dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Pražský život

On-line kontrola spotřeby vody nabírá na popularitě

Dálkový odečet spotřeby vody, tzv. systém walk-by, si získává u zákazníků stále větší popularitu. Na konci loňského roku Pražské vodovody a kanalizace tímto systémem osadily 3 026 vodoměrů, což je ve srovnání s rokem 2013 nárůst o více než sedm set kusů.

„Tento systém máme nasazen u velkoodběratelů a především v nebezpečných šachtách, kde je neúnosné riziko poškození zdraví našich zaměstnanců,“ uvedl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí společnosti.

U 368 vodoměrů (v roce 2013 to bylo 183 kusů) funguje dálkový odečet prostřednictvím pevné sítě do webové aplikace PVK pod obchodním názvem Veolia Smart. Odečet stavu měřidla se bezdrátově přenáší do tzv. koncentrátoru, odkud pak veškerá data směřují přes internet přímo ke konečnému uživateli.

Odečet se provádí on-line a data jsou ukládána na server a ihned prezentována na webové adrese www.merenispotreby.pvk.cz.

„Dálkový odečet mimo jiné umožňuje sledovat v reálném čase spotřebu vody a včas odhalit nefunkční měřidla,“ podotkl Mrázek. Zavedení systému Veolia Smart pomáhá také bytových družstvům a SVJ při hledání skrytých úniků a neoprávněných manipulací s bytovými vodoměry.

PVK ke konci uplynulého roku registrovaly 110 374 vodoměrů. V průběhu roku 2014 bylo vyměněno 20 639 kusů, opravou a ověřením prošlo 9 375 kusů a u 1 340 kusů proběhlo úřední přezkoušení.


Další články
Nahoru