Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Omezení vánočních trhů v centru Prahy zatím v plánu není
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Foto: archiv

Omezení vánočních trhů v centru Prahy zatím v plánu není

Společnost Taiko, která organizuje vánoční trhy v Praze, na nich zatím počítá s doprovodným programem. Je nicméně možné, že to ještě s ohledem na epidemickou situaci přehodnotí. Jasno bude ve středu, kdy firma plánuje novinářům podobu trhů představit. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Hana Tietze. Zástupci magistrátu dnes po jednání krizového štábu uvedli, že případné omezení programu je na společnosti.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí se konají každoročně, loni však byly v kompletní podobě kvůli pandemii zrušeny. Letos by měly začít 27. listopadu a kromě stánků s občerstvením se zatím počítá i s doprovodným kulturním programem. Detaily plánuje Taiko představit na tiskové konferenci ve středu.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) po dnešním jednání krizového štábu na magistrátu řekl, že o programu rozhoduje provozovatel trhů. „Nejsme v pozici toho, že bychom měli rozhodovat, zda budou nebo nebudou tam organizované programy," uvedl. Dodal, že bude také záviset na dalších opatřeních, která schválí vláda.

Náměstek řekl, že trhy s programem se berou jako kulturní akce, a pokud na nich bude více než 1000 osob, bude nutné dodržovat již platná opatření. „Bude muset být zajištěno, že všichni, kteří se tam budou pohybovat, budou mít potvrzení o očkování nebo prodělání covidu," řekl. Doplnil, že nyní je možné se prokazovat i testy, ale to již z rozhodnutí vlády s největší pravděpodobností nebude od pondělka možné.

V Praze se zatím počítá i s rozsvěcením vánočního stromu, které by se mělo konat spolu se zahájením trhů 27. listopadu. Strom bude na Staroměstském náměstí vztyčen v noci z pondělí na úterý.

Například Olomouc ve čtvrtek ohlásila, že po dohodě s provozovateli vánočních trhů zruší kvůli špatné epidemické situaci veškerý doprovodný program včetně plánovaného rozsvěcení vánočního stromu.

Vánoční trhy se v Praze konají i na dalších místech, firma Taiko je provozuje také na Václavském náměstí a náměstí Republiky. Trhy se konají i na náměstí Míru, Tylově náměstí a dalších místech po celé Praze.


Autor: ČTK

Vánočního setkání v klášteře se zúčastnily dvě stovky bezdomovců

26. prosince 2021 v 18:43

Lidem bez domova v Praze včera odpoledne lidé z křesťanské organizace Sant'Egidio rozdali dárky a vánoční pokrmy.

Praha 6: Česká mše vánoční

25. prosince 2021 v 07:59

Praha 6 zve na tradiční vánoční koncert v Kostele československé církve husitské dnes v 17 hodin.

Praha 9 rozdávala rybí polévku

24. prosince 2021 v 17:43

Po loňské pauze Praha 9 letos rozdávala tradiční rybí polévku. U stanice metra Vysočanská se ve středu rozdalo přes 1000 porcí. K dispozici byl i kuřecí vývar, nechyběl ani rybí čaj a sladký koláč.

Praha 1: Štědrý den na Střeláku

23. prosince 2021 v 11:12

Na Střeláku se bruslí i na Štědrý den od 10 do 16 hodin. Zavřeno bude pouze 25. prosince.

Vánoční program Zoo Praha. Děti na Štědrý den mají vstup za korunu

23. prosince 2021 v 08:14

Po celé vánoční svátky a Nový rok se mohou návštěvníci Zoo Praha těšit na program tradičních i mimořádných komentovaných krmení a setkání. Na Štědrý den mohou návštěvníci obdarovat zvířata donesením vhodného krmiva a děti mají vstup pouze za korunu.

Další články
Nahoru