Dnes Pátek - polojasno 29°C
Zítra Sobota - oblacno 28°C
Pátek 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ondřej Prokop spustil narozeninovou sbírku na nákup potravin pro seniory
Ondřej Prokop při rozdávání potravin. Foto: darujme.cz

Ondřej Prokop spustil narozeninovou sbírku na nákup potravin pro seniory

Předseda kontrolního výboru pražského zastupitelstva i zastupitel Prahy 11 Ondřej Prokop (ANO) při příležitosti svých 37. narozenin, které oslavil v uplynulých dnech, spustil ve spolupráci s Nadačním fondem Příběhy finanční sbírku na nákup kvalitních potravin pro seniory.

NF Příběhy pomáhá seniorům a samoživitelům v nouzi, zaměřuje se především na potravinovou pomoc. „Protože já už díky všem krásným gratulacím svou narozeninovou porci radosti dostal, rád bych se teď o ni podělil s lidmi, pro které byla ta dvě uplynulá léta zvlášť těžká. A proto jsem udělal jako každý rok narozeninovou sbírku pro ty, kteří potřebují pomoct. Ke každé vaší koruně, kterou mi možná věnujete jako dárek, já přidám další a sbírku zdvojnásobím,“ uvedl Prokop.

Odkaz na sbírku je zde:  https://www.darujme.cz/vyzva/1203588.

Dárcovská výzva Ondřeje Prokopa spadá pod projekt Potraviny seniorům, který je pod křídly Nadačního fondu Příběhy. Za projektem stojí novinářka Silvie Dymáková, spolu se svým partnerem, dramaturgem a režisérem Petrem Bělíkem.


Autor: red

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

Včera v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

Včera v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

16. července 2024 v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

15. července 2024 v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Aplikace innosvět umožňuje například průběžnou kontrolu spotřeby energií

15. července 2024 v 06:46

Bezplatná mobilní aplikace ‍innosvět, která byla vyvinutá společností innogy, umožňuje mít energie pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv.   

Bleší trh na Šesťáku

14. července 2024 v 08:11

V pátek 19. července můžete prodat a nakoupit. Na Šesťáku na Vítězném náměstí se od 14 do 20 hodin koná Bleší trh.

Další články
Nahoru