Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 7°C
Zítra Pátek - skorojasno 2°C
Čtvrtek 2. 12. 2021
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Omezení vánočních trhů v centru Prahy zatím v plánu není
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Foto: archiv

Omezení vánočních trhů v centru Prahy zatím v plánu není

Společnost Taiko, která organizuje vánoční trhy v Praze, na nich zatím počítá s doprovodným programem. Je nicméně možné, že to ještě s ohledem na epidemickou situaci přehodnotí. Jasno bude ve středu, kdy firma plánuje novinářům podobu trhů představit. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Hana Tietze. Zástupci magistrátu dnes po jednání krizového štábu uvedli, že případné omezení programu je na společnosti.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí se konají každoročně, loni však byly v kompletní podobě kvůli pandemii zrušeny. Letos by měly začít 27. listopadu a kromě stánků s občerstvením se zatím počítá i s doprovodným kulturním programem. Detaily plánuje Taiko představit na tiskové konferenci ve středu.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) po dnešním jednání krizového štábu na magistrátu řekl, že o programu rozhoduje provozovatel trhů. „Nejsme v pozici toho, že bychom měli rozhodovat, zda budou nebo nebudou tam organizované programy," uvedl. Dodal, že bude také záviset na dalších opatřeních, která schválí vláda.

Náměstek řekl, že trhy s programem se berou jako kulturní akce, a pokud na nich bude více než 1000 osob, bude nutné dodržovat již platná opatření. „Bude muset být zajištěno, že všichni, kteří se tam budou pohybovat, budou mít potvrzení o očkování nebo prodělání covidu," řekl. Doplnil, že nyní je možné se prokazovat i testy, ale to již z rozhodnutí vlády s největší pravděpodobností nebude od pondělka možné.

V Praze se zatím počítá i s rozsvěcením vánočního stromu, které by se mělo konat spolu se zahájením trhů 27. listopadu. Strom bude na Staroměstském náměstí vztyčen v noci z pondělí na úterý.

Například Olomouc ve čtvrtek ohlásila, že po dohodě s provozovateli vánočních trhů zruší kvůli špatné epidemické situaci veškerý doprovodný program včetně plánovaného rozsvěcení vánočního stromu.

Vánoční trhy se v Praze konají i na dalších místech, firma Taiko je provozuje také na Václavském náměstí a náměstí Republiky. Trhy se konají i na náměstí Míru, Tylově náměstí a dalších místech po celé Praze.


Autor: ČTK

Mikuláši, andělé a čerti budou uklízet Centrální park

Dnes v 08:44

Odpadky, plechovky, plastové lahve nebo sáčky. To vše posbírají během a za běhu. Akce je vhodná pro běžící čerty, chodící Mikuláše i anděly s kočárkem.

Keramické Vánoce na Výstavišti

Včera v 16:06

Tradiční 17. Keramické Vánoce na Výstavišti na ploše před Průmyslovým palácem se konají během víkendu 4. – 5. prosince.

Praha 13: Projděte Čertovskou stezkou, Mikuláš rozdá dárky

Včera v 08:07

Čertovskou stezkou můžete projít v sobotu 4. prosince od 15 do 17 hodin.

Václavské Vánoce letos opět podporují zdravotně znevýhodněné

30. listopadu 2021 ve 22:15

Bohatý kulturní a charitativní program má už tradičně i letošní, v pořadí už dvanáctý ročník Václavských Vánoc. Ty jsou každoročně, tedy i letos, pořádány jako kulturní akce, na kterou se v současné době, po vyhlášení aktuálních vládních opatření, vztahují stejné podmínky jako na ostatní kulturní...

Praha 5: Mikuláš na ledě

30. listopadu 2021 v 10:41

V neděli 5. prosince dopoledne se můžete těšit na Mikuláše, který dorazí v doprovodu čerta a anděla. O program se postarají i mladé krasobruslařky a hokejisti z Nikolajky.

Praha 9: V Hrdlořezích se rozsvítí vánoční strom

30. listopadu 2021 v 07:58

Ve čtvrtek 2. prosince v 17 hodin se v Hrdlořezích u zvoničky rozsvítí vánoční stromeček.

Mikulášská u Kiliána

30. listopadu 2021 v 07:20

V sobotu 4. prosince přijde ke Kiliánovi Mikuláš. Praha 9 zve od 14 hodin na pohádku, vánoční dílny i písničky.

Na Pražském hradě lze u vánočního stromu podpořit děti z ohrožených rodin

29. listopadu 2021 v 18:24

První adventní neděle patří na náměstí U Svatého Jiří na Pražském hradě tradičně SOS dětským vesničkám, které tu za podpory první dámy rozsvěcejí vánoční strom a zahajují sbírku ve prospěch ohrožených dětí už více než dvacet let. Pandemie covidu v loňském roce sbírku zcela znemožnila. Letos už je...

Další články
Nahoru