. Ten Kongresové centrum již jednou navštívil v rámci jeho nového seriálu Překvapivé stavby. Na jeho hodnocení se můžete podívat zde


Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Kam za betlémy v Praze 1: Bazilika Nanebevzetí Panny Marie

23. prosince 2020 v 19:32

Po pádu komunismu a vrácení kláštera premonstrátům vytvořil Strahovský betlém na prosbu opata Michaela Pojezdného Jan Florian (1921–2007).

Čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku

18. prosince 2020 v 08:58

V sobotu 19. prosince vás čekají čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku, které jsou zároveň poslední v tomto roce.

Praha 11: Pátek v Chodovské tvrzi

18. prosince 2020 v 06:44

Na nádvoří Chodovské tvrze můžete navštívit vánoční trh, od 19 hodin uslyšíte Rybovu Českou mši vánoční, kterou bude vysílat on-line na facebooku Chodovská tvrz, KC Zahrada a radnice Prahy 11.

Do Chodovské tvrze zve Praha 11

17. prosince 2020 v 19:41

Na nádvoří Chodovské tvrze probíhá až do neděle vánoční trh. Svým nákupem můžete podpořit Fond ohrožených dětí Klokánek, nebo neziskové organizace Bona a Okamžik.

Další články
Nahoru