Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - zatazeno 10°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Advent v Praze

Olympijská nadace ve spolupráci s Hervis Sports splní vánoční přání sportovcům z nízkopříjmových rodin

Znáte děti, kterým chybí sportovní vybavení a finance na členské příspěvky, ale moc rády by sportovaly? Často jim stojí v cestě materiální problémy, které brání jejich nadšení a vášni pro oblíbený sport v rozkvětu. Česká olympijská nadace proto už podruhé organizuje předvánoční charitativní akci nazvanou Vánoční strom sportovních přání. Společně s obchodní sítí se sportovním vybavením Hervis Sports tak dokáže plnit přání nadšených mladých sportovců. Těch materiálních, i zážitkových.

Česká olympijská nadace se každoročně snaží podpořit entuziasmus potenciálních dárců převážně ze sportovního prostředí, aby se do projektu zapojili, a plnili přání mladých sportovců. Princip je jednoduchý – na webových stránkách projektu vanoce.olympic.cz shromažďuje ČON přání dětí z nízkopříjmových rodin nebo těch, které se ocitly v těžké životní situaci, a každý zájemce si může některé z nich vybrat a vlastním přičiněním je realizovat. Projekt necílí pouze na partnery výše zmíněných institucí, ale také každého jednotlivce aktivního na poli sportu.

Sportovní přání se dělí do dvou kategorií, přičemž Hervis Sports hraje roli v obou případech. První z nich jsou vyloženě přání materiální povahy. Představte si situaci, kdy máte v rodině například nadšeného malého cyklistu nebo snowboardistu. Kvalitní sportovní vybavení si ale bohužel nemůžete dovolit, a to ani přesto, že je to jeho největší přání. V tom případě přichází na řadu štědrý dárce, který například s pomocí Hervis dárky zajistí.

„Naše role ve Vánočním stromu sportovních přání je v podstatě dvojí,“ vysvětluje marketingový ředitel Hervis Sports Jan Štádler. „V případech, kdy se dárci rozhodnou místo samotného vybavení poskytnout pouze finanční prostředky na jejich nákup, obrací se kolegové z České olympijské nadace přímo na naši obchodní síť. Kýžené produkty u nás nakupují za speciální zvýhodněné ceny. Na druhou stranu některé sny přímo i plníme, pokud je to v našich silách. Entuziasmus mladých sportovních nadšenců by se totiž měl kultivovat, a my si ceníme být toho aktivními účastníky,“ dodává.

Jan Štádler zmiňuje právě druhou kategorii sportovních přání – a to těch, které na stránkách najdeme jako sportovní sny. Určitě se shodneme, že v cestě za jakýmkoliv životním snem hrají důležitou roli osobní vzory a vyvolení hrdinové. Trénink s takovou osobností může být velice inspirativním zážitkem, a přitom to není nic zas až tak nemožného. Díky kontaktům ČON i dalších partnerů se tak setkání se sportovními legendami a společné tréninky mladých sportovců a jejich vzorů a hvězd, mohou uskutečnit.

Netřeba dodávat, že čím více ochotných dárců, tím veselejší tyto pandemií covid-19 poněkud „ukradené“ Vánoce mohou být! To je vlastně i hlavním cílem organizátorů této akce. V roce 2018 se totiž společným úsilím povedlo splnit na šest desítek sportovních přání. Podpořme tedy Českou olympijskou nadaci, Hervis Sports i další v jejich snaze rozvíjet možnosti těch nejmladších sportovců.


V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Praha 8: Srdce Osmičky plní přání

15. prosince 2020 ve 12:45

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Další články
Nahoru