dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Omezení pro řidiče: Na Pražském okruhu a dálnici u metropole začínají tento týden opravy
Ilustrační foto: archiv

Omezení pro řidiče: Na Pražském okruhu a dálnici u metropole začínají tento týden opravy

Na dálnici D1 u Prahy a na Pražském okruhu mezi Satalicemi a Běchovicemi začínají tento týden opravy vozovky. Řidiči proto musí v těchto úsecích několik dalších týdnů počítat s omezením, úplná uzavírka silnic se ale nechystá.

Již dnes začaly práce na D1 mezi 2. a 10. kilometrem ve směru na Prahu. Jedná se o pokračování oprav z loňského roku. Dnes a ve středu bude doprava v obou směrech svedena do dvou pruhů. Od čtvrtka pak bude část provozu ve směru na Prahu vedena v protisměru a část levým pruhem, řidiči budou moci jet maximálně 80 km/h.

Toto omezení potrvá až do 17. dubna, opravy ale mají končit až v červnu. „O dopravním omezení a vedení dopravy po 17. bude Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) včas informovat," podotkl mluvčí státní organizace Jan Rýdl.

Oprava na Pražském okruhu začne ve středu, první týden se ovšem netýká vozovky, ale jen středního dělícího pásu. V dalších fázích ale ŘSD chystá odfrézování vozovky, její rozšíření, obnovu dopravního značení a také výměnu svodidel. Rekonstrukce se dočkají i mosty mezi 59. a 63 kilometrem Pražského okruhu.


Průměrné mzdy v Praze stouply nejméně ze všech krajů

5. června 2014 v 11:46

Průměrná mzda v Praze v letošním prvním čtvrtletí stoupla nejméně ze všech krajů, nadále však zůstává nejvyšší. Pražanům se průměrný výdělek meziročně zvýšil o 2,6 procenta, tedy o 840 korun na 32 948 korun. Po odečtení inflace činil nárůst...

Práce v Praze: nezaměstnaných v metropoli přibylo. Je jich přes 40 tisíc

10. července 2013 ve 12:39

Na 4,7 procenta stoupla v červnu nezaměstnanost v hlavním městě. Oproti květnu se zvýšila o desetinu procentního bodu a počet lidí bez práce se přehoupl přes čtyřicet tisíc.

Další články
Nahoru