Dnes Pondělí - zatazeno 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Advent v Praze

Olympijská nadace ve spolupráci s Hervis Sports splní vánoční přání sportovcům z nízkopříjmových rodin

Znáte děti, kterým chybí sportovní vybavení a finance na členské příspěvky, ale moc rády by sportovaly? Často jim stojí v cestě materiální problémy, které brání jejich nadšení a vášni pro oblíbený sport v rozkvětu. Česká olympijská nadace proto už podruhé organizuje předvánoční charitativní akci nazvanou Vánoční strom sportovních přání. Společně s obchodní sítí se sportovním vybavením Hervis Sports tak dokáže plnit přání nadšených mladých sportovců. Těch materiálních, i zážitkových.

Česká olympijská nadace se každoročně snaží podpořit entuziasmus potenciálních dárců převážně ze sportovního prostředí, aby se do projektu zapojili, a plnili přání mladých sportovců. Princip je jednoduchý – na webových stránkách projektu vanoce.olympic.cz shromažďuje ČON přání dětí z nízkopříjmových rodin nebo těch, které se ocitly v těžké životní situaci, a každý zájemce si může některé z nich vybrat a vlastním přičiněním je realizovat. Projekt necílí pouze na partnery výše zmíněných institucí, ale také každého jednotlivce aktivního na poli sportu.

Sportovní přání se dělí do dvou kategorií, přičemž Hervis Sports hraje roli v obou případech. První z nich jsou vyloženě přání materiální povahy. Představte si situaci, kdy máte v rodině například nadšeného malého cyklistu nebo snowboardistu. Kvalitní sportovní vybavení si ale bohužel nemůžete dovolit, a to ani přesto, že je to jeho největší přání. V tom případě přichází na řadu štědrý dárce, který například s pomocí Hervis dárky zajistí.

„Naše role ve Vánočním stromu sportovních přání je v podstatě dvojí,“ vysvětluje marketingový ředitel Hervis Sports Jan Štádler. „V případech, kdy se dárci rozhodnou místo samotného vybavení poskytnout pouze finanční prostředky na jejich nákup, obrací se kolegové z České olympijské nadace přímo na naši obchodní síť. Kýžené produkty u nás nakupují za speciální zvýhodněné ceny. Na druhou stranu některé sny přímo i plníme, pokud je to v našich silách. Entuziasmus mladých sportovních nadšenců by se totiž měl kultivovat, a my si ceníme být toho aktivními účastníky,“ dodává.

Jan Štádler zmiňuje právě druhou kategorii sportovních přání – a to těch, které na stránkách najdeme jako sportovní sny. Určitě se shodneme, že v cestě za jakýmkoliv životním snem hrají důležitou roli osobní vzory a vyvolení hrdinové. Trénink s takovou osobností může být velice inspirativním zážitkem, a přitom to není nic zas až tak nemožného. Díky kontaktům ČON i dalších partnerů se tak setkání se sportovními legendami a společné tréninky mladých sportovců a jejich vzorů a hvězd, mohou uskutečnit.

Netřeba dodávat, že čím více ochotných dárců, tím veselejší tyto pandemií covid-19 poněkud „ukradené“ Vánoce mohou být! To je vlastně i hlavním cílem organizátorů této akce. V roce 2018 se totiž společným úsilím povedlo splnit na šest desítek sportovních přání. Podpořme tedy Českou olympijskou nadaci, Hervis Sports i další v jejich snaze rozvíjet možnosti těch nejmladších sportovců.


Autor: TZ, red

Praha 6 rozsvítí strom u Písecké brány

Včera v 09:23

Tradiční vánoční rukodělné dílny v Písecké bráně, které měli proběhnout dnes, 28. listopadu od 14 do 17 hodin, radnice Prahy 6 vzhledem k epidemii zrušila.

Praha 9 rozsvítí stromek v parku Přátelství

Včera v 07:44

Ve středu 1. prosince se rozsvítí stromek v 17 hodin v parku Přátelství na Proseku, v jeho střední části.

Adventní putování Prahou 15

Včera v 06:21

Od 28. listopadu do 12. prosince můžete navštívit pět míst v Praze 15 a zde splnit zadané úkoly.

Vánoční market na Smíchovské náplavce. Stylové dárky, které potěší dvakrát

27. listopadu 2021 v 19:35

O víkendu 4. a 5. prosince můžete podpořit kreativce z dílny U jednoho stolu a koupit svým blízkým originální dárky od lokálních tvůrců a umělců.

Na Petrském náměstí se rozsvítí stromek

27. listopadu 2021 v 11:19

V neděli 28. listopadu společně s Prahou 1 a pěveckým souborem Biskupáček můžete rozsvítit vánoční strom v 17 hodin.

U radnice ve Vysočanech se rozsvítí stromek

27. listopadu 2021 v 07:38

V pondělí 29. listopadu v 17 hodin zve Praha 9 k radnici ve Vysočanech.

Na Václavském i Betlémském náměstí a ve Vodičkově ulici se rozsvítí stromy

26. listopadu 2021 ve 20:34

Praha 1 zve v pondělí 29. listopadu na rozsvícení stromečků.

Praha 6 ruší plánované adventní akce

26. listopadu 2021 ve 20:09

S ohledem na aktuální vývoj pandemie a s přihlédnutím k platným vládním nařízením se krizový štáb Prahy 6 shodl na zrušení plánovaného adventního programu. Důvodem je snaha zpomalit šíření viru.

Praha 4 rozsvítí svůj vánoční strom

26. listopadu 2021 v 19:05 | Aktualizováno 29. listopadu 2021, 08:17

Praha 4 letos rozsvítí svůj vánoční strom před úřadem městské části v ulici Antala Staška v pondělí 29. listopadu v 17 hodin.

Praha 12: Nedělní adventní akce se koná

26. listopadu 2021 v 10:39

V návaznosti na aktuální nařízení vlády byla radnice nucena kompletně zrušit adventní trhy, dětské dílničky a občerstvení. Na akci tedy nebude žádný stánek.

Další články
Nahoru