Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Ombudsmanovi Prahy 5 nouzový stav přerušil návštěvní hodiny, pomoc nabízí emailem i přes telefon
Radnice Prahy 5 ve Štefánikově ulici. Foto: archiv

Ombudsmanovi Prahy 5 nouzový stav přerušil návštěvní hodiny, pomoc nabízí emailem i přes telefon

První půl rok úřadování má za sebou ombudsman Prahy 5. V průměru vyřizuje kolem deseti stížností či podnětů měsíčně. Kvůli zavedení nouzového stavu a dočasnému zrušení návštěvních hodin nabízí pomoc přes email či telefon.
ombudmsan-praha-5-vejmelka

Ombudsman Prahy 5 Jiří Vejmelka

„Agendu ombudsmana jsme zřídili od 1. června loňského roku a zájem byl tak velký, že se v září musel rozsah úředních hodin více než zdvojnásobit. Teď v době nouzového stavu je zájem trochu slabší, protože občané dávají přednost osobnímu jednání,“ uvedl ombudsman Prahy 5 Jiří Vejmelka.

„Popudem k obnovení funkce ombudsmana byla snaha nabídnout občanům městské části možnost méně formálního řešení jejich problémů,“ uvedla starostka Renáta Zajíčková (ODS).

Občany páté městské části podle Vejmelky v loňském roce nejvíce trápila oblast dopravy, zejména zón placeného stání a dopravních opatření. V těsném závěsu pak byla bytová problematika. Samostatnou kapitolou jsou pak stížnosti na špatnou práci úřadu.

„Většinou šlo o stížnosti na nedostatky v komunikaci. Jde hlavně o problémy, které řeší současně více odborů a komunikace může váznout. Vesměs šlo o stížnosti oprávněné a řešitelné,“ dodal Vejmelka.

Podle jeho slov občané také projevili zájem o zřízení občanské poradny, která dříve na radnici fungovala. Návrh by měl posoudit Výbor pro otevřenou radnici.


Autor: red

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru