dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pražská kulturaSeniorská Praha

Old’s Cool 2016: Pomalá móda ve fotografiích Bet Orten

Obecně prospěšná společnost Elpida pořádá letos již čtvrtý ročník mezigenerační přehlídky Old’s Cool, která je opět koncipována jako velkolepá oslava Mezinárodního dne seniorů. Představuje inspirativní osobnosti, vzory i velké životní příběhy a iniciuje neotřelé mezigenerační spolupráce. V termínu od 21. září do 6. října se v Praze, Brně a Olomouci můžete těšit na atraktivní program, který vzešel z neobvyklého propojení generací a prezentace stáří v nečekaných souvislostech. 

První předfestivalovou akcí je prázdninová výstava fotografií Bet Orten SLOW UP, zaměřená na fenomén pomalé módy. Výstava bude probíhat v termínu od 29. srpna do 27. září na náplavce na Rašínově nábřeží.

SLOW UP je výzvou k zamyšlení nad uspěchaností a zbytečnou nadprodukcí dnešní doby. Zkuste tedy zpomalit a setkat se s krásnou módou z jedinečných materiálů, kterým designéři vdechli nový život. Výstava fotografií Bet Orten je ochutnávkou toho, co uvidíte na workshopu a módní přehlídce v Praze, ve Veletržním paláci, 24. září a v Brně, v prostoru pro architekturu a média Praha, 1. října.

Vedle designérek a jejich múz můžete na jedné z fotografií vidět i hudebnici Sáru Vondráškovou aka Never Sol, která večer SLOW UP v Praze i v Brně doprovodí živým koncertem se sborem Elpida. Múzami jsou na fotografiích členky sboru Elpida i pletařky Ponožek od babičky. Slow Up je součástí mezigenerační přehlídky Old’s COOL 2016 a vzniká ve spolupráci s novinářkou a kurátorkou Veronikou Ruppert (Radio Wave, Modeschau).

Výstava SLOW UP bude k vidění na pražské Náplavce Rašínova nábřeží od 29. srpna do 27. září, a také v menších formátech v Brně a Olomouci během Old’s Cool 2016. Autorkou fotografií je renomovaná módní fotografka Bet Orten, držitelka ocenění Czech Grand design 2013 v kategorii Fotograf roku.

Výstava má, kromě své umělecké hodnoty, velký význam jako upoutávka na celou akci a svým charakterem – nečekaným propojením modelů mladých tvůrkyň a seniorských modelek -  má za cíl přitáhnout pozornost především mladých lidí k tématu stáří.


Radní Hodek navštívil pražské domovy pro seniory

9. prosince 2017 v 09:18

V předvánočním čase radní hl. m. Prahy pro oblast sociální Daniel Hodek navštěvuje domovy pro seniory, které má ve správě hlavní město Praha. Včera navštívil Domov pro seniory Nová slunečnice v Bohnicích a Domov pro seniory Krč. 

Dvojka pro seniory: Do Divadla na Vinohradech

3. prosince 2017 v 18:41

Senioři z Prahy 2, členové Klubu Dvojka pro seniory si v pondělí 18. prosince od 8 hodin mohou v informacích v přízemí budovy radnice vyzvednout vstupenky na dopolední divadelní představení „Škola žen“.

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru