dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Olympijský park s Ledovým rájem roste před očima, na Letné se otevře již za týden
Část olympijského parku na Letné. Foto: archiv

Olympijský park s Ledovým rájem roste před očima, na Letné se otevře již za týden

V Olympijském parku na Letné jsou už téměř připravená sportoviště včetně unikátního Ledového ráje. Slavnostní otevření parku je plánováno na 6. února. „Olympijský park vypadá týden před otevřením skvěle. Chci poděkovat všem, kteří na jeho přípravě pracují dnem i nocí. Věřím, že si děti a dospělí olympijskou atmosféru v Praze užijí a zimní sporty si zamilují,“ říká předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Olympijský park na Letné nabídne jedinečný „Ledový ráj“ s kluzištěm a zaledovanými cestičkami o celkové ploše přesahující 6500 m2, který díky speciální technologii vydrží do plus 14 stupňů. Areál dále nabídne dvě hokejová hřiště, běžkařskou trať s laserovou střelnicí pro biatlon, curlingovou dráhu anebo snowpark.

Na sportovištích budou probíhat například exhibiční závody, dovednostní soutěže anebo si pod dohledem instruktorů sporty vyzkouší vítězné školní týmy z celonárodní soutěže Moje olympiáda.

Součástí parku budou také obrazovky, na nichž budou návštěvníci sledovat přímé přenosy ze Soči a každý večer program obohatí hudební koncerty. Sobotní dění zpestří dny České televize, která bude mít po celou dobu her přímo v areálu studio vysílající pro program ČT2. Díky moderní technice bude možné přes takzvané telemosty přivítat české sportovce z Ruska přímo na Letné.

Olympijský park slavnostně otevře své brány ve čtvrtek 6. února večer. V ten samý den budou moci fanoušci zdarma od 16 hodin premiérově vyzkoušet všechna sportoviště. Park bude nadále pro veřejnost otevřený do 23. února vždy od 9 hodin. O chod areálu se bude starat na 300 dobrovolníků.

V parku bude půjčovna sportovního vybavení

Denní vstupenky za 50 korun je možné zakoupit v předprodeji v síti Ticketpro nebo během her přímo u tří vstupních bran do areálu. Děti do 15 let, obyvatelé Prahy 7 a ti, kteří si vstupenku vygenerují v aplikaci „Letná 2014“ ve svých chytrých mobilních zařízeních před vyčerpáním kapacit, mají vstup zdarma. Rezervaci sportovišť umožní online systém.

Návštěvníci, kteří nemají vlastní sportovní vybavení, budou moci využít přímo na místě služeb půjčoven. Ceny se budou pohybovat mezi 50 a 150 korunami. „Pokud má kdokoli vlastní sportovní vybavení, nechť si ho vezme s sebou. Kapacita půjčoven není neomezená,“ říká mluvčí Olympijského parku Zuzana Kalátová. Výtěžek ze vstupného a individuálních rezervací sportovišť půjde na konto České olympijské nadace.

Letná je dobře dostupná pražskou hromadnou dopravou, nejblíže parku jsou tramvajové zastávky Korunovační nebo Sparta. Mimopražským návštěvníkům poslouží záchytná parkoviště P + R, jedině handicapované osoby budou moci parkovat na Letné.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Smrt Spartě, papouškoval slávista Stoch. Případ řeší disciplinárka

25. září 2017 ve 12:39

Když fotbalová Slavia minulou středu porazila v pohárovém utkání na svém hřišti Třinec 5:1, tradiční děkovačky s fanoušky se účastnil i Miroslav Stoch. Jelikož byl strůjcem obratu favorita v druhém poločase, ujal se předříkání. Jeden z členů kotle mu však poradil starou verzi, jejíž součástí je...

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky, věnuje jim derby se Spartou

25. září 2017 v 11:26

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnuje fotbalový klub domácí utkání se Spartou, které se odehraje v sobotu 30. září od 20 hodin. 

H-Triatlon chystá pražský podzimní čtyřboj - hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký

22. září 2017 v 08:00

Sdružení H-Triatlon pořádá již tradiční podzimní čtyřboj, který se uskuteční v neděli 24. 9. 2017 ve sportovním centru Prosek na Praze 9. Všichni aktivní sportovci a sportovní nadšenci se mohou těšit na kombinaci čtyř disciplín – hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký. Účastníci mohou...

Další články
Nahoru