dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Víkendové tipy

Ománskou kuchyni ochutnáte v sobotu na Kulaťáku

Farmářské trhy na Kulaťáku a Festival ambasád Food and Culture zvou na sobotní ochutnávku z farmy Sheika Ziyada z Barky.

Menu připraví kuchař Stephen Senewiratne, který pochází za Srí Lanky a dnes vaří v restauraci Red Pif, která je partnerem projektu.

Návštěvníkům od 8 do 14 hodin připraví oblíbená ománská jídla. V nabídce budou typické produkty této farmy: exotické ovoce a zelenina, koření, med a zákusky vyrobené z medu.

V dětském koutku bude program „Ománská farma“ v rámci projektu Malý farmář. Program bude dvojjazyčný.

Akce se uskuteční v rámci Týdne ománské kultury v ČR, pořádaným Česko – ománským výborem Hospodářské komory ČR.

Festival ambasád prezentoval na trzích v letošním roce gastronomii a kulturu 33 zemí z celého světa. Omán je atypická země, která nemá v ČR ambasádu stejně, jako Česká republika nemá ambasádu v Ománu.

 


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru