dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Zimní olympiáda na vlastní kůži: u „Stalina“ začal vyrůstat park Soči – Letná 2014
Jedna z vizualic části olympijského parku na Letné.

Zimní olympiáda na vlastní kůži: u „Stalina“ začal vyrůstat park Soči – Letná 2014

Měsíc před zahájením zimních olympijských her začal na pražské Letné vyrůstat Olympijský park Soči – Letná 2014, kde fanoušci budou sledovat zápolení českých sportovců v Rusku a zároveň si řadu sportů vyzkouší.

Stavba areálu, kde vzniknou například dvě hokejová kluziště, obrovská bruslařská ledová plocha, hřiště na curling či laserová střelnice pro biatlon, začala budováním oplocení a návozem kontejnerů a materiálů pro konstrukce. Ze sportovišť začne jako první vznikat rozjezdová rampa ve snowparku, aby na ní mohli organizátoři s příchodem mrazivého počasí začít vyrábět sníh.

Vše musí být nachystáno 6. února, den před zahájením her v Soči, kdy se park otevře sportovním fanouškům. Během olympiády budou atrakce patřit dopoledne dětem, každý den si tu zasportují stovky žáků základních škol. Pro dospělé návštěvníky je připraven odpolední a večerní program. Díky velkoplošným obrazovkám a všudypřítomným informačním displejům jim při sportování neunikne dění na hrách. Fanoušci budou také moci díky telemostům pokládat sportovcům v Soči svoje otázky.

„V Olympijském parku fanoušci zažijí hry na vlastní kůži. Vyzkouší si, jak se cítí biatlonisté při střelbě nebo jak náročný je curling. Pobavit se a hýbat se tu může celá rodina. O to právě stojíme. Chceme, aby lidé začali více sportovat. Proto je vstupné pouze minimální,“ připomíná Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

ČOV sáhl po symbolickém vstupném z bezpečnostních důvodů. Předprodej byl již zahájen, a to od tříkrálového poledne na každý den pět tisíc vstupenek v ceně 50 korun. Návštěvníci mohou zakoupit lístky v síti Ticketpro. Navíc každý, kdo si stáhne do chytrého telefonu chystanou mobilní aplikaci Olympijského parku, bude mít možnost vygenerovat si vstupenku zdarma přímo ve svém mobilném telefonu. Děti do 15 let vstupné neplatí.

Během stavby zůstane pro návštěvníky Letné otevřena jedna z hlavních komunikací napříč parkem, průchod bude zachován na cestě „pod Stalinem“. „Usilujeme o to, aby omezení pro obyvatele bylo během stavby co nejmenší,“ ujišťuje Jiří Kejval.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Další články
Nahoru