Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Omezení vánočních trhů v centru Prahy zatím v plánu není
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Foto: archiv

Omezení vánočních trhů v centru Prahy zatím v plánu není

Společnost Taiko, která organizuje vánoční trhy v Praze, na nich zatím počítá s doprovodným programem. Je nicméně možné, že to ještě s ohledem na epidemickou situaci přehodnotí. Jasno bude ve středu, kdy firma plánuje novinářům podobu trhů představit. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Hana Tietze. Zástupci magistrátu dnes po jednání krizového štábu uvedli, že případné omezení programu je na společnosti.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí se konají každoročně, loni však byly v kompletní podobě kvůli pandemii zrušeny. Letos by měly začít 27. listopadu a kromě stánků s občerstvením se zatím počítá i s doprovodným kulturním programem. Detaily plánuje Taiko představit na tiskové konferenci ve středu.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) po dnešním jednání krizového štábu na magistrátu řekl, že o programu rozhoduje provozovatel trhů. „Nejsme v pozici toho, že bychom měli rozhodovat, zda budou nebo nebudou tam organizované programy," uvedl. Dodal, že bude také záviset na dalších opatřeních, která schválí vláda.

Náměstek řekl, že trhy s programem se berou jako kulturní akce, a pokud na nich bude více než 1000 osob, bude nutné dodržovat již platná opatření. „Bude muset být zajištěno, že všichni, kteří se tam budou pohybovat, budou mít potvrzení o očkování nebo prodělání covidu," řekl. Doplnil, že nyní je možné se prokazovat i testy, ale to již z rozhodnutí vlády s největší pravděpodobností nebude od pondělka možné.

V Praze se zatím počítá i s rozsvěcením vánočního stromu, které by se mělo konat spolu se zahájením trhů 27. listopadu. Strom bude na Staroměstském náměstí vztyčen v noci z pondělí na úterý.

Například Olomouc ve čtvrtek ohlásila, že po dohodě s provozovateli vánočních trhů zruší kvůli špatné epidemické situaci veškerý doprovodný program včetně plánovaného rozsvěcení vánočního stromu.

Vánoční trhy se v Praze konají i na dalších místech, firma Taiko je provozuje také na Václavském náměstí a náměstí Republiky. Trhy se konají i na náměstí Míru, Tylově náměstí a dalších místech po celé Praze.


Autor: ČTK

Adventní koncert Tichého světa

Dnes v 10:48

Adventní koncert Tichého světa se koná 13. prosince od 18 hodin v Bazilice svatého Petra a Pavla na Vyšehradě.

Adventní koncert a zdobení stromečku

Dnes v 10:01

Adventní koncert u příležitosti narozenin Spolku přátel Petrské čtvrti se uskuteční v sobotu 10. prosince od 18:30 hodin v kostele sv. Petra Na Poříčí.

Vánoční jarmark v RoSe

Dnes v 09:02

Senioři z pražské RoSy zvou na předvánoční sobotní jarmark. Zájemci, kteří mají chuť koupit drobné vánoční dárky a tím pomoci potřebným mohou přijít v sobotu 10. prosince od 14 hodin do velkého sálu Rezidence Rosa v Kobylisích. Čeká je sváteční atmosféra, dárkové předměty od drobných prodejců a...

Praha 11: Kluziště Chodov na ledě

Dnes v 07:21

Kluziště Chodov na ledě je v provozu do 31. ledna 2023 a nabízí více než 600 m2 ledového světa.

Vtípečky se zelím se vrátí do Pracovny

Včera v 08:54

Skupina stand up komiků Vtípečky se zelím si připravila speciální vánoční show. V sobotu 17. prosince se vrátí do žižkovského podniku Pracovna. Pětice mladých komiků Pavel Hrdlička, Ondřej Cabal, Julie Fric, Lukáš Tomčal a Zdeněk Hruška rozesmějí publikum nejen svátečními vtipy, ale i takovými,...

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

Včera v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

Varhan Orchestrovič Bauer v kostele sv. Mikuláše

Včera v 06:05

Třicátý ročník tradičního vánočního koncertu českého skladatele a dirigenta Varhana Orchestroviče Bauera a jeho Okamžitého Filmového Orchestru se uskuteční 21. prosince od 20:21 hodin v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Během koncertu vystoupí řada významných...

Mikulášský večer pro děti zasažené ekonomickou krizí

5. prosince 2022 ve 13:05

Skupina studentů Univerzity Karlovy, která se v rámci předmětu Živá laboratoř spolupráce (ŽLS)  probíhajícím pod Centrem pro přenos poznatků a technologií věnuje organizaci společensky prospěšných eventů, pořádá dnes odpoledne charitativní Mikulášský večírek.

Do Retrokavárny za psy

5. prosince 2022 ve 12:09

V Retrokavárně se v úterý 6. prosince se svými canisterapeutickými psy představí Laurencie Kühpastová. Senioři se tak mohou s tímto typem terapie seznámit nejen teoreticky, ale také prakticky.

Čertovské odpoledne s návštěvou pekla

5. prosince 2022 ve 12:03

Anděl s Mikulášem a čert pro děti od 2 do 9 let v Domu dětí a mládeže Prahy 13 v pondělí 5. prosince od 15 hodin.

Advent na Šestce. Šabachův park nabídne vánoční náladu, koncerty i trhy

5. prosince 2022 v 11:42

Vánoce v Praze 6 se po dvou letech vrací do Šabachova parku. Od 9. prosince nebude chybět adventní kulturní program s vánočními trhy a náměstí s koňmi ožije světelnou výzdobou i vůní punče. 

V Galerii Butovice vystoupí Majda Reifová s Petrem Vackem

5. prosince 2022 v 11:33

V neděli 11. prosince se ve 14 hodin v Galerii Butovice budou konat vánoční workshopy a vystoupí herecké duo Majda Reifová a Petr Vacek. Návštěvníci s mobilní aplikací Moje Galerie Butovice budou mít šanci vysoutěžit věcné odměny nebo 100 až 300 bonusových bodů do...

Další články
Nahoru