Dnes Neděle - oblacno 11°C
Zítra Pondělí - polojasno 12°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ondřejka Stechr má na Žižkově výstavu Ženy
26 čer
27 črc
Jen z obrazů (výřez) Ondřejky Stechr. Zdroj: ondrejkaonitastechr.cz

Ondřejka Stechr má na Žižkově výstavu Ženy

26. 6. 2023 - 27. 7. 2023
Až do 27. července lze ve výstavní síni Antonína Navrátila na Žižkově navštívit autorskou výstavu Ondřejky Stechr s názvem Ženy.

Její inspirací a nosným tématem tvorby je ženská postava až v dramatickém pohybu. Ondřejka Stech tvoří v různých tematických celcích. Tyto celky vychází z volby použití barevné škály a také v závislosti na velikosti formátu obrazu od divokých abstraktních maleb až po klidné téměř fotorealistické pojetí ženské tváře, postavy i aktu. 

Do většiny obrazů vkládá vlastní příběh a s ním spojené emoce, plné barev. Jako by rozproudila – rozhýbala paletu barev. Nosnou motivací je psychosociální přesah a psychoterapeutický efekt malby. Inspirací pro její tvorbu jsou příběhy z vlastního života i příběhy lidí z blízkého okolí a lidí kteří s různými osobními příběhy, traumaty k ní přicházejí na psychoterapeutická sezení i s žádostí o pomoc v sociální problematice. 

Okrajově se věnuje i tématu přírody. Vzhledem k jejímu současnému pohybovému omezení se zdá, že svými obrazy hledá svoji vlastní cestu – pohyb – chůzi, o níž ji nemoc postupně od roku 2014 připravila. Z důvodu tohoto omezení se věnuje malbě akrylem na menší a střední plátna, která zvládne tvořit i v sedě na invalidním vozíku. Její pohybové omezení jí ukázalo zcela jiný svět, jiný úhel pohledu na život a společnost. 

K výtvarné tvorbě keramice, šperkařství, kresbě a malbě se opět vrátila až v roce 2006 a v roce 2015 namalovala svou prvotinu – obraz akryl na plátně.

Na výstavě máte možnost vidět kresby ženské tváře i postavy, perokresby, litografie a malby akrylovými barvami převážně žen v pohybu i se strukturou vytvořenou různými materiály. 

Výstava Ondřejky Stechr ŽENY

Kdy  /  26. 6. – 27. 7. 2023
Kde  / výstavní síň Antonína Navrátila, Nové sdružení pražských umělců, Husinecká 8, Praha 3 Žižkov

Otevírací hodiny
út – čt 15:00 – 18:00 hodin
Vstupné / 20,– Kč, snížené pro seniory a studenty 10,– Kč.
Vernisáž / 26. 6. 2023 od 18:00 hodin 

Ondřejka Stechr (1973)

Vystudovala Pedagogickou školu, obor “Učitelství, vychovatelství” se zaměřením na výtvarnou tvorbu pod vedením ateliéru Mgr. Milana Moškona. Ve studiu pokračovala v oboru „Arteterapie“ na Jihočeské univerzitě pod vedením Mgr. Luboše Krnického Ph.D., Metropolitní univerzitě „Mediální studia“ dále na Filozofické fakultě Univerzita Karlova obor „Psychologie“

Její výtvarné nadání se projevilo již na základní škole, kdy v roce 1983 vyhrála celopražskou výtvarnou soutěž s obrázkem vytvořeným technikou ryté tuše s tématikou “Chodské vesnice”s figurálním motivem. Její stěžejní technikou byla kresba tužkou a perokresba. 

Do jejího portfolia patří mnohé – od kresby tužkou, perokresby, linoryty, litografie, suchou jehlu až po klasické disciplíny akryl i akvarel na šepsované lepence, plechu poštovních schránek a plátně. Autorka u figurální malby jde ve svých dílech velmi hluboko, dá se říct, že nahlíží až do myšlenek portrétovaných.

Na výstavě představí svou tvorbu od kreseb ze studentských let od roku 1988 až po malbu akrylem na plátno do současnosti.

www.ondrejkaonitastechr.cz


Autor: puc

Victoria Hanna a Omri Mor oživí dávné hebrejské písně

Dnes ve 12:54

Výrazné osobnosti jeruzalémské scény, zpěvačka Victoria Hanna a klavírní virtuóz Omri Mor, se ponoří k pramenům levantské hudby. 

