Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Omikron zavře dveře, v MHD bude kvůli covidu opět znemožněn nástup u řidiče
Předními dveřmi se opět nebude nějaký čas nastupovat. Foto: Jan Puci

Omikron zavře dveře, v MHD bude kvůli covidu opět znemožněn nástup u řidiče

V pražské veřejné dopravě bude od pondělí 17. ledna s ohledem na mutaci omikron a očekávanou vlnu šíření nemoci covid-19 opět znemožněn nástup do vozů předními dveřmi. Nebude také možné sedět na prvních sedačkách za řidičem a lidé nebudou muset stiskávat tlačítka dveří. Pražský dopravní podnik (DPP) o tom informoval v tiskové zprávě.   

Od pondělí 17. ledna zavede DPP od ranního výjezdu následující preventivní opatření: 

Městské autobusové linky:

-        nebude možné nastupovat předními dveřmi,

-        prostor předních dveří bude za první řadou sedadel zapáskován, sedadla v první řadě nebude možné využívat. 

Příměstské autobusové linky:

-        prostor první řady sedadel bude zapáskován, sedadla v první řadě nebude možné využívat. 

Tramvaje:

-        u všech tramvají staršího typu, tj. mimo 14T a 15T nebude možné nastupovat předními dveřmi. Na spojích obsluhovaných tramvajemi 14T a 15T, kde je kabina řidiče úplně oddělena od salonu pro cestující včetně samostatného vstupu, bude možné i nadále nastupovat předními dveřmi.

-        Prostor předních dveří bude zapáskován. 

Všechna vozidla budou mít uvnitř vozu i na předních dveřích informace o dočasném opatření. Bezpečné odbavení nevidomých a slabozrakých, kteří obvykle nastupují předními dveřmi, zajistí řidiči například prostřednictvím druhých dveří. 

Automatické otevírání dveří 

Na městských autobusových linkách a na tramvajových spojích budou řidiči i nadále centrálně otevírat automaticky všechny dveře (kromě předních) bez nutnosti mačkání poptávkového tlačítka, a to ve všech zastávkách, ve kterých budou zastavovat. 

Zastávky na znamení zůstávají  zachovány, aby bylo možné zajistit provoz autobusových a tramvajových spojů dle stávajících jízdních řádů.

DPP zavedl kvůli koronavirové variantě omikron také některá interní opatření. Kvůli snížení kontaktu zaměstnanců se změnila organizace práce na dispečincích a střídacích bodech řidičů a strojvedoucích. V případě zvyšujícího se počtu pozitivně testovaných je podnik připraven např. navýšit přesčasy nebo využije zaměstnance pracující na dohodu a případně posune termíny pravidelných školení řidičů.


Autor: puc

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru