Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 12°C
Neděle 26. 3. 2023
Svátek má Emanuel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Omezení kvůli opravám zkomplikují do konce roku dopravu v Praze
Pokračovat budou práce na Karlově náměstí a v okolí. Foto: TSK Praha

Omezení kvůli opravám zkomplikují do konce roku dopravu v Praze

Dopravu v Praze do konce letošního roku zkomplikuje minimálně 16 významných dopravních omezení. Opravovat se bude v Hornoměcholupské ulici v Praze 15 či Tupolevově a Veselské v Letňanech. V Hostivaři začne výstavba záchytného parkoviště P+R. Pokračovat budou také další opravy nejen silnic, ale i tramvajových kolejí. Novinářům to dnes řekli představitelé magistrátu, Technické správy komunikací (TSK) a dopravního podniku (DPP). TSK loni investovala do oprav 1,3 miliardy korun a letos to bude předběžně o asi půl miliardy více.

„Když jsme přebírali dopravu v Praze, tak byl dluh na infrastruktuře okolo 30 miliard korun. Komunikace se tedy opravovat musí. Samozřejmě, že s každou rekonstrukcí je spojené nějaké omezení," řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Vnitřní dluh se podle něj díky množství oprav snižuje o jednotky miliard korun ročně.

TSK má podle náměstka letos naplánovaných 45 významných staveb, což je o pět víc než loni. Silničáři k dnešnímu dni dokončili 62 nejvýznamnějších staveb a na 40 míst dělníci stále pracují.

V první polovině září začne stavba nového parkoviště P+R nedaleko hostivařského nádraží. Nově zde vznikne 78 parkovacích stání. Práce začnou 9. září a skončí do konce letošního roku.

Silničáři začnou v následujícím měsíci pracovat na výměně povrchů na výše zmíněných třech komunikacích a modernizováno bude dopravní značení na vytížené ulici 5. května, která je součástí severojižní magistrály. Tady práce začnou 6. září.

Pokračovat budou rovněž již zahájené opravy, mezi kterými je např. výměna dlažby na Hlávkově mostě, a uzavřeno bude pro auta i MHD nábřeží Edvarda Beneše. Tady DPP opravuje kolejovou trať a TSK silnici.

Pokračovat budou práce na rozšíření Strakonické ulice, oprava pilířů Barrandovského mostu a rekonstrukce Koněvovy a na Karlově náměstí.

Vyšší počet oprav si letos vyžádala mj. na příští rok naplánovaná oprava povrchu Barrandovského mostu.

„Je vhodné koncentrovat do letošního roku množství oprav a zamezit tomu, že by v příštím roce bylo něco v souběhu s opravou mostu," řekl Scheinherr.

Množství oprav kritizovala v uplynulých týdnech opozice. ODS vedení města vytýká špatnou koordinaci oprav a požadují zřízení speciálního koordinátora, který bude mít za úkol zlepšit plánování dopravních staveb a uzavírek a zprůjezdnit Prahu.

Podle Scheinherra to je zbytečné, neboť již existuje v podobě magistrátního odboru pozemních komunikací a drah, kde se všechny žádosti, a to i od soukromníků, scházejí. Magistrát prý navíc každý měsíc připravuje informační materiál s plánem oprav, se kterým se může kdokoliv včas seznámit.


Autor: ČTK

Vyjíždějí sezonní vlaky a cyklobus

Včera v 06:29

V sobotu 25. března opět vyjedou po zimní přestávce víkendové rekreační vlaky Pražské integrované dopravy dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují hlavní město s turisticky atraktivními destinacemi ve středních Čechách i sousedních krajích. Stejně jako v loňském roce se i letos můžete...

Praha 4: Do konce roku se konají na Spořilově farmářské trhy, pozor na dopravu

22. března 2023 ve 12:25

Z důvodu konání farmářských trhů bude pravidelně uzavírána horní část Roztylského náměstí při ulicích Boční I a Boční II – pod ulicí Hlavní, na Spořilově každou sobotu až do 23. prosince.

Začíná rekonstrukce části Prosecké

20. března 2023 ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

19. března 2023 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Lávka nad Petržílkovou ulicí bude uzavřena

15. března 2023 ve 21:33

Od čtvrtka 16. března od 8 hodin proběhne uzavírka lávky nad Petržílkovou ulicí.

Omezení provozu na Vinohradské

15. března 2023 v 17:23

Od pátku 17. do pondělí 20. března bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s Legerovou.

Praha 9: Rušení staré tramvajové zastávky Kbelská omezí dopravu

14. března 2023 v 08:50

V termínu od 17. března do 31. března bude v Praze 9 v Poděbradské ulici ve směru do centra zúžena vozovka o levý odbočovací pruh do Průmyslové ulice a ve směru z centra zúžena pouze na jeden jízdní pruh. Důvodem je rušení staré tramvajové zastávky MHD Kbelská. Městská část o tom informovala na...

Další články
Nahoru