dnes
Středa - skorojasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C

Kdopak mi tu loupe perníček? Oloupil seniorku, potřeboval na „perník“

Obětí loupeže se v pondělí 24. března v 15 hodin stala osmašedesátiletá žena, která byla přepadena poté, co navštívila banku a vybrala si finanční hotovost z bankomatu. Agresor ji sledoval několik desítek minut a díky jejímu vyššímu věku věděl, že se nebude schopná jeho útoku bránit.

Počkal, až si žena vybere peníze a pak za ní šel až do místa bydliště. Když žena vstoupila do domu v Kodaňské ulici, kde bydlí, a chtěla za sebou zamknout vchodové dveře, útočník do dveří strčil tak intenzivně, až žena upadla na zem.

Pak jí uloupil právě vybranou finanční hotovost v řádu několika tisíc korun. Seniorka musela následně vyhledat i lékařské ošetření, protože si při pádu na zem zranila záda.

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu začali po pachateli pátrat a díky osobní a místní znalosti během několika dnů vypátrali pětačtyřicetiletého recidivistu. Ten se ke skutku při výslechu přiznal a uvedl, že se domníval, že se jedná pouze o krádež. 

Kriminalista 3. oddělení obecné kriminality čtvrtého policejního odvodu, který případ vyšetřuje, řekl: „Zadržený muž při výslechu také uvedl, že peníze potřeboval na drogy, jelikož je pravidelným konzumentem a denně si aplikuje až 3 gramy pervitinu nebo heroinu.“

Vzhledem k tomu, že se muž ke skutku doznal, probíhá jeho vyšetřování na svobodě a v případě odsouzení mu za trestný čin loupež hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

 


Zastupitelstvo Prahy 6 schválilo prodej cenných pozemků developerovi

Dnes ve 12:15

Zastupitelé Prahy 6 včera schválili záměr prodeje pozemků v hodnotě stovek milionů korun pro developerskou výstavbu bytů, uvedla ČTK. Parcely v ulici Na Dračkách, kde má vzniknout obytný areál se 150 byty, vlastní firma SNEO, která je v majetku Prahy 6 a kvůli prodeji vytvoří dceřinou společnost,...

Český filmový plakát 1931–1948. Výběr plakátů představí muzeum

Dnes v 07:39

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 13. prosince do 11. března v hlavní budově muzea výstavu Český filmový plakát 1931–1948. Výstava představí výběr filmových plakátů z bohatých sbírek Muzea hlavního města Prahy.

Praha 3 během svátků umožní parkování všem

Dnes v 07:35

Městská část Praha 3 chce i letos během Vánoc vyjít vstříc svým občanům a zajistit pro jejich rodiny, přátele a známé, kteří je přijedou o svátcích navštívit, bezproblémové parkování.

Zažijte atmosféru tradičních vánočních zvyků a koled v Národopisném muzeu

Dnes v 07:23

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 16. prosince od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, proč se zdobí vánoční stromeček a odkud pocházejí další zvyky typické pro vánoční čas. Rovněž si mohou vyzkoušet řadu...

Praha 6 odhalí Lavičku Ferdinanda Vaňka

Dnes v 07:11

Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6 a Michael Žantovský, výkonný ředitel Knihovny Václava Havla zvou na slavnostní odhalení Lavičky Ferdinanda Vaňka.

Křest: Knihu První stopa pokřtí Václav Sůra

Včera ve 20:02

Jak se spí ve sněhu, kdy je zmrzlina za polárním kruhem lepší než salám a proč se nejlíp chodí po Laponsku na snowboardu, se dozvíte na křtu knihy První stopa. Těšit se můžete na tematické polární občerstvení.

Provoz bezplatné právní poradny

Včera v 19:13

Bezplatná právní poradna studentů Právnické fakulty Univerzity Karlovy pořádaná ve spolupráci s hl. m. Prahou bude v tomto kalendářním roce naposledy otevřena dne 20. prosince. V novém roce bude provoz poradny zahájen 8. ledna a potrvá do 30. května 2018.

Vánoční jarmark magistrátu ve Škodově paláci

Včera v 15:26

Třetí ročník jarmarku se koná ve středu 13. prosince od 10 do 17 hodin.

Ulice Za Ovčínem v Lochkově projde rekonstrukcí

Včera ve 12:47

Rada Prahy dnes schválila vítěze výběrového řízení na kompletní opravu ulice Za Ovčínem v městské části Praha-Lochkov. Stala se jím společnost Cetus Plus, a. s., s nabídkovou cenou 14 723 139 korun bez DPH. 

Nákladové nádraží Žižkov – Hlavní nádraží a Flora – Olšanské náměstí: Nepojedou tramvaje

Včera ve 12:32

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde ve středu 13. prosince od 0.35 hodin do 4.30 hodin a ve čtvrtek 14. prosince od 0.35 hodin do 4.30 hodin k přerušení provozu tramvají v úsecích Nákladové nádraží Žižkov – Hlavní nádraží a Flora – Olšanské náměstí, a to vždy pouze...

Operní árie na Bastionu

Včera v 09:28

Závěrečný večer hudebního cyklu Hudba na hradbách, který pořádá radnice Prahy 2 zdarma, se koná 17. prosince v Bastionu novoměstských hradeb. 

Další krátké zprávy
Nahoru