Dudes & Barbies gallery hostí Andyho Franka

Dnes v 08:00

Výstava Andyho Franka se bude konat v prostorách Vnitroblocku od 24. května do 26 června. Již druhá autorova výstava v Praze bude největší v jeho dosavadní kariéře.

Praha 13: Výstava osmého ročníku Czech Nature Photo

Včera v 15:14

Přijďte se podívat na výstavu osmého ročníku Czech Nature Photo, která představuje nejlepší snímky přírody celého světa pořízené fotografy z České republiky a Slovenska. Fotografie ukazují unikátní krásu zvířat, rostlin a krajiny. Hlavním cílem soutěže je vzdělávat veřejnost a motivovat ji...

Výstava: Žijeme lidsky? Svaz československého díla 1914–1948, hnutí za reformu bydlení

Včera v 10:07

Název výstavy cituje dlouholetého předsedu Svazu architekta Pavla Janáka a vyjadřuje třicetileté úsilí o reformu bydlení. Proti měšťanským pseudohistorickým interiérům, jejichž produkce přetrvávala dlouho do třicátých let 20. století, Svaz usiloval o funkční, jednodušší, zdravější, levnější...

Galerie Na Věky: Bližní

Včera v 07:22

Nová výstava s názvem Bližní v Galerii Na Věky představí tvorbu současných mladých autorek, které reagují na téma mezilidských vztahů a pečování o ně. Naše rodina, přátelé a osoby nám blízké tvoří neodlučitelnou součást našeho života. Věnujeme však dostatek pozornosti a péče těm osobám, které nám...

Na vysočanské radnici uslyšíte Barokní perly

16. května 2024 v 10:26

Cyklus komorních koncertů na vysočanské radnici v Praze 9 pokračuje 23. května od 19 hodin. Kvarteto Musica Affecta představí Barokní perly.

Festival základních uměleckých škol ZUŠ Open

15. května 2024 v 08:44

Příští týden naplno vypukne celostátní festival základních uměleckých škol ZUŠ Open, který pod heslem ZUŠlechťujeme uměním nabídne od 23. května do 9. června 600 akcí. ZUŠ Open je v počtu účinkujících i rozsahem programu bezesporu největší kulturní událostí v České republice. ZUŠky vedle...

Královny, šlechtičny, měšťanky: kulturní aktivity žen ve středověku

15. května 2024 v 08:40

Od 17. května bude k vidění výstava Královny, šlechtičny, měšťanky: kulturní aktivity žen ve středověku.

Berlín - hlavní město vědkyň

14. května 2024 v 10:23

V prostorách rektorátu Univerzity Karlovy byla včera zahájena výstava Berlín – hlavní město vědkyň. Smyslem výstavního projektuje představit příběhy žen, které se navzdory překážkám staly úspěšnými vědkyněmi.

Výstava: Nové realismy

12. května 2024 v 17:41

Scény z kaváren, zachycení radosti, ale i odvrácené strany života ve městě i na venkově. Ženská emancipace, národnostní menšiny, móda a technologie. To vše ukazuje skrze malbu, sochu, fotografii, film i reklamu výstava Nové realismy v Galerii hl. m. Prahy.

Kreativní dílna v Galerii 9

12. května 2024 v 16:44

Dílna je určena pro všechny, tvoří se zde pro radost, zábavu, štěstí, harmonii, uklidnění. Za krátkou dobu můžete z obyčejných věcí vytvořit neobyčejné, na chvilku se odreagovat od denního shonu, a ještě si odnést vlastní umělecké dílo.

Brucknerova Třetí symfonie živě z Berlínské filharmonie

12. května 2024 v 07:55

Pražský Goethe-Institut poprvé nabídne živý přenos z Berlínské filharmonie: 18. května od 19 hodin si v sále institutu bude možné poslechnout Brucknerovu Třetí symfonii, a to v její původní podobě z roku 1873. Za pultem Berlínských filharmoniků bude stát François-Xavier Roth....

Další články
Nahoru