dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Olympiádu, kterou chtěla hostit Praha, bude pořádat Tokio
Muži, kteří stáli u zrodu pražské olympiády - Pavel Bém (vlevo) a Milan Jirásek (tehdejší předseda Českého olympijského výboru ). Foto: archiv MHMP

Olympiádu, kterou chtěla hostit Praha, bude pořádat Tokio

Japonská metropole bude hostit letní olympijské hry v roce 2020. Konkurentem byl Madrid a také Istanbul. O pořádání této olympiády stál v minulosti velmi exprimátor Pavel Bém, který byl v čele Prahy od roku 2002 osm let.

Sen o olympiádě v Praze však skončil krachem a obrovskou sekyrou minimálně 70 milionů korun. „Olympiáda je obrovská výzva pro Prahu, ale i pro celou Českou republiku, je výzvou, která se dotýká naší národní hrdosti. Není to otázka pouze nějakého sportovního fandovství, je to otázka hluboce pragmatická a v dnešní době především ekonomická,“ řekl v roce 2007 Pavel Bém.

„Víme, jaký význam má olympiáda pro dokončení nejenom městské pražské infrastruktury, ale pro dokončení infrastruktury celé České republiky. Jsme všichni v národním týmu, to znamená, že Praha je vlajkovou lodí, ale letní olympijské hry, jsou olympijskými hrami celé České republiky,“ pokračoval.

O mezinárodních sportovních akcích, které chce Praha pořádat v příštích letech, hovořil již v roce 2006 Bémův náměstek Petr Hulinský z ČSSD.

„Zamýšlíme vytvořit jakýsi manuál postupu při ucházení se o pořadatelství velkých sportovních akcí, který by sjednotil postup a zvýšil tak šance jednotlivých uchazečů,“ sdělil.

„Pořádáním šampionátů na evropské či světové úrovni dokážeme nejen naši odvahu a optimismus, ale především naši připravenost a organizační způsobilost pro pořádání vrcholného sportovního svátku,“dodal.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Smrt Spartě, papouškoval slávista Stoch. Případ řeší disciplinárka

25. září 2017 ve 12:39

Když fotbalová Slavia minulou středu porazila v pohárovém utkání na svém hřišti Třinec 5:1, tradiční děkovačky s fanoušky se účastnil i Miroslav Stoch. Jelikož byl strůjcem obratu favorita v druhém poločase, ujal se předříkání. Jeden z členů kotle mu však poradil starou verzi, jejíž součástí je...

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky, věnuje jim derby se Spartou

25. září 2017 v 11:26

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnuje fotbalový klub domácí utkání se Spartou, které se odehraje v sobotu 30. září od 20 hodin. 

H-Triatlon chystá pražský podzimní čtyřboj - hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký

22. září 2017 v 08:00

Sdružení H-Triatlon pořádá již tradiční podzimní čtyřboj, který se uskuteční v neděli 24. 9. 2017 ve sportovním centru Prosek na Praze 9. Všichni aktivní sportovci a sportovní nadšenci se mohou těšit na kombinaci čtyř disciplín – hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký. Účastníci mohou...

Další články
Nahoru