dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Povodně 2013

Omezení kulturních akcí v Městské knihovně

V souvislosti s povodněmi krizový štáb Městské knihovny v Praze rozhodl o zrušení všech kulturních a vzdělávacích akcí konaných v sálech Ústřední knihovny na Mariánském náměstí v tomto týdnu. Zároveň s tím bylo rozhodnuto z velkého sálu „evakuovat" sedadla a techniku.

Městská knihovna v Praze je kvůli velké vodě nucena zrušit např. projekci filmu Jako za starejch časů, Malý festival animovaného filmu, vystoupení Dětského baletu Praha nebo hudebně taneční večer Pod sombréry. Zatím se však počítá s tím, že budova Ústřední knihovny se v sobotu v noci připojí k Pražské muzejní noci. V programu se tak možná objeví více improvizace. Účast Ústřední knihovny v Pražské muzejní noci je však závislá na vodě a aktuální situaci v centru Prahy na konci týdne.

Některé akce jsou rušeny i na pobočkách – Klub deskových her na Smíchově a Spisovatelský workshop v Domě čtení. Všechny pobočky Městské knihovny v Praze jsou v provozu, kromě Ústřední knihovny a pobočky Holešovice a Michle. Některé pobočky mohou mít svoji provozní dobu zkrácenu v souvislosti s dopravní situací.

Aktuální informace naleznou návštěvníci a čtenáři na www.mlp.cz/povoden.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru