Dnes Pátek - skorojasno 15°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 15°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Ombudsmanovi Prahy 5 nouzový stav přerušil návštěvní hodiny, pomoc nabízí emailem i přes telefon
Radnice Prahy 5 ve Štefánikově ulici. Foto: archiv

Ombudsmanovi Prahy 5 nouzový stav přerušil návštěvní hodiny, pomoc nabízí emailem i přes telefon

První půl rok úřadování má za sebou ombudsman Prahy 5. V průměru vyřizuje kolem deseti stížností či podnětů měsíčně. Kvůli zavedení nouzového stavu a dočasnému zrušení návštěvních hodin nabízí pomoc přes email či telefon.
ombudmsan-praha-5-vejmelka

Ombudsman Prahy 5 Jiří Vejmelka

„Agendu ombudsmana jsme zřídili od 1. června loňského roku a zájem byl tak velký, že se v září musel rozsah úředních hodin více než zdvojnásobit. Teď v době nouzového stavu je zájem trochu slabší, protože občané dávají přednost osobnímu jednání,“ uvedl ombudsman Prahy 5 Jiří Vejmelka.

„Popudem k obnovení funkce ombudsmana byla snaha nabídnout občanům městské části možnost méně formálního řešení jejich problémů,“ uvedla starostka Renáta Zajíčková (ODS).

Občany páté městské části podle Vejmelky v loňském roce nejvíce trápila oblast dopravy, zejména zón placeného stání a dopravních opatření. V těsném závěsu pak byla bytová problematika. Samostatnou kapitolou jsou pak stížnosti na špatnou práci úřadu.

„Většinou šlo o stížnosti na nedostatky v komunikaci. Jde hlavně o problémy, které řeší současně více odborů a komunikace může váznout. Vesměs šlo o stížnosti oprávněné a řešitelné,“ dodal Vejmelka.

Podle jeho slov občané také projevili zájem o zřízení občanské poradny, která dříve na radnici fungovala. Návrh by měl posoudit Výbor pro otevřenou radnici.


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Včera ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Včera ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

12. května 2021 v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

12. května 2021 ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